27.07.2022 20:00 – FT 2-й матч. Результат першого матчу 0:0 1 : 2

Український вечір у Стамбулі. Динамо вирвало перемогу у Фенербахче

Київський клуб вийшов до 3-го відбіркового раунду Ліги чемпіонів

26864
40
twitter.com/aa_spor

Поєдинок у відповідь у Стамбулі між «Фенербахче» та «Динамо» мав визначити, хто вийде до третього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів, а кому доведеться знизитися в класі й спробувати пошукати щастя в Лізі Європи – другому за рангом єврокубковому турнірі.

Турецький колектив вважався нехай і не явним, але все ж таки фаворитом протистояння. Особливо після першого матчу, за підсумками якого хоч на табло і було зафіксовано рахунок 0:0, однак саме «Фенербахче» був ближчим до того, щоб здобути перемогу. «Динамо» ж минулого тижня взагалі не завдало жодного удару по воротах.

Почався матч у Стамбулі багатообіцяюче для вболівальників господарів, які гнали своїх улюбленців уперед. Вже на 9-й хвилині Кінг забив після передачі від Валенсії з лівого флангу, проте той до цього фолив проти Забарного, через що головний арбітр зустрічі Массіміліано Ірраті взяття воріт не зарахував.

Після півгодини гри «динамівцям» випав майже ідеальний шанс для того, аби відкрити рахунок. Буяльський чудовим пасом вивів до воріт Циганкова, той промчав із м'ячем через півполя, але не зміг у штрафному майданчику переграти голкіпера, який блискуче зблизився з Віктором і зіграв у м'яч перед зіткненням.

Ще наприкінці першого тайму Мірчі Луческу довелося провести вимушену заміну, оскільки словенський легіонер Беньямін Вербич отримав ушкодження. Замість нього на позицію лівого вінгера вийшов 20-річний Владислав Ванат. На перерву команди пішли з тими самими 0:0 на табло.

Переломний момент у поєдинку стався на 54-й хвилині зустрічі, коли Ісмаїл Юкчек отримав другу жовту картку та залишив турків удесятьох. Чисельною більшістю кияни скористалися майже одразу: Буяльський, проти якого й здійснив фатальний фол Юкчек, з лінії воротарського майданчика в один дотик замкнув простріл від Кендзьори.

Здавалося б, після цього «Динамо» просто зобов'язане доводити протистояння до логічного завершення, проте господарі навіть не думали здаватися. Через 10 хвилин стамбульська команда заробила пенальті, і багато хто напевно вже бачив м'яч у воротах, але тільки не Георгій Бущан. Воротар «біло-синіх» вкотре здійснив шикарний сейв, нівелювавши небезпечну загрозу.

За 10 хвилин до кінця основного часу стражу воріт «Динамо» знову довелося рятувати свою команду. Цього разу Георгій витягнув м'яч із дев'ятки, змусивши знову сісти гравців і членів тренерського штабу суперника, що підскочили з лави. На жаль, невдовзі Бущан при виході під час кутового припустився помилки: воротар не дотягнувся до м'яча, чим сповна скористався Аттіла Салаї, зрівнявши рахунок.

У додатковий час «Динамо» повністю взяло гру під свій контроль, притиснувши гравців суперника до воріт. Зважаючи на все, «Фенербахче» хотіло дотерпіти до серії пенальті, проте Олександр Караваєв у другому овертаймі засмутив свою колишню команду. М'яч після його удару воротар стамбульців упіймав уже за лінією воріт.

Насамкінець Бущан ще раз врятував українську команду, ставши справжнім героєм протистояння. Перемога з рахунком 2:1 вивела «Динамо» у наступний раунд кваліфікації, де киянам доведеться грати з австрійським «Штурмом».

Ліга чемпіонів. 2-й кваліфікаційний раунд. Матч-відповідь (перший матч – 0:0).

«Фенербахче» – «Динамо» – 1:2

Солої (89) – Буяльський (57), Караваєв (114)

На 70-й хвилині Валенсія не реалізував пенальті (воротар)

Юкчек (29), Осаї-Семюел (37), Валенсія (45+2), Мор (63), Солої (98) – Циганков (14), Сидорчук (33), Дубінчак (45+2), Буяльський (58), Шапаренко (60), Попов (68), Гармаш (111)

Юкчек (54, друга жовта картка)

«Фенербахче»: Байиндир, Кадиоглу, Тіссеран (Лінкольн, 85), Солої, Осаї-Семюел, Кахведжи (Мор, 46; Брума, 77), Юкчек, Вілліан (Новак, 95), Россі, Валенсія (Дурсун, 77), Кінг (Крешпу, 63).

«Динамо»: Бущан, Дубінчак (Вівчаренко, 106), Попов, Забарний, Кендзьора (Караваєв, 91), Шапаренко, Сидорчук (Андрієвський, 106), Буяльський (Гармаш, 67), Вербич (Ванат, 38), Циганков, Бесєдін (Шепелєв, 67).

Арбітр: Массіміліано Ірраті (Італія)