В Австрії виступили проти членства України в Євросоюзі. МЗС різко відповіло
Шалленберг вважає, що Україні не слід пропонувати членство у Євросоюзі
Міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг вважає, що Україні не слід пропонувати членство у Євросоюзі. Про це він заявив у виступі 14-му саміті європейських медіа у Лех-ам-Арльберзі (УП).
Зокрема, міністр вважає, що Україна не має отримати статусу кандидата в червні, як розраховує президент Зеленський. Він обгрунтував свою позицію тим, що є держави Західних Балкан, які проходили набагато довший шлях до кандидатства.
Австрійське видання Heute також наводить слова Шалленберга про те, що Україні в принципі не слід ставати членом ЄС, навіть надалі. Він висловився за інший шлях для України, аніж повне членство.
За словами міністра, мають бути також інші моделі, ніж вступ України до ЄС, приєднання до Єдиної економічної зони ЄС або просто збереження чинного рівня Угоди про асоціацію. Шалленберг закликав до більшої гнучкості пошуку механізмів зближення України та ЄС.
Проте він безперечно підтримав подальше поглиблення відносин ЄС з Україною: «Ми експортуємо наш західний спосіб життя», – пояснив Шалленберг.
У МЗС України висловили розчарування позицією глави МЗС Австрії Александера Шалленберга, який вважає, що Україні не варто пропонувати членство в Євросоюзі (УП). Представник МЗС України Олег Ніколенко сказав:
«Розчаровані висловлюваннями федерального міністра закордонних справ Австрії щодо європейського майбутнього України. Вважаємо їх стратегічно недалекоглядними і такими, що не відповідають інтересам об'єднаної Європи. Такі висловлювання також ігнорують той факт, що переважна більшість населення країн-засновників ЄС підтримує членство України.
Нагадую слова міністра Дмитра Кулеби, що український народ платить надто високу ціну за помилки багатьох європейських урядів і що їх необ'єктивне сприйняття реальності вже призвело до політичного та економічного ослаблення Європи.
Схоже, нинішньої війни, жертв та руйнувань їм мало. Продовжувати під різними приводами відкладати у часі членство України в ЄС або шукати йому альтернативу означає потурати агресивним планам Путіна та гальмувати зміцнення Євросоюзу шляхом включення можливостей України.
Україна має всі підстави вимагати об'єктивного визнання її заслуг та стратегічної ролі для ЄС. Завдяки незламній волі та сміливості президента України та українського народу Європа сьогодні може жити у світі. Без перебільшень, наша держава стала форпостом захисту безпеки ЄС, європейської свободи та європейських цінностей».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Іменитий коуч виділив Мессі, Пеле та Дієго Марадону
Популярний турнір за участю найкращих збірних
Австрія, Німеччина та Угорщина - основні друзі пуйла. Та ще Франція ніяк не відкриє очі.