Юрист розповів, у яких випадках футболіст може достроково піти з клубу
Але якщо підстав для розірвання контракту замало, гравець може повторити долю Матузалема
Спортивний юрист Ілля Скоропашкін поділився думкою про ситуацію із 29-річним українським півзахисником Владиславом Калітвінцевим, який вирішив в односторонньому порядку розірвати контракт із «Десною» та уклав угоду з «Олександрією».
«Трудові відносини у сфері футболу регулюються контрактом, який укладається на певний термін та обмежує футболіста у праві вільно змінити клуб. Якщо клуб порушує своє зобов'язання щодо оплати праці, футболіст має право достроково розірвати контракт. При цьому сума боргу має бути значною (не менше двох місяців), а футболіст повинен повідомити клуб та надати не менше 15 днів на виплату. Якщо протягом цього терміну клуб не врегулював питання із виплатою, контракт може бути достроково розірваний.
Водночас, якщо футболіст розриває контракт без достатніх підстав, до нього можуть застосовуватись дисциплінарні та фінансові санкції. Усі пам'ятають прецедентну справу Матузалема, коли гравцю було присуджено виплатити величезну суму (близько €12 мільйонів) за дострокове розірвання контракту із «Шахтарем».
Розглядаючи такі суперечки, органи футбольного правосуддя беруть до уваги всі деталі: системність виплат зарплати, розмір суми боргу на момент розірвання, дотримання строку попередження, реакція клубу на повідомлення тощо. Порушення нормальних взаємовідносин та втрата довіри між сторонами також враховуються», — зазначив Скоропашкін.
Чернігівську «Десну» під час зимової перерви залишили багато гравців, серед них і Владислав Калітвінцев. 10 січня футболіста представили в якості гравця «Олександрії» разом із чотирма іншими новачками.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Дівчина, з якою ти б точно захотів здійснити забіг...
Майк програв шоумену одноголосним рішенням суддів