Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Чемпіонат світу
|
7198
5

На росії поширили фейкове відео з українцями на ЧС у Катарі

Нібито затримали трьох українців на мундіалі

На росії поширили фейкове відео з українцями на ЧС у Катарі
Twitter

На росії активно розповсюджують фейкове відео з нібито затриманням трьох українців у Катарі під час Чемпіонату світу.

На відео стверджується, що чоловіки розповсюджували нацистську символіку та намалювали на плакаті з талісманом ЧС гітлерівські вуса. Крім того, вони нібито розмалювали ще десять плакатів неподалік стадіону «Ель-Байт» у Досі та були взяті під варту.

За своїм стилем та оформленням ролик на перший погляд дуже схожий на відео, що публікуються в соцмережах «Аль-Джазіри», але на сайтах телеканалу його знайти не вдалося. Крім того, пише dpa, не було й повідомлень інших ЗМІ про інцидент із українцями. Сам телеканал у Досі підтвердив, що йдеться про фейк і «Аль-Джазіра» не має до відео жодного стосунку. При цьому лише у Telegram російського пропагандиста владіміра соловйова у сфальсифікованого ролика вже близько 400 тисяч переглядів.

Россия распространила фейковое видео с украинцами на ЧМ в Катаре

DW вдалося з'ясувати, що нібито затриманих українців у ролику не показано, в нього лише вмонтовано архівну фотографію з українськими вболівальниками.

Як з'ясувалося, продемонстроване фото вже публікувалося одним з українських порталів новин на початку лютого в матеріалі про чемпіонат Європи з міні-футболу. Автори ролика також не повідомляють, як українці опинилися на ЧС у Катарі з огляду на заборону на виїзд чоловіків за кордон з початку повномасштабного російського вторгнення, а також той факт, що збірна України не бере участі у фінальному етапі першості.

Частину кадрів фейкового ролика також взяли з опублікованого британською газетою The Sun тригодинного відео прибуття вболівальників на стадіон у Досі перед першим матчем ЧС. Водночас інших фотографій зіпсованих плакатів із талісманом ЧС у Катарі, до якого намальовані гітлерівські вуса, в інтернеті знайти не вдалося. Якби на світовій першості справді було таким чином зіпсовано понад десять плакатів, як це стверджується у відео, у Мережі були б інші фотографії цього інциденту, впевнені журналісти dpa.

Крім того, команда видання звертає увагу на неправильне написання головного стадіону ЧС англійською – El Beit замість Al Bayt. У показаній сцені передбачуваного арешту українців також наголошується на невідповідності одягу поліцейських формі правоохоронців, які працюють на чемпіонаті світу відповідно до інформації МВС Катару. Значок на рукаві одного з поліцейських насправді є військовою відзнакою, з'ясувала DW по базах даних зображень.

Фейкове відео, замасковане під продукцію відомого міжнародного телеканалу, не є поодиноким випадком. Сфальшовані повідомлення ЗМІ на тлі війни РФ проти України регулярно з'являються в соцмережах. Російська пропаганда намагається представити українців та владу України як «нацистів».

Оцініть матеріал
(31)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 5
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Andriy Tovarnitskiy
яка дешева постановка відео для свинодупих орків...все настільки наїграно і підставно, що аж смішно..
головне щоб недолюди-кацапи хавали інфу
dassin
росия й сама як країна суцільний фейк
⬆️
Но флаг Украины был на трибунах и об этом упомянул наш комментатор Андрей Столярчук  (который после игры сказал что Аргентина победы не заслужила ).  
 И вот так работает любая пропаганда.  Берется какой то один реальный факт, а вокруг него накручивают уже что попало.
Алекс Морган
Якби москалі побачили справжніх нацистів як в 41-му, коли тікали аж п'ятки блискали до Волги, памперси б не допомогли