Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Україна. Прем'єр Ліга
|
2304
1

Український футбольний арбітр розповів про перебування в російському полоні

Дмитро Кубряк провів у полоні декілька місяців

Український футбольний арбітр розповів про перебування в російському полоні
УАФ. Дмитро Кубряк

Український арбітр та нейрохірург Дмитро Кубряк з березня перебував в оточеному Маріуполі, і допомагав захисникам «Азовсталі». У квітні він потрапив у полон, де провів п’ять місяців, і був звільнений наприкінці вересня.

Кубряк розповів про своє перебування у полоні в Оленівці:

«Вигадувати не буду — до медиків безпосередньо в Оленівці ставлення було не найгіршим. Найбільш жорстко вони поводилися з людьми, які безпосередньо тримали в руках зброю. Це снайпери, артилеристи, танкісти. Із тими, кого росіяни вважали винними в руйнуванні Маріуполя чи загибелі мирних мешканців, як вони казали. Медикам теж ставили купу питань. Неодноразово водили на допити. Питали про наявність в Україні біолабораторій, про тортури, про іноземних інструкторів. Бачили ми таке чи ні. Моторошно було кожного разу, коли називали прізвище й кудись викликали.

Допити будувалися таким чином, що ти апріорі винний. Винний у тому, що ти — українець. Вони нас називали націоналістами, бандерівцями, фашистами. Вважали нас якимись праворадикальними елементами. Звинувачували в тому, що Маріуполь знищено. Я намагався це відкидати, адже все, що відбувалося, і досі стоїть перед очима. Я їм пояснював, що в України не було можливостей завдати таких руйнувань місту. Вони й не дуже заперечували, але пояснювали, що це відбувалося тому, що бригада морської піхоти та полк «Азов» просто займали свої позиції, і в них не було іншого виходу, щоб їх звідти вибити.

В Оленівці ми перебували в бараках, в яких нас було 500—600 осіб. А спочатку й усі 800. Узагалі це називалося Волноваською виправною колонією. Із 2014 року вона була законсервована через близькість Оленівки до лінії розмежування. Але російське командування очікувало на велику кількість полонених і 2022 року її розконсервувало. Там були просто кімнати без ліжок. Спочатку була гола бетонна підлога, а потім почали якісь умови створювати. Матраси якісь, ліжка. Вони називали цю територію локальним сектором, і вийти за її межі було неможливо. Були й приміщення — класичні СІЗО. Камери з віконечком для передачі їжі. Ми мріяли там лише про свободу й повністю зрозуміли, чого вона варта. На нас весь час психологічно тиснули. Мовляв, Україна припинить існування, а ми за два-три дні візьмемо Київ. Буцімто в західних областях уже Польща та Угорщина. Приїжджав російський медик, пропонував роботу. Якщо буде позитивна відповідь, то прямо зараз забираємо, перевдягаємо, даємо роботу. Але я навіть не слухав до кінця його монолог. Я сказав, що готовий хоч 10 років тут сидіти, але з росією мені не по дорозі».

Оцініть матеріал
(18)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Стали відомі всі півфіналістки престижного турніру в Мадриді
Теніс | 01 травня 2024, 22:26 2
Стали відомі всі півфіналістки престижного турніру в Мадриді

Єлена Рибакіна виграла у Юлії Путінцевої, Аріна Соболенко обіграла Мірру Андрєєву

Проводити чи ні? Що робити з матчем за Суперкубок України
Футбол | 02 травня 2024, 14:36 21
Проводити чи ні? Що робити з матчем за Суперкубок України

З 2022 року трофей не розігрувався, але чи варто до нього повертатися зараз?

Коментарі 1
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Выталкиватель парашутистов
Очень хорошо, что нашего воина и арбитра поменяли и он уже дома,дай Бог ему восстановиться от пережитого ужаса и снова заняться любимым делом. Хотелось бы, чтобы обещания павелки в отношении его как арбитра, не оказались пустой болтовней, и парень продолжал свою карьеру арбитра не только в Украине, но и в Европе...