Дивовижний фарт. Шахтар вирвав перемогу над Чорноморцем

Команда Ігора Йовічевіча забила вирішальний м'яч на останніх секундах

17000
88
ФК Шахтар Донецьк

Після того, як донецький «Шахтар» сенсаційно розгромив німецький «РБ Лейпциг» (4:1) у гостьовому поєдинку першого туру групового раунду Ліги чемпіонів, здавалося, що в матчі національної першості проти одеського «Чорноморця» у «гірників» не повинно виникнути проблем. Тим паче, «моряки» у попередніх трьох поєдинках не знали смаку перемог, та й забити змогли лише один м'яч.

І команда Ігора Йовічевіча мала чудову нагоду повести в рахунку вже в дебюті зустрічі. На 4-й хвилині Богдан Михайліченко прострілом з лівого флангу знайшов перед воротарською зоною вільного Івана Петряка, але той упустив стовідсотковий гольовий момент, запустивши в один дотик м'яч вище воріт.

А невдовзі вкотре спрацювало всім відоме футбольне правило: не забиваєш ти – забивають тобі. На 10-й хвилині Владислав Наумець класною передачею знайшов Максима Брагару на вході в лівий фланг штрафного майданчика, і той після зміщення в центр і невеликої обробки м'яча точно пробив у дальній від себе кут.

Після цього одесити почали ще більше грати від оборони з розрахунком на контратаки. «Шахтарю» було необхідно йти всіма силами вперед, щоб відігратися. Але у першому таймі здолати насичений захист суперника донеччанам не вдалося, на перерву команди пішли за рахунку 0:1 на табло.

На другий тайм головний тренер «Шахтаря» Ігор Йовічевіч випустив другого форварда: Лассіна Траоре замінив Івана Петряка, який став антигероєм своєї команди у першій половині гри. І з виходом буркінського нападника справи «гірників» в атаці помітно покращилися, роботи у воротаря одеситів Дмитра Непогодова стало значно більше.

Траоре кілька разів опинявся на ударній позиції та класно пробивав, проте до успіху його спроби не призвели: в одному з епізодів Непогодову вдалося перевести м'яч у штангу, в інших Лассіні не вистачало влучності. Що менше залишалося часу до кінця, то більше «Шахтарю» доводилося ризикувати, і тут уже «Чорноморцю» вдавалося проводити непогані контратаки.

Досвідчений нападник Олександр Гладкий, який раніше виступав за «гірників», намагався відзначитися у воротах своєї колишньої команди, однак зробити це йому на 67-й хвилині завадив Анатолій Трубін, який парирував дуже потужний удар. А після того, як Роман Григорчук вирішив замінити Гладкого, «Чорноморець» пропустив.

Мар'ян Швед, який зробив цього тижня дубль у поєдинку проти німецьких «биків», вкотре виявив свої бомбардирські якості. За 16 хвилин до кінця основного часу 25-річний форвард відгукнувся на подачу Богдана Михайліченка у центрі штрафного майданчика та ефективно пробив головою, змусивши Непогодова капітулювати.

У компенсований час донецький колектив пішов на фінальний штурм і, не без частки везіння, досяг свого. Олег Очеретько зважився на удар з-за меж штрафного майданчика, м'яч зачепив захисника одеситів, змінив траєкторію та влетів у сітку воріт.

2:1 – «гірники» здобули вольову перемогу та очолили турнірну таблицю УПЛ, набравши за 4 тури 10 очок. «Чорноморець» зазнав другої поразки в чемпіонаті і з двома балами поки не може боротися за таку бажану в Одесі зону єврокубків.