Втрачене щастя Джими, запаморочення Семеренко. Як минув 3-й день ОІ
Юлія Джима була дуже близька, щоб зачепити медаль в індивідуальній гонці
Sport.ua разом із BetWinner в спецпроекті «Олімпіада-2022» розповідає, як минув третій день Ігор в Пекіні.
У понеділок, 7 лютого, Україна втратила одну з найреальніших нагод здобути медаль 24-х Ігор. Чемпіонка Сочі-2014 Юлія Джима була дуже близькою, щоб зачепитися за одну з нагород за підсумками жіночої індивідуальної гонки. Але її підвело те, з чим виникали проблеми впродовж усього поточного сезону.
Зрештою, Юлії не можна дорікнути рівно так само, як іще одній нашій біатлоністці Ірині Петренко. Кожна відзмагалася на своєму рівні і заслужила на добрі слова. Як і важко дорікати нашим гірськолижникам. Проте третій змагальний день Пекіна 2022 - то не лише позитив на тлі суворих реалій українського спорту. Було й те, чого сприймати не хочеться.
У пострілі від п’єдесталу
31-річна Юлія Джима показала свій найкращий виступ в особистих видах у поточному сезоні. До Олімпіади її максимальними досягненнями були 14 і 15 позиції. Піднятися вище заважала найперше нестабільна стрільба. Яка підвела Юлію й цього разу. Ні, дві незакритих мішені з 20-ти - то не провал. За інших обставин Джима з такою влучністю і нинішньою швидкістю цілком могла претендувати на місце на п’єдесталі. Проте сьогодні вдало стріляла більшість ґрандів. Джима стала десятою, програвши чемпіонці, німкені Деніз Геррманн, хвилину і 25 секунд. Серед тих, хто фінішував вище за Юлію, двох промахів припустилася лише лідер поточного кубкового сезону Марте Олсбю з Норвегії, котра здобула бронзу, і представниця ОКР Крістіна Резцова, яка стала дев’ятою, випередивши українку на 4,9 секунди. Всі інші представниці топ-10 промахнулися по разу. Неважкі підрахунки демонструють, що віднявши одну штрафну хвилину, Джима боролася б за третю позицію.
Але «якби» в спорті не буває. Джима десята, а ще одна представниця України, 29-річна дебютантка Олімпіад Ірина Петренко – 11-а. Ірина - одна з двох учасниць нинішньої індивідуальної гонки, кому вдалося відпрацювати на всіх вогневих рубежах чисто. Також у «Клуб зеро» записалася Укалек Астрі Слеттемарк з Данії. Але швидкістю данка програла решті учасниць катастрофічно і фінішувала лише 53-ю. Петренко у флеші після фінішу визнала, що показане нею на олімпійській трасі є поточним максимумом.
36-річна Валентина Семеренко змішану естафету розпочала з трьох штрафних кіл і тим самим не залишила команді шансів на подальшу боротьбу за високі місця. Сьогодні Валентина стріляла ліпше - без промахів на «лежці» і один мах у «стійці». До третього вогневого рубежу Семеренко не доїхала, прийнявши рішення завершити гонку. Тренер команди Урош Велепець каже, що таке рішення пов’язане зі станом здоров’я.
Насправді, стан справ у жіночій збірній України з біатлону стає загрозливим аж до того, що команда може не назбирати чотирьох учасниць для виступу в естафеті. Як відомо, Олена Білосюк та Дарія Блашко раніше здали позитивні тести на COVID-19, а Анастасія Меркушина, яка прилетіла з Києва, ще не встигла адаптуватися і до заявки на нинішню гонку не потрапила. Звісно, до естафети Анастасія відновиться. Але навіть з нею людей команді може забракнути. Прийнято рішення, що далі не змагатиметься Семеренко. Участь якої в Олімпіаді виглядала не дуже зрозумілою й без того.
Героїня дня
33-річна німецька біатлоністка Деніз Геррманн сьогодні перевершила саму себе. Як відомо, в біатлон Деніз перейшла з лижних перегонів і дуже тривалий час стрільба була її ахіллесовою п’ятою. Проте зараз Геррманн виправила цей компонент аж настільки, що виграє Олімпійські ігри у виді програми, де саме влучність відіграє визначальну роль. Один промах на чотирьох вогневих рубежах дозволив Геррманн, котра була чемпіонкою світу-2019 у пасьюті, виграти індивідуальну гонку і розпочати другу в кар’єрі Олімпіаду з золота.
На попередніх Іграх у Пхьончхані Геррманн з трьох проведених особистих перегонів найвище фінішувала у мас-старті - на 11-му місці. Показово, що в «індивідуалці» Деніз тоді не виступала взагалі. Проте в новому олімпійському циклі німкеня поліпшила стрільбу аж настільки, що в минулому сезоні виграла індивідуальну гонку на етапі Кубка світу в Поклюці і була другою в Контіолахті. Та й у поточному сезоні єдине досі призове місце Геррманн пов’язане з індивідуальною гонкою - вона була третьою в Естерсунді.
Наші відчайдухи
З другої спроби таки змогли розпочати змагальну програму Олімпіади-2022 гірськолижники. В обох видах програми були наші представники. За уродженця Ясіні на Закарпатті Івана Ковбаснюка, який розпочав другу свою Олімпіаду, перед стартом швидкісного спуску навіть було лячно. Бо ж великого досвіду спусків з таких карколомних трас, як «стіна» гірськолижного комплексу Яньцін, він не має. Проте Іван впорався з завданням достойно, долав віражі на швидкості 110-130 км/год сміливо і зумів фінішувати 33-м. Так, відставання від чемпіона склало 5,4 секунди. Але трьох суперників Ковбаснюк залишив за спиною, а ще семеро опинилися нижче, бо не фінішували.
Так само завершила обидві спроби в гігантському слаломі й 21-річна дебютантка Олімпійських ігор Анастасія Шепіленко. Вона посіла 39-те місце серед 49-ти учасниць, які змогли фінішувати. І, звісно, випередила 31 учасницю, які зійшли з дистанції під час виконання першого чи другого заїздів. Серед них фаворитки змагань - американка Мікаела Шиффрін і француженка Тесса Ворлі. Чемпіонці, лідерці загального заліку поточного Кубка світу Сарі Гектор зі Швеції, Шепіленко програла 16,64 секунди.
До слова, чоловічий даунхілл теж виграв лідер кубкового заліку Беат Фойц зі Швейцарії. Фаворитом напередодні старту вважався не він, а норвежець Александр Омодт Кілде. Однак скандинав не впорався з трасою досконало і став лише п’ятим. Натомість срібло здобув 41-річний француз Йоан Кларе, для якого ця Олімпіада - четверта в кар’єрі. На попередніх його максимумом було 18 місце в швидкісному спуску у Пхьончхані-2018. Кларе став найстаршим олімпійським призером серед гірськолижників за історію.
Медальний залік
Загалом у понеділок було розіграно дев'ять комплектів нагород. Золото у командній першості з фігурного катання здобули представники ОКР, за яких виступали Марк Кондратюк (чоловіче одиночне катання), Каміла Валієва (жіноче одиночне катання), Анастасія Мішина/Алєксандр Галямов (спортивні дуети) і Вікторія Синіцина/Нікіта Кацалапов (танцювальні пари).
Нідерландка Ірен Вюст стала найстаршою олімпійською чемпіонкою у ковзанярському спорті. Золоту медаль на дистанції 1500 м вона виборола у 35 років 312 днів. Починаючи з Турина-2006, для неї то 12 медаль - шоста золота, а було ще п’ять срібних і бронзова. Більше від Вюст нагород за історію «білих» Олімпіад вигравали лише норвезька лижниця Маріт Бйорґен (15) та її земляк-біатлоніст Уле-Ейнар Бйорндален (13). Також 12 медалей виграв норвезький лижник Бйорн Делі.
Ірен Вюст виграла медаль на п’ятій Олімпіаді поспіль. Днем раніше те саме досягнення підкорилося 31-річній італійській шорт-трекістці Аріанні Фонтані. В суботу вона здобула срібло в змішаній естафеті, а тепер доповнила колекцію золотом на дистанції 500 м. Загалом у колекції Аріанни - два золота, три срібла і п’ять бронз.
Натомість китайський шорт-трекіст Жень Цзивей став першим дворазовим олімпіоніком Пекіна-2022. Двома днями раніше він став чемпіоном у змішаній естафеті, а сьогодні переміг на дистанції 1000 м. Фінал цієї дисципліни був специфічним. У ньому змагалося три представники Китаю і два етнічних китайці, які виступають під угорським прапором. Власне, один з цих «мадярів», Шаоан Лю, розбавив суто китайський п’єдестал, здобувши бронзу.
Хто забере найбільше золотих медалей на Олімпіаді?
Ще однією дворазовою чемпіонкою Пекіна стала словенська стрибунка з трампліна Урса Боґатай. Позавчора вона перемогла в особистих стрибках з нормального трампліна, а сьогодні разом із Нікою Кріжнар, Тімі Зайцом і Петером Превцом тріумфувала в командній першості.
Сноубордист Макс Парро приніс Канаді золото в слоупстайлі. Чотри роки тому в Пхьончхані Макс був срібним призером.
Після трьох змагальних днів медалі здобули представники 19-ти країн. Золото вигравали представники 13-ти націй. Найбільше нагород найвищої проби має Швеція - три. У Нідерландів, Китаю, Німеччини, Норвегії, ОКР і Словенії - по два золота. По одній золотій нагороді мають Італія, Канада, Японія, Австралія, Швейцарія і Нова Зеландія.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Найбільше визнання отримав Майкл Фелпс
Андрій не зіграє у матчі Ліги чемпіонів проти «Ліверпуля»
Ни слова, о том как прошли соревнования в прыжках с трамплина с дичайшим скандалом, где отстранили одну за одной почти все топовые команды (Япония Австрия, Германия и Норвегия)
Что позволило кацапам взобраться на второе место
Ничего подобного в прыжках трамплина ещё в истории не было!
Что бы сразу четыре сборные были отстранены, по случайному стечению обстоятельств все четыре сборные были топовые.
Кстати немка прыгала в том же костюме, в котором завоевала два дня назад серебро. По выдуманной легенде, именно из за костюмов дисквалифицировали сегодня спортсменов.
Позорище страшное!
Очень надеюсь, что этот беспредел не останется без расследования!
В шорт-треке так же подлым и наглым образом, отобрали золото у венгра и подарили его китайцу.
Который сам нарушал правила против венгра, отталкивая его за плечо сзади. И китайцу всё же не вышло таким подлым образом опередить венгра. Тогда вмешались судьи и назначили виновным венгра (ЦИРК!!!)
Такие Олимпиады как в раше и Китае, это позор для всего спорта!