| Оновлено 07 вересня 2022, 12:37
1318
1

Мар'ян Швед оформив два гольові ювілеї

Форвард гірників став автором 1550 голу українців у єврокубках і 90-го у ворота команд із Німеччини

1318
1
Getty Images/Global Images Ukraine. Мар'ян Швед

Перший гол Мар'яна Шведа у ворота «Лейпцига» став 90-м для українських команд у єврокубкових баталіях із командами з Німеччини (ФРН). 45 м'ячів наші клуби забили німцям у Лізі Європи (Кубку УЄФА), 40 (з урахуванням трьох наступних голів «Лейпцигу») - у Лізі (Кубку) чемпіонів, 5 - у Кубку кубків та 3 - у Суперкубку УЄФА. Посильний внесок у ювілей внесли 11 українських команд: «Динамо» - 39 голів, «Шахтар» - 30, «Дніпро» - 5, «Зоря», «Чорноморець» - по 4, «Карпати» - 3, «Ворскла», « Металіст», «Металург» Д - по 2, «Олександрія», «Таврія» - по 1.

Ювілейним виявився і другий гол Шведа «червоним бикам» - 1550-м для українців за 57 років виступу в єврокубках. Не відстав від Мар'яна і Лассіна Траоре, який записав на свій рахунок 40-й м'яч наших клубів у поєдинках з німцями в Лізі (Кубку) чемпіонів, у тому числі 30-й - в основному турнірі ЛЧ, а також 30-й гол «Шахтаря » у єврокубкових матчах з командами з Німеччини (ФРН).

Юрій ЛЯХОВЕЦЬКИЙ

Ювілейні голи українських клубів у матчах із командами з Німеччини (ФРН)

Штутгарт

16' (1:0)

Баварія

53' (2:0)

Вердер

25' (1:1)

Байєр

61' (3:2)

Гамбург

10' (1:0)

Штутгарт

31' (1:0)

Боруссія М

28' (1:1)

Шальке

77' (3:0)

Айнтрахт Фр

9' (1:1)

Лейпциг

16' (1:0)

4:1 (г)

ЛЧ - Ліга чемпіонів; КУ - Кубок УЄФА; ЛЄ - Ліга Європи; СК - Суперкубок УЄФА; ГТ - груповий турнір; ГТ1 - перший груповий турнір; Р1 - перший раунл; КР4 - четвертий кваліфікаційний раунд.