Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Тренування
| Оновлено 12 жовтня 2021, 11:36
4941
1

Як виховати в собі звичку до ЗСЖ

Що таке ЗСЖ?

| Оновлено 12 жовтня 2021, 11:36
4941
1
Як виховати в собі звичку до ЗСЖ
Getty Images/Global Images Ukraine

Хто розраховує забезпечити собі здоров'я, перебуваючи в ліні, той чинить так само безглуздо, як і людина, яка думає мовчанням удосконалити свій голос. Плутарх

Здоровий спосіб життя - це вміння зберігати і зміцнювати здоров'я: уникати шкідливих звичок, бути дисциплінованим в раціоні харчування та ретельному підборі продуктів, дотримуватися графіка тренувань. І судячи по ефекту, який він дає, це не послабило бажання людей бути здоровими і тримати себе в формі. В наші дні ЗСЖ використовується з величезним ентузіазмом і все більше розширює свою аудиторію "фанатиків". І хоча він перетворився на моду, все ж - це важлива звичка, яку людина може освоїти і впровадити в образ життя на благо свого самопочуття і комфортного життя.

Здоров'я простіше зберегти, ніж відновити.

Після року "карантинних ізоляцій" потреба в ЗСЖ відчувається тільки гостріше: через тривале перебування людей вдома, різко зменшилася їхня фізична активність. З цієї причини спорт і правильне харчування стали головними трендами 2020/2021 поряд зі схудненням.

У статті ми розкриємо поняття ЗСЖ; розглянемо етапи трансформації людського організму при ЗСЖ; проаналізуємо основні аспекти впровадження правильного харчування і тренувань у звичний спосіб життя.

Що таке ЗСЖ?

Кожен бачить і сприймає ЗСЖ по-своєму. Не знайдеться такої людини, яка б істинно прийняла свій спосіб життя за "нездоровий": впроваджує циклічне голодування або дробове харчування (їсти потрохи, але часто), монодієти, експрес- дієти, які в багатьох випадках виключають частину потрібних корисних речовин і тд. Чи вважаєте, таке "правильне харчування" виправдовує свою назву? Ні, тому що в ньому відсутній баланс, а це значить, що користі організму такі експерименти не принесуть.

Але хіба людина може інакше, якщо з'являється тренд на що-небудь неабияке (наприклад, якась новомодна дієта) і вона бездумно намагається впровадити це у свій спосіб життя. Чи є такий шлях "здоровим" і як насправді це виглядає на практиці відповідає дієтолог Михайло Яцик:

"...... Якщо у вас падає рівень особистої енергії, - це не випадково. І замість того, щоб терпіти, сподіваючись, що пройде саме, - треба вчасно розрулити цей казус, переглянувши тренування, харчування, режим.

Часто люди лише вважають, що знають, як вони харчуються, скільки тренувань на місяць проводять і наскільки ретельно. Людині властиво прикрашати результати своїх дій. І замість того, щоб побачити свої помилки, вона стверджує що зробила все як треба і нічого не допомогло. На ділі, коли розбираємося, - то замість 9-ти тренувань на місяць було 2, але здається, що пропущено всього 2".

Коли мова йде про ЗСЖ, потрібно чесно собі самому відповісти на наступні питання:

Дійсно ЗСЖ принесе мені користь?
Чи поліпшить мою якість життя?
Якої мети допомагає досягти?

Відповівши на ці питання, сформується переконлива причина для змін і впровадження здорових звичок, які наблизять до бажаного результату.

Змінити все і відразу не вийде; з'їсти більше норми, тренуватися на знос, різко виключити "шкідливе" з "харчового ланцюга" лише зменшить ентузіазм і порив, натомість, накопичить стрес, поганий настрій, апатію і дратівливість.

Не варто переоцінювати свої можливості і силу волі - на відміну від бажань, вони не безмежні. ЗСЖ повинен "вкоренитися", а для цього потрібно більше часу і починати потрібно з малого.

Хочеш швидко бігати - спершу навчися ходити.

ЗСЖ - це грамотний підхід до впровадження і використання методів збереження здоров'я, що дозволяє уникнути багатьох причин погіршення самопочуття.

Впровадження елементів правильного харчування в образ життя

В основі здорового способу життя лежить культура харчування.

Наш організм формується, розвивається і функціонує, виходячи з повноцінного споживання їжі. Дефіцит нутрієнтів може призвести до неправильної роботи організму, а відповідно, зниження продуктивності людини в подальшому. Тому харчування є компонентом повноцінного життя в цілому.

Мета людини повинна грунтуватися не на думці "набити живіт, позбувшись голоду", а створити атмосферу, яка сприяє здоровому і правильному харчуванню: приготувати своїми руками домашню корисну їжу, дотримуватися інтервалів між прийомами їжі, дотримуватися балансу між нутрієнтами.

Харчування не носить химерний характер; перш за все воно повинно відповідати регіональним особливостям, доступності, наявності всіх необхідних макро- і мікроелементів.

Правильне харчування - це усвідомлений крок до великих змін і можливість приділити увагу своєму здоров'ю.

Планомірно впроваджуючи потрібні елементи, для підвищення вашого рівня фізичної підготовленості і швидкості руху до обраної вами мети. По максимуму підлаштовуючи тренування і харчування під ваш ритм і спосіб життя. Який до того ж може змінитися і ми швидко перешикуємо під нього ваше харчування, тренування, режим, не втративши ефективності в тренуваннях і в житті.

Вчасно включивши потрібну харчову добавку або продукт харчування, можна поліпшити відновлюваність, стресостійкість, сон, навіть на тлі високої завантаженості на роботі, стресів від квартальних звітів або термінових тривалих відряджень".- фітнес - тренер Михайло Яцик.

Потреба в різних компонентах, кількості і співвідношеннях поживних речовин - індивідуальна. Вона залежить від:

- віку;

- фізичного або розумового навантаження;

- психоемоційного стану;

- функціонального стану організму;

- регіональних особливостей.

Ось чому визначити характер харчування зможе тільки фахівець даної сфери, враховуючи фізіологічні вимоги людини.

Харчування лише тоді вважається раціональним, якщо воно адекватно збалансоване і індивідуальне, тому піклуватися про нього кожен повинен самостійно.

Впровадження систематичних тренувань в образ життя

Звичка регулярно тренуватися - прекрасне знаряддя, яке допоможе стимулювати правильну роботу людського організму і трансформувати форми тіла.

Щоб впровадити звичку займатися спортом, не потрібно "наступати собі на горло", досить розуміння, що це робиться для себе, для свого здоров'я. Поетапне залучення свого організму в спорт і систему правильного харчування, незабаром закріпитися і принесе свої плюси.

Чекати швидких результатів і діяти безсистемно - ці помилки, які часто призводять до небажання йти на тренування і не дають нам змінитися на краще.

Слабкі причини народжують слабку мотивацію.

Ми дивимося на інших - і нам теж хочеться (бажано все і відразу).

Тренування вимагає досвіду; неможливо за один день сформувати звичку тренуватися. Усвідомлена і активна участь людини в зміцненні та підвищенні фізичних можливостей організму в значній мірі підвищить якість життя.

Здорове харчування і тренування повинні починатися з одного елемента, поступово набираючи обертів. Нехай маленький, але це крок у перспективу відчутних результатів.

"Кожен вид навантаження дає свій біохімічний ефект. Потрібно правильно їх змішати в тренуванні, накласти на режим дня, харчування та щоб на виході була ефективна програма тренувань і харчування, яка стане частиною вашого способу життя." - фітнес - тренер Михайло Яцик

Трансформація при здоровому способі життя

Як змусити себе регулярно тренуватися і правильно харчуватися?
А кому потрібні ваші страждання?
ЗСЖ повинен стати частиною людини так само, як зав'язувати шнурки перед тим, як вийти на вулицю.

Беручи важливість цієї звички, ви регулярно прикладаєте зусилля і тоді ви не встигнете озирнутися, як ЗСЖ почне працювати на вас.

Які переваги несе в собі ЗСЖ?

- відчутний приплив бадьорості та енергії;

- стимулюються позитивні емоції за рахунок підвищення рівня ендорфінів (вони пригнічують депресію, знижують тривожність);

- підвищується витривалість і продуктивність;

- підвищується тонус м'язів, що дозволяє зберегти молодість тіла на довгі роки;

- спалюються зайві кілограми;

- налагоджується робота всіх систем і органів, зміцнюється імунітет;

- дисциплінує і допомагає впорядкувати режим дня;

- приводить харчування в систематичний порядок (уникаючи раптових кочівницьких нападів на холодильник серед ночі)

Чим креативніший підхід до ЗСЖ, тим цікавіше буде трансформувати його в звичку.

Висновки

Звички є частиною нашого способу життя; правильні звички - це основа здорового способу життя. Вони формуються, виходячи з людських бажань і цілей.

Основне завдання здорового способу життя - знизити число людей з надмірною вагою і примножити більше здорових людей, які вживали б корисну їжу і віддавали перевагу регулярним фізичним навантаженням. Здоровий раціон і спорт - це 2 пункти, які нероздільні і працюють тільки разом.

Ми є те, що ми їмо

Аналізуючи підходи людей до ЗСЖ, можна зробити чіткий висновок: сформовані звички приносять людям радість, не суперечать потребі в комфорті, але не приносять справжню користь.

Якщо змінам бути, то тільки правильним і здоровим.

Почати правильно харчуватися - це не тимчасове захоплення, воно носить стійкий характер. Поняття "навчитися" правильно харчуватися прив'язує "невидимими нитками" людину до процесу, зближує з ним і робить його більш приємним, тому що ви розумієте, як саме це працює. Не дарма кажуть: "Знання - це сила". Саме знання допомагають робити правильний вибір, формують певні навички і дають стимул до самовдосконалення.

Здоров'я - це власність людини. Щоб закріпити звичку ЗСЖ, потрібно навчиться аргументовано відмовити всім "але" заради потрібного і дійсно корисного. Здоровий спосіб життя вимагає від людини роботи над собою, а неробство несе лише потурання бажанням, апетиту і погіршує здоров'я.

А ви вибрали звичку, яка забезпечить вам здоров'я, молодість і красу в довгостроковій перспективі?

Автор статті

Михалик Марина

Оцініть матеріал
(9)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Девіс розповів, що йому сказав Ф'юрі після нокдауну від Усика у 9-му раунді
Бокс | 21 листопада 2024, 09:15 2
Девіс розповів, що йому сказав Ф'юрі після нокдауну від Усика у 9-му раунді

Відомий експерт переконаний, що Тайсон вийде сильнішим на реванш

«Мені дуже шкода за це». Анчелотті розчарував Луніна своїм рішенням
Футбол | 21 листопада 2024, 08:48 4
«Мені дуже шкода за це». Анчелотті розчарував Луніна своїм рішенням

Андрій не зіграє у матчі Ліги чемпіонів проти «Ліверпуля»

Коментарі 1
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Holiday
Достаточно жить на минимальную зарплату или пенсию. И образ сразу станет здоровым.
Правда бегать и прыгать будет редко хотеться. Да и смысл? Ведь тренировки продлевают жизнь на время самих тренировок. Вдумайтесь! Точно так и сон продлевает жизнь как раз на время сна.