Втрачена перемога та спина Ракіцького. Шахтар зіграв унічию з Фейєнордом
Команди обмінялися голами наприкінці поєдинку
Перші два тижні весняної частини єврокубкових змагань були відповідальними одразу для двох представників української Прем'єр-ліги, проте участь дніпровського «Дніпра-1» у плей-оф Ліги конференцій УЄФА була занадто швидкоплинною. Донецький «Шахтар» таким чином залишився на самоті представляти Україну на міжнародній арені, і одразу після французького «Ренна» отримав у суперники за 1/8 фіналу Ліги Європи дуже підступного опонента – нідерландський «Феєнорд».
Колектив Арне Слота наразі лідирує в чемпіонських перегонах у рідній Ередивізі, однак на міжнародній арені радше шукає максимально прагматичний футбол у власному виконанні. «Гірники» до такого, вочевидь, не звикли, бо або суттєво поступаються суперникам за рівнем виконавців, або навпаки переважають, як це було під час нещодавнього розгрому харківського «Металіста 1925» (7:0). Нідерландці ж запропонували дещо нове, і тому під час перегляду першої половини гри глядачі не могли визначитись із оцінкою дій команди Ігора Йовічевіча на футбольному полі.
Усе було дуже повільно та безперспективно в плані атаки для донеччан, тоді як потужна лінія захисту від «Шахтаря» подекуди складала одразу шість гравців, тож і гостям було неабияк складно долати спротив. Моменти свої «Феєнорд» усе одно намагався знаходити, проте вони були поодинокими й не мали аж надто великого впливу на перебіг подій на футбольному полі. Як показали події першої половини зустрічі, кадрові проблеми в обороні українська команда може компенсувати доволі простими тактичними рішеннями.
Але відсутність ініціативи від команди Йовічевіча вже в другій половині гри стала настільки помітною, що почала відверто набридати. Та й суперники не гаяли часу, обклавши володіння Трубіна передачами з флангів, або виконуючи дальні постріли посередньої якості. І хоча нідерландський колектив створював чимало привабливих варіантів у власних атаках, але всі ці шалені показники статистики сприймались неначе як належне.
Як виявилось уже під завісу протистояння, підстави до такої точки зору в українських уболівальників існували доволі змістовні, адже «Шахтар» на 79 хвилині не просто вдало вийшов до чужої половини поля, а ще й заробив кутовий, подачею з якого Судаков на ближній стійці знайшов Ракіцького, а той у падінні перевів м’яч у ворота. Чим саме перевів? Читач може вирішувати на власний розсуд, тоді як для нас найголовнішим був фактично сенсаційний м’яч у грі за великої переваги суперників.
Однак футбольна доля така річ, яка може спрацювати проти тебе в найбільш невідповідний момент. «Феєнорд» не припиняв чинити тиск на ворота Трубіна, і зрештою забив гол, на який, без жодних сумнівів, заслуговував. Радісний настрій змінився на більш похмурий на 89 хвилині, коли Тейлор на дальній стійці не втримав Бульяуде, на якого з правого флангу виконав подачу Ігор Пайшан. Можливо, це сталось через те, що аргентинець тільки-но вийшов на поле, а, можливо, через те, що гравець «Шахтаря» постійно когось любить губити в захисті.
Другу частину протистояння на полі нідерландського «Феєнорда» команди зіграють за тиждень – 16 березня.
Усі найяскравіші моменти матчу доступні в режимі Live в Telegram Sport.ua
Ліга Європи. 1/8 фіналу. Перший матч.
«Шахтар» – «Феєнорд» – 1:1
Ракіцький (79) – Бульяуде (88)
Віффер (70)
«Шахтар»: Трубін, Топалов, Ракіцький, Матвієнко, Тейлор, Степаненко, Криськів (Джурасек, 62), Судаков (Петряк, 90), Бондаренко (Назарина, 90), Зубков (Швед, 77), Траоре (Келсі, 62).
«Фейєнорд»: Велленройтер, Хартман, Ганцко, Гертрейда, Педерсен (Траунер, 57), Шиманьскі (Ділросун, 73), Кекчю, Віффер, Ідріссі (Пайшао, 73), Данило Перейра, Джаханбакш (Бульяуде, 86).
Арбітр: Іван Кружляк (Словаччина)
Стадіон «Війська Польського» (Варшава, Польща)
Події матчу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
24 листопада був зіграний матч 14-го туру Серії А
«Каноніри» здобули перемогу з рахунком 3:0
Но могло быть вообще идеально- забить жопой когда нет вообще моментов и ещё и выиграть. Но не удержали.
розчарування.
Формально у футбол грала 1 команда, досить важко було спостерігати
за Шахтарем. Ні техніки, ні швидкості, ні думок щодо якісних розрізних пасів, бігали перечіплятись самі за себе, за м’яч.
З такою грою не має що в Єврокубках робити. Багато не фартило
Феєнорду, була б трішки стабільніша команда накидала б Шахтарю 4-6 мячів.
Балаго, Шахтарю повезло.
Зростання Шахтарю в плані гри, зростання…
Поки так, на жаль.
Що серйозно?
Удари 21-5 !
Півтора тайми практично просиділи у своєму штрафному.
Контратка була відсутня як клас сьогодні.
Справді, це втрачена перемога, але тільки для Фейнорда.
Нічія завдяки величезному фарту та Трубіну.
Якщо хочемо проходити далі, там слід зіграти набагато краще, інакше без шансів.
Слава Україні!
Не могу понять почему не играет Петряк?
Ванька быстрый, почему его не выпустили раньше.
Толик Трубин сейчас вратарь номер 1 в сборной.
Наверное будут торговать его летом.
Беседин нападающий два года 0 голов,вот это поворот
ВЕРИМ В КОМАНДУ!