Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
Чемпіонат світу
| Оновлено 24 листопада 2022, 02:52
3814
1

Група F: останній шанс «золотих генерацій» Бельгії та Хорватії у Катарі

Представляємо групу F на чемпіонаті світу в Катарі

| Оновлено 24 листопада 2022, 02:52
3814
1
Група F: останній шанс «золотих генерацій» Бельгії та Хорватії у Катарі
Getty Images/Global Images Ukraine

Матеріал підготовлено за підтримки Parimatch Ukraine. Parimatch Ukraine – народжена в Україні перша ліцензійна онлайн беттінг-компанія та найбільший інвестор у розвиток українського спорту.

Заряджай на чемпіонат світу разом з Parimatch!

У групі F чемпіонату світу 2022 року зібралася пара колективів, які посіли два з трьох місць на п'єдесталі пошани попереднього Мундіалю в росії. Бельгія – бронзовий, а Хорватія – срібний призери чемпіонату світу 2018 року, і це найбільші досягнення цих команд в історії їхніх виступів на світових першостях.

Збірна Канади візьме участь у планетарному святі футболу лише вдруге, а команда Марокко вдруге поспіль кваліфікувалася до фінальної частини ЧС і точно спробує вперше з 1998 року здобути першу перемогу в Катарі.

Бельгія

Бельгія – безперечний фаворит цього квартету і той колектив, який у кожній кваліфікації серед перших бронює місця на чемпіонати Європи та світу. Про силу та стабільність команди Роберто Мартінеса свідчить і друга позиція в рейтингу ФІФА – вище за «червоних дияволів» розташовуються лише чарівники м'яча з Бразилії.

Але, на відміну від останніх відбіркових кампаній, в останній бельгійці дещо зменшили темп. Ані Уельс, ані Чехія не змогли зазіхнути на перше місце Бельгії в групі E, проте Кевіну Де Брюйне, Ромелу Лукаку та Ко опоненти нерви все ж таки потріпали. Обидві збірні відібрали у них очки у домашніх матчах, а те, що нинішня Бельгія далеко не безгрішна, довела навіть збірна Естонії – традиційний аутсайдер відбіркових циклів, який відправив три м'ячі у ворота фаворитів групи.

А ось у Лізі Націй Бельгія двічі оступилася у протистоянні Бенілюксу Нідерландам, причому домашня поразка вийшла найболючішою – 1:4. Через це команда Мартінеса фінішувала у своїй групі лише другою та не потрапила до фінального турніру.

Тренер

Getty Images/Global Images Ukraine. Роберто Мартінес

Роберто Мартінес – неоднозначна особистість, яка перебуває на чолі збірної Бельгії вже понад шість років. З одного боку, саме за Мартінеса бельгійці перетворилися на футбольну машину, яка руйнує всіх і вся на своєму шляху.

49-річний фахівець уже залишив свій слід в історії «червоних дияволів». Після успішно проведеного групового турніру Євро-2020 Мартінес із 46 перемогами за період своєї роботи став найуспішнішим тренером цієї команди. Більш того, з вересня 2018 по лютий 2021 року Бельгія була лідером рейтингу ФІФА.

Але навіть безліч перемог тьмяніє перед здатністю перемагати у великих матчах і вигравати титули. І саме цього Мартінес так із Бельгією і не досяг. Хтось скаже, що для колишнього середнячка європейського футболу бронза ЧС-2018 теж є серйозним результатом, але кадровий потенціал цієї команди точно не поступається збірним Франції та Італії. А вони, на відміну від Бельгії, є чинними чемпіонами світу та Європи.

Ключовий гравець

Getty Images/Global Images Ukraine. Кевін Де Брейне

Бельгія володіє по-справжньому золотим поколінням майстерних гравців, але на тлі всього цього розсипу талантів продовжує виділятися півзахисник «Манчестер Сіті» Кевін Де Брюйне.

Якщо Де Брюйне отримує м'яч у ключових зонах, це дозволяє Бельгії проникати у фінальну третину суперників та створювати передумови для взяття воріт.

У «Манчестер Сіті» Пеп Гвардіола дає йому свободу в атакуючих діях. Де Брюйне формально грає у півзахисті у розстановці 4-3-3, але по суті він є «вільним художником» і своїми діями впливає на гру команди попереду. Так само Мартінес намагається використати Кевіна і в збірній Бельгії. Розстановка 3-4-2-1 дозволяє хавбеку вільно переміщатися полем і підтримувати гру як у центрі, так і в широких зонах, і, безумовно, у штрафному майданчику.

Дані його виступів в АПЛ демонструють, що 31-річний футболіст прямо зараз перебуває на піку своєї кар'єри, і це чудова новина для тренерського штабу та його партнерів по збірній. 85,7% - вражаючий відсоток ефективності успішних передач до атакуючих зон пояснює те, чому Де Брюйне вважається одним з найкращих розпасувальників світового футболу.

Але атакуючі здібності Де Брюйне також роблять його одним із найкращих гравців у фінальній третині. 2,72 удари, 0,51 гольових передачі та 0,38 гола в середньому за 90 хвилин гри – лідер збірної Бельгії успішно робить різницю за «Ман Сіті» в АПЛ і буде ключовим аргументом для «червоних дияволів» у боротьбі за трофей у Катарі .

Заявка

Воротарі: Тібо Куртуа («Реал Мадрид»), Сімон Міньйоле («Брюгге»), Кун Кастелс («Вольфсбург»)

Захисники: Ян Вертонген, Зено Дебаст (обидва – «Андерлехт»), Тобі Алдервейрелд («Антверпен»), Ваут Фас, Тімоті Кастань (обидва – «Лестер»), Артур Теате («Ренн»), Тома Меньє («Боруссія Дортмунд »)

Півзахисники: Кевін Де Брюйне («Манчестер Сіті»), Юрі Тілеманс («Лестер»), Амаду Онана («Евертон»), Аксель Вітсель, Яннік Карраско (обидва – «Атлетіко Мадрид»), Ханс Ванакен («Брюгге»), Леандер Дендонкер («Астон Вілла»), Торган Азар («Боруссія Дортмунд»)

Нападники: Еден Азар («Реал Мадрид»), Шарль де Кетеларе («Мілан»), Леандро Троссард («Брайтон»), Дріс Мертенс («Галатасарай»), Жеремі Доку («Ренн»), Ромелу Лукаку («Інтернаціонале») ), Мічі Батшуайї («Фенербахче»), Лої Опенда («Ланс»)

Орієнтовний склад

Розклад матчів

23 листопада
Бельгія – Канада (21:00 за київським часом, стадіон «Ахмед бін Алі»)

27 листопада
Бельгія – Марокко (15:00 за київським часом, стадіон «Ель-Тумама»)

1 грудня
Хорватія – Бельгія (17:00 за київським часом, стадіон «Ахмед бін Алі»)

Перспективи

Індивідуальна майстерність виконавців, якими володіє тренерський штаб збірної Бельгії, дозволяє «червоним дияволам» від турніру до турніру демонструвати певний високий рівень та утримувати цю планку.

Тим не менш, Бельгія залишається без трофеїв, а, напевно, найбільш зірковий склад у рамках майбутнього ЧС-2022 молодшим не стає і має, можливо, останній шанс виграти трофей на рівні збірних.

Після виходу до чвертьфіналу в Бразилії у 2014 році та півфіналу в росії у 2018 році збірна Бельгії та її вболівальники розраховують на більше. Залишилося лише трансформувати величезний індивідуальний потенціал виконавців у ефективну командну гру, і це вирішальний виклик для тренерського штабу збірної.

Але, оглядаючись на турнірну сітку, де бельгійцям по дорозі можуть зустрітися німці, іспанці, бразильці чи португальці, та враховуючи рівень лояльності асоціації до нинішнього тренерського штабу, вихід у півфінал у Катарі, ймовірно, також сприймуть як успіх.

Прогноз: перше місце у групі

Канада

Востаннє збірна Канади грала на чемпіонаті світу за кілька місяців після того, як сталася аварія на Чорнобильській АЕС, а світ зіткнувся з найбільшою техногенною екологічно-гуманітарною катастрофою з часів Другої світової війни.

Канадці взяли участь на чемпіонаті світу 1986 року та залишили турнір без перемоги, нічиєї чи хоча б забитого м'яча, а у третьому турі групового турніру цю команду завдяки голам Олега Блохіна та Олександра Заварова обіграла збірна СРСР.

Збірна Канади, яка традиційно не хапала зірок з неба, несподівано отримала посилення у вигляді нового покоління зіркових гравців - Альфонсо Девіса і Джонатана Девіда. І вже на шляху до ЧС-2022 канадська команда виграла відбірковий турнір, залишивши позаду традиційно потужні збірні США та Мексики.

Незважаючи на рівність очок з Мексикою (по 28), Канада забила найбільше і пропустила найменше у кваліфікації, так що довгоочікувана поява цієї команди у Катарі буде абсолютно заслуженою.

Тренер

Getty Images/Global Images Ukraine. Джон Хердман

Джон Хердман протягом 12 років (2006-2018) працював у жіночому футболі, і його ім'я в Канаді насамперед асоціюється з успіхами жіночої національної збірної.

Але у 2018 році Хердман став головним тренером чоловічої національної команди. Більше того, футбольна асоціація зробила його відповідальним фактично за всю піраміду розвитку футболу у збірних. Нині 47-річний функціонер також обіймає посаду директора футболу та відповідає за розвиток юнацького футболу, починаючи з вікової категорії U-14.

За Хердмана збірна Канади стрибнула з 77 на 33 місце в рейтингу ФІФА і вперше за 36 років вийшла до фінальної частини світової першості.

Досягнувши такого прогресу, канадська збірна з нинішнім тренером точно не поїде до Катару в якості туристів.

Ключовий гравець

Getty Images/Global Images Ukraine. Альфонсо Дэвис

Без сумніву, саме з Альфонсо Девісом пов'язані надії всіх, хто вболіватиме за збірну Канади на ЧС-2022.

Суперзірка мюнхенської «Баварії», який народився у ліберійських батьків у канадському таборі для біженців, іммігрував до Канади разом зі своєю родиною у 2005 році. Його перехід зі скромного «Ванкувера» до табору топ-клубу світового футболу – безпрецедентний у контексті того, якого рівня футболістом він згодом став.

Незважаючи на те, що він гратиме на позиції атакуючого лівого півзахисника, на якій він виступав у «Ванкувері», Девіс є настільки всебічно розвиненим гравцем, що не виключено, що тренерський штаб використовуватиме його на різних позиціях для боротьби за позитивний результат у кожній грі.

Фізичні дані Девіса, які дозволяють «Баварії» ефективно оборонятися та контрпресингувати, можуть допомогти збірній Канади на ЧС. Зрозуміло, що канадці як аутсайдери групи сподіватимуться на контратаки, і можливості Девіса для використання швидкісного дриблінгу можуть стати вирішальним фактором для досягнення канадцями перших історичних успіхів у Катарі.

Заявка

Воротарі: Мілан Борян («Црвена Звезда»), Дейн Сент-Клер («Міннесота Юнайтед»), Джеймс Пантеміс («Монреаль»)

Захисники: Стівен Віторія («Шавіш»), Камал Міллер, Джоель Вотерман, Алістер Джонстон (усі – «Монреаль»), Доніл Хенрі («Ванкувер»), Дерек Корнільюс («Панетолікос»), Самуель Адекугбе («Хатайспор»), Річі Ларея («Торонто»)

Півзахисники: Стівен Еуштакіу («Порту»), Атіба Хатчінсон («Бешикташ»), Самюель П'єтт, Ісмаель Коне, Марк-Ентоні Кей (усі - «Монреаль»), Джонатан Осоріо («Торонто»), Девід Вотерспун («Сент- Джонстон»), Альфонсо Девіс («Баварія»), Ліам Міллар («Базель»), Ліам Фрейзер («Дейнзе»)

Нападники: Кайл Ларін, Тейджон Б’юкенен (обидва – «Брюгге»), Джонатан Девід («Лілль»), Лукас Кавалліні («Ванкувер»), Айк Угбо («Труа»), Джуніор Хойлетт («Редінг»)

Орієнтовний склад

Розклад матчів

23 листопада
Бельгія – Канада (21:00 за київським часом, стадіон «Ахмед бін Алі»)

27 листопада
Хорватія – Канада (18:00 за київським часом, «Міжнародний стадіон Халіфа»)

1 грудня
Канада – Марокко (17:00 за київським часом, стадион «Ель-Тумама»)

Перспективи

Важко бути на хорошому рахунку в букмекерів у групі з Бельгією та Хорватією, але Канада в Катарі буде «темною конячкою».

Це не ноунейм, якому пощастило витягнути щасливий білет на чемпіонат світу. Надійний захист та реактивні виходи з оборони в атаку – ось візитна картка цієї збірної. Напевно, канадці триматимуть у напрузі кожного суперника у своєму квартеті і піднесуть не один сюрприз на турнірі.

Збірна Канади – молодий та голодний до великих успіхів колектив. Їхнє потрапляння на Мундіаль вже є великим успіхом, але навряд чи «кленові» на цьому зупиняться.

Прогноз: 3 місце у групі

Хорватія

Збірна Хорватії, яка посіла друге місце на чемпіонаті світу 2018 року, намагатиметься повторити цей успіх через чотири роки, намагаючись пробитися з групи F на п'єдестал пошани.

Ці очікування є небезпідставними: хорвати переконливо пройшли як кампанію в Лізі Націй, так і відбірковий турнір до чемпіонату світу. У групі H кваліфікації ЧС-2022 Хорватія виявилася сильнішою за росію, Словаччину та Словенію, а в Лізі націй «клітчасті» виграли групу з Францією, Данією та Австрією, пробившись до плей-оф турніру.

До Катару їде досвідчена команда, сформована у поголовній більшості з виконавців, які виступають у топ-5 європейських чемпіонатів. У списку Златко Даліча є і наддосвідчені ветерани, яким майже вдалося виграти золото Мундіалю у 2018 році – Лука Модрич, Марцело Брозович, Матео Ковачич та Домагой Віда.

У хорватської команди є всі необхідні інгредієнти для ще одного феєричного перформансу на майбутній світовій першості.

Тренер

Getty Images/Global Images Ukraine. Златко Даліч

Златко Даліч розпочав свою роботу зі збірною Хорватії матчем проти команди України (2:0) у відбірному циклі ЧС-2018. З того часу 56-річний фахівець встиг вивести «клітчастих» на два чемпіонати серед найсильніших збірних планети, а на попередньому став навіть віце-чемпіоном світу.

Крім цього хорватська команда була серед 16 найкращих команд Старого Світу на Євро-2020, виграла групу Ліги націй з Францією, Данією та Австрією, забезпечивши собі участь у Фіналі 4-х і вже готується до нових футбольних пригод у Катарі.

Хоч би як виступила Хорватія на Мундіалі 2022 року, футбольна громадськість має бути вдячною Далічу за ті успіхи, яких досягла ця збірна за останні роки. А він, ймовірно, покине команду після чемпіонату світу.

Ключовий гравець

Getty Images/Global Images Ukraine. Лука Модрич

Лука Модрич, і хіба можуть бути якісь сумніви? У свої 37 років Модрич, як і раніше, залишається одним із найкращих півзахисників світового футболу, виграє трофеї з мадридським «Реалом» і є найвпливовішим гравцем у національній збірній.

І все ж таки чемпіонат світу в Катарі напевно буде останнім великим турніром для капітана хорватської збірної. Цей футболіст виграв усі можливі призи на клубному рівні, але перемога зі збірною на форумі серед найкращих команд світу залишається ще нездійсненною мрією для Луки. Чи це реально? Хорватія точно буде серед претендентів на участь у вирішальних стадіях Мундіалю.

Ігрова форма Модрича вражає, адже він ковзає футбольним полем так, ніби цьому хлопцеві не 37, а 17. Як свідчать атакуючі метрики і показники пасів Модрича, він досі перевершує практично всіх конкурентів за позицією в Ла Лізі (прогресивні паси, удари, асисти, голи та інші). Він залишається найкращим у тому, що робить. А робить на футбольному полі він практично все, включаючи оборонні дії у фазах гри без м'яча.

Досвід та футбольний IQ Модрича можуть допомогти збірній Хорватії далеко пройти на шляху до нагород ЧС-2022. І судячи з його форми у нинішньому сезоні (14 результативних дій у 30 матчах «Реала» та збірної у всіх змаганнях), Лука гарний, як ніколи.

Заявка

Воротарі: Домінік Лівакович («Динамо Загреб»), Іво Грбіч («Атлетіко»), Івіца Івушич («Осієк»)

Захисники: Йосип Станішич («Баварія»), Борна Барішич («Рейнджерс»), Мартін Ерліч («Сассуоло»), Деян Ловрен («зеніт», санкт-петербург), Борна Соса («Штуттгарт»), Йошко Гвардіол («Лейпциг»), Домагой Віда («АЕК»), Йосип Юранович («Селтік»), Йосип Шутало («Динамо Загреб»)

Півзахисники: Ловро Маєр («Ренн»), Матео Ковачич («Челсі»), Лука Модрич («Реал Мадрид»), Марцело Брозович («Інтернаціонале»), Нікола Влашич («Торіно»), Маріо Пашаліч («Аталанта») , Лука Сучич («Зальцбург»), Крістіян Якіч («Айнтрахт»)

Нападники: Іван Перішич («Тоттенхем»), Андрей Крамарич («Хоффенхайм»), Бруно Петкович, Міслав Оршич (обидва - «Динамо Загреб»), Марко Лівая («Хайдук Спліт»), Анте Будімір («Осасуна»)

Орієнтовний склад

Перспективи

Срібні медалісти 2018 року повертаються до Катару з мотивацією виступити як мінімум не гірше. Важко передбачити, як далеко пройдуть хорвати, оскільки багато залежить від того, яким стане їхній турнірний шлях після групи.

Ніхто не очікував побачити збірну Хорватії у фіналі ЧС-2018, але вони заслужили на свої срібні нагороди. Схожа ситуація і зараз: за наявності на турнірі збірних Франції, Іспанії, Бельгії, Бразилії та Аргентини шанси «клітчастих» сприймаються багатьма фахівцями не більшими, ніж потрапляння до плей-оф.

Але Хорватія продемонструвала вміння вигравати великі битви і від матчу до матчу вичавлювати максимум, що дуже важливо у стикових іграх.

Прогноз: 2 місце у групі

Марокко

Збірна Марокко вирушає на чемпіонат світу 2022 року зі свіжими ідеями та омолодженим складом. Колишнього тренера команди Вахіда Халілходжича звільнили після розбіжностей з керівництвом африканської асоціації з приводу того, як повинна керуватися команда. Цей факт створював певну напругу у збірній.

Але прихід нового наставника Валіда Реграгі струснув команду, а ключовий гравець марокканської збірної Хакім Зієш повернувся до складу після сварки з екстренером.

Реграгі очолив команду, що вийшла на Мундіаль, лише у вересні. А до цього збірна Марокко зі стовідсотковим результатом виграла відбіркову групу, пропустивши лише один м'яч у шести матчах, а на шляху до Катару за сумою двох матчів вибила команду ДР Конго (5:2). Ось тільки зараз це вже нова команда з іншою ідентичністю та ідеями.

На ЧС-2018 збірна Марокко потрапила до групи, з якої було дуже складно вийти – суперниками африканців були Португалія та Іспанія. Два європейські важковаговики та збірна Ірану виявилися надто складними для марокканців, яким у тій кампанії вдалося набрати лише одне очко.

На майбутньому чемпіонаті світу розклади на папері виглядають трохи простішими. Але «атлаським левам» буде так само непросто з традиційно потужними Бельгією та Хорватією та надмотивованою Канадою.

Тренер

Getty Images/Global Images Ukraine. Валид Реграги

Менше трьох місяців знаходиться Валід Реграгі біля керма збірної Марокко. Проте його поява на тренерському містку позитивно позначилася на «атлаських левах». Після «Санта-Барбари» імені Вахіда Халілходжича з його конфліктом із чиновниками марокканської асоціації та головною зіркою збірної Хакімом Зієшем ситуація в команді стабілізувалася.

Реграгі здобув дві перемоги зі збірною Марокко у трьох матчах, а його команда ще жодного разу не програла у підготовці до чемпіонату світу. Марокканці обіграли чилійців та грузинів, зіграли внічию з парагвайцями, а головне – залишили свої ворота «на замку» у цих трьох поєдинках.

Десять років тому 37-річний на той момент Реграгі вже був асистентом Рашида Тауссі у збірній Марокко. Мабуть, цей фахівець знає, як знайти підхід до гравців та сформувати цілісний колектив, готовий до виконання серйозних завдань.

Ключовий гравець

Getty Images/Global Images Ukraine. Хакім Зієш

Хакім Зієш у нинішньому сезоні провів лише 254 хвилини на футбольному полі у складі «Челсі» і є гравцем, про якого футбольна спільнота встигла трохи призабути.

Хоча клубна кампанія Зієша і залишає бажати кращого, 29-річний вінгер все ще здатний робити різницю на полі за збірну, і саме з його талантами пов'язані надії вболівальників залишитися на ЧС-2022 довше за три групові ігри.

У національній команді його статистика куди більша. Граючи на правому фланзі атаки, Зієш у середньому віддає більше двох гольових передач та 6,33 вдалих пасів у штрафний майданчик у середньому за гру.

Ці показники свідчать, що Зієш здатний створювати небезпечні моменти для «атлаських левів», які обов'язково матимуть шанси на груповому турнірі, які потрібно буде лише реалізувати.

«Марокканський чарівник» не має найвищої точності пасу, що пояснюється тим, що він звик загострювати гру у фінальній третині поля. Але креативне мислення лідера збірної Марокко може допомогти команді зламати позиційну оборону тих же канадців, а його команді – нарешті зайняти місце вище четвертого.

Заявка

Воротарі: Яссін Буну («Севілья»), Мунір Мохамеді («Аль-Вахда»), Ахмед Таньяуті («Відад»)

Захисники: Ашраф Хакімі («ПСЖ»), Нуссаїр Мазрауї («Баварія»), Найєф Агерд («Вест Хем»), Ромен Саїсс («Бешикташ»), Ашраф Дарі («Брест»), Джавад Ель-Ямік («Вальядолід»), Ях’я Алла («Відад»), Бадр Банун («Катар»)

Півзахисники: Соф'ян Амрабат («Фіорентина»), Абдельхамід Сабірі («Сампдорія»), Селім Амалла («Стандард Льєж»), Аззедін Унаї («Анже»), Білал Ель-Ханнус («Генк»), Ях’я Джабран («Відад»), Ільяс Шаїр («Квінз Парк Рейнджерс»)

Нападники: Хакім Зієш («Челсі»), Соф'ян Буфаль («Анже»), Амін Харіт («Марсель»), Абде Еззалзулі («Осасуна»), Закарія Абухляль («Тулуза»), Абдерразак Хамдалла («Аль-Іттіхад») ), Юссеф Ен-Несірі («Севілья»), Валід Хеддіра («Барі»)

Орієнтовний склад

Розклад матчів

23 листопада
Марокко – Хорватія (12:00 за київським часом, стадіон «Ель Байт»)

27 листопада
Бельгія – Марокко (15:00 за київським часом, стадіон «Ель-Тумама»)

1 грудня
Канада – Марокко (17:00 пза київським часом, стадіон «Ель-Тумама»)

Перспективи

Перший матч збірної Марокко на турнірі покаже, чи є у африканської команди перспективи розраховувати на вихід із групи F до наступного етапу змагань.

Але навіть якщо у підопічних Валіда Реграгі не складеться з набором очок проти фаворитів, можна поборотися і за третє місце з канадцями, що, враховуючи попередні виступи, також стане непоганим результатом.

Але, загалом, весь груповий турнір стане найскладнішим випробуванням для марокканців, і велика ймовірність, що саме ця збірна вирушить додому вже на початку грудня.

Прогноз: 4-те місце у групі

Заряджай на чемпіонат світу разом з Parimatch!

Оцініть матеріал
(3)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Коментарі 1
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Canadian_stallion
Канада зараз грає дуже потужно, але традиційно у нас погано з нервами. Согодні все зрозуміємо!