0

До фінальної частини жіночого Євро U-17 вийшли Хорватія та Італія

Слідом за юнаками визначили переможців зональних асоціацій й дівчата

CEV

Раніше ми повідомляли про те, що вже у 2023 році завершилися зональні юнацькі турніри з волейболу вікової категорії до 17 років – Середньо-Європейської волейбольної зональної асоціації (MEVZA) та Західно-Європейської волейбольної зональної асоціації (WEVZA). Нагадаємо, що аналогічні турніри Східно-Європейської волейбольної зональної асоціації (EEVZA) за участю українських збірних (юнаки та дівчата) пройшли у грудні минулого року і обидві наші команди здобули на них срібні нагороди.

Як і у юнаків, за регламентом лише переможці турнірів безпосередньо виходять у фінальну частину чемпіонату Європи цієї вікової категорії, а команди, які посіли другі місця, продовжать відбір трохи згодом. Тож збірні України ще мають шанси потрапити на Євро U-17.

Тепер докладніше про жіночі турніри.

В словацькому місті Пухов грали дівчата MEVZA. На першому етапі вони були розподілені за двома групами, після чого відбулися півфінали, а також матч за 3 місце та фінал.

У групі 1 підсумкові місця розподілилися так: Фінляндія, Чехія, Словаччина, Кіпр, а групі 2 – Хорватія, Словенія, Австрія, Ізраїль.

3:1 (18:25, 25:22, 25:18, 25:17)

У жіночому турнірі WEVZA, який проходив у німецькому Кінбаумі на першому етапі в групі А команди посіли такі місця – Франція, Італія, Німеччина, Англія, а у групі В – Бельгія, Іспанія, Нідерланди, Португалія.

3:0 (25:19, 25:12, 25:10)

Таким чином, збірні Хорватії та Італії вибороли золоті нагороди зональних турнірів і, приєднавшись до Польщі, вийшли до фінальної частини жіночого чемпіонату Європи вікової категорії до 17 років.