ЧС зі снукеру. Хіггінс та Бінем йдуть далі

У «Крусиблі» визначилися ще два чвертьфіналісти

6625
0

В англійському Шеффілді проходить Чемпіонат світу зі снукеру. Напередодні завершилися ще два матчі другого раунду змагань.

11 років тому Джон Хіггінс вигравав Чемпіонат світу. Після чого тричі пробивався у фінал, але заповітного титулу так і не здобув. Тепер він, обігравши Ноппона Саєнгхама, вкотре наблизився до вирішальної зустрічі. Хоча поки що сезон для шотландця не можна назвати вдалим. Чотири програні фінали принесли непогані призові та 6 позицію у світовому рейтингу, але титулів не додали.

Перша сесія матчу пройшла зі змінним успіхом: Хіггінс виграв три стартові фрейми і пішов на перерву лідером – 3:1. Виграв і перший фрейм другої півсесії, однак таїландець оформив три поспіль серії «70+» і зрівняв рахунок – 4:4. Виявилося, що вирішальною стала друга сесія поєдинку. Шотландець просто знищив Ноппона, взявши сім партій поспіль (у перших п'яти дозволивши супернику набрати лише 22 очки!).

5:11 на старті третьої сесії не передбачали особливої ​​боротьби. Так і вийшло: справа не дійшла навіть до 15-хвилинної перерви. Хіггінс оформив дві півсотенні серії та 16-й раз у кар'єрі пробився до чвертьфіналу Чемпіонатів світу. Найчастіше на цій стадії в «Крусиблі» виступали лише Ронні О'Салліван (20) та Стівен Хендрі (19 разів).

Паралельно за сусіднім столом боровся минулорічний півфіналіст турніру Стюарт Бінем. Його суперником був Кайрен Вілсон. Зазначимо, що вперше на турнірі перші дві сесії матчу не показали явного претендента на перемогу – 8:8. Перша, втім, завершилася на користь Стюарта - 5:3, хоча суперники оформили по три великі серії (3 півсотні у Бінема, 2 + сенчурі - у Кайрена).

Другу сесію сильніше провів Вілсон: він оформив 4 півсотенні серії (в активі Стюарта – «тільки» сенчурі) і зрівняв рахунок – 8:8. Зазначимо, що Кайрен зробив захід на максимум, але зупинився на позначці 96 очок. На це Бінем відповів своєю спробою набрати 147 очок за підхід вже після перерви. На жаль, зумів набрати 97 очок, проте на той час повів у рахунку вже 10:8, після чого взяв ще два фрейми – 12:8. Після перерви суперники обмінялися партіями – 13:9 на користь Бінема. Таким чином, перервалася серія Кайрена Вілсона із шести поспіль виходів до чвертьфіналу Чемпіонатів світу.

Чемпіонат світу. 1/16 фіналу (16-21 квітня):

Марк Селбі  – Джеймі Джонс  – 10:7
Янь Бінтао  – Кріс Вейклін  – 10:6
Баррі Хокінс  – Джексон Пейдж  – 7:10
Марк Вільямс  – Майкл Вайт  – 10:3
Кайрен Вілсон  – Дін Цзюньхуей  – 10:8
Стюарт Бінем  – Лю Хаотянь  – 10:5
Ентоні МакГілл  – Ліам Хайфілд  – 10:7