Мінорне завершення євросезону. Динамо на виїзді поступилося Бенфіці
Роман Яремчук забив своїй колишній команді
Як і у вчорашній грі «Шахтаря», для «Динамо» гра останнього туру чемпіонської Ліги не носила характеру «або все, або нічого». Як і «гірники», динамівці вище за останнє місце в групі в жодному разі вже не стрибнуть. Залишалося питання престижу. І клубного коефіцієнту. Дуже хотілося б, щоби кияни «на виході» поважати себе змусили. Адже запам'ятовується останнє.
А ось у «Бенфіки» турнірна мотивація повинна була бути вищою за дах. «Орли» зберігали добрі шанси на вихід у весняну частину Ліги чемпіонів, і для цього їм обов'язково потрібно було перемагати чемпіонів України.
Щодо команди Жезуса нас, українських уболівальників, найбільше цікавило питання – чи вийде в основі Яремчук, який явно занепав духом останнім часом (не може забити вже кілька місяців).
Що ж до «синьо-білої» команди, то тут явно був простір для маневру. Луческу міг виставити як бойовий склад на матч, так і міг за прикладом свого колеги з «Шахтаря» влаштувати масову ротацію.
Насправді виявилося, що київський Містер вирішив йти простішим шляхом: стартовий склад «Динамо» був максимально наближеним до бойового. Подібне можна сказати і про стартовий склад «Бенфіки», хоча це не стало одкровенням. Як, втім, і поява у старті Яремчука: він зараз хоч і не частий гість у основі, але проти своєї колишньої команди вийшов.
Вже на першій хвилині матчу саме Яремчук міг відкрити рахунок, але його удар у дальній кут потягнув Бущан. Добивання від Сільви – вище за ворота. Виявилося, що то була пристрілка. На 16-й хвилині Роман забив гол у ворота своєї колишньої команди, перегравши Бущана у ближньому бою. Але до цього стовідсотковий момент упустив Циганков, який не влучив у порожні (!) ворота. Потім надійшла відповідь від Яремчука.
А трохи пізніше надійшла відповідь і від Жилберто, який використав відскок від Вербича і прошив у ближньому куті нашого голкіпера.
На цьому у першому таймі все. Наші могли, але не зуміли, не наші й могли, і вміли.
Другий тайм розпочався агресивно по обидва боки, але без моментів. Ініціативою більше володіли гості, але просунутися далі за середину поля їм не вдавалося: все було заблоковано. Був непоганий момент у Миколенка, але Віталій у ворота не поцілив.
А трохи пізніше м'яч у штрафному майданчику гостей влучив у руку Миколенка, проте арбітр пенальті у наші ворота не дав. Ну і добре.
На 70-й хвилині Сидорчук міг скоротити відставання в рахунку, але не зміг як слід розпорядитися м'ячем: його удар припав повз ворота.
Через п'ять хвилин гарний момент був у Тимчика – динамівський захисник після пасу Шапаренка пробивав головою, але воротар господарів перевів м'яч на кутовий. А кінець матчу все ближче, на жаль…
Трохи згодом голкіпер «Бенфіки» перевів м'яч на кутовий після удару (і рикошету) Буяльського. Ну, не йде, то не йде.
Далі була ротація складів. Пішов із поля Яремчук – через травму. Луческу кинув у бій свої козирі. Але ситуація не змінилася. Гості попри бажання не могли створити по-справжньому небезпечний момент. А ось господарі задовольнялися малим. Тобто здобутою перевагою. Вони могли собі це дозволити.
Що могли собі дозволити кияни – «стандарти», контратаки, «можливо». На жаль, нічого з цього джентльменського набору не використали. Динамівці намагалися, і в цьому їх дорікати навряд чи можна, але ось стрибнути вище за свою голову їм не вдалося. Наш чемпіон зіграв без вогнику в очах, без «високої температури», без «зі шкіри». Тому результат очевидний. Так, старалися, але не більше. Програли закономірно, слушно. Програли більш мотивованому супернику, який, не мудруючи лукаво, вийшов до 1/8 фіналу ЛЧ.
Ну а «Динамо» залишилося там, де й мало бути. Очікувано, але від цього не легше.
Ліга чемпіонів 2021/2022. 6 тур. Група E.
«Бенфіка» (Лісабон, Португалія) - «Динамо» (Київ, Україна) - 2:0.
Яремчук, 16, Жільберто, 22.
Жільберто, 24 - Забарний, 29, Вербич, 36, Циганков, 44.
«Бенфіка»: Влаходімос - Андре Алмейда, Отаменді, Вертонген - Жільберто (Лазаро, 73), Піцці (Евертон, 59), Вайгль, Жоао Маріо (Таарабт, 73), Грімальдо - Рафа Силва (Паулу Бернарду, 82), Яремчук (Нуньєс, 82).
«Динамо»: Бущан - Тимчик, Сирота, Забарний, Миколенко - Сидорчук (Андрієвський, 86), Шапаренко - Циганков (Караваєв, 79), Буяльський, Вербич (де Пена, 64) - Гармаш (Рамірес, 79).
Арбітр: Деніз Айтекін (Німеччина).
«Ештадіу да Луш» (Лісабон, Португалія).
Події матчу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Гол оформив Дібала
Королівський клуб здобув перемогу 4:2 у 18-му турі, Андрій просидів на лаві запасних
А Бенфика скупилась почти на 100 млн евро, только Нуньес 24 млн, Эмерсон 20, Яремчук 18… нашим такие траты и не светят!
А покупая, постоянно преподносят трансферы, как будто звёзд подписали, а потом они сидят на лавке… это значит что они хуже чем те, что на поле. Не видать Динамо еще долго успехов в ЛЧ.
Все наши команды начали сливать всем подряд, хотя раньше могли играть на равных с теми же португальскими, голландскими, французскими, даже иногда бодались с топ-4. А сейчас что? Уже Шерифы и Ференцвароши для наших опасные соперники, Буде Глимт непроходимый… постепенно всё понижали и понижали планку. Сейчас вообще игра ниже плинтуса. Чемпионат дно, и Динамо и Шахтеру позор! Они играют на одном днищенском уровне сейчас, ещё и фармы свои, постоянно выкупают как только какой-то игрок засветился у конкурентов, тем самым ослабляя конкурентов! Сколько бы тут не срались фаны, но эти команды абсолютно идентично выступают в чемпионате.
Шахтер в своей истории 16 раз играл в ЛЧ и только 3 раза становился 4-м в группе.
Динамо сыграло в 19 ЛЧ (20 групповых этапов) и 10 раз оставалось 4-м . Так что им не привыкать.
/
Худшие результаты Шахтера в истории ЛЧ:
2022 год: 2 очка (2ничьи) , впервые в истории, за 16 лет, ни разу не победили в группе. До этого минимумом было 3 очка (победа над Мальме в 2016 , с выходом по личной разнице в ЛЕ).
Один раз было 5 очков, а так менее 6 не набирали.
2 забитых (2022) . Ранее меньше 5 не забивали.
12 пропущено (2022), но раньше было -14 ( 2016), -16 ( 2019), -13 ( 2020), -12 ( 2021).
Антирекорд по разнице -10 (2022)
Перед началом сезона 2008/09 у Шахтера рейтинг был 49,000+ , после победы в КУЕФА стал 74,000+.
И только в этом году стал меньше , а именно 71,000+. Но пока 19м останется.
/
Худшие результаты Динамо в ЛЧ:
0 очков (2008), 1 очко (2022), 2 очка (2007), 3 очка (1995), но фееричная победа над Спартаком.
1 забитый (2022), 3 в 1992.
19 пропущено в 2008, -16 (2007), -12 (1995), -11 (1995) и в (2022).
Худшая разница -15 в 2008, -11 (2007), -10 (2022)
/
Шахтер +Динамо 9 раз играли вместе в одной ЛЧ.
И только во второй раз стали Одновременно 4-ми.
2008 год : Динамо 0 (32-е) и Шахтер 6 очков (25й)
2022 год ; Динамо 1 (30-е) и Шахтер 2 очка (29й).
Дно пробито...
В игре с сильными командами мы в завершающей стадии беззубо играем.
Обидно, что того же Родригеса отпустили.Вот он в таких ситуациях не лажал обычно.
Ну маємо те що маємо
По мотивам выступления всех участников еврокубков в этом году.
Где-то не хватает футбольной злости и желания победить. Моменты ж были, блин
Но разница в классе была во всех играх. Суркису нужно подумать, ведь из говна конфетку не слепишь.