Суперліга повертається. Прев’ю сезону. Частина друга

Sport.ua продовжує знайомство з учасниками Суперліги

Суперліга повертається. Прев’ю сезону. Частина друга
© БК Прометей

У другій частині нашого матеріалу будуть представлені команди, що зайняли за підсумками минулого сезону місця з п'ятого по перше та київський «Будівельник», який хоч і формально фінішував за межами першої шістки, але більшу частину минулого чемпіонату був у числі претендентів на медалі.

Серед даного секстету чітко вимальовуються чотири фаворита сезону, які з великою ймовірністю і поведуть боротьбу за медалі. У кожного з цих клубів є свої плюси і мінуси в цій суперечці, що тільки додає інтриги в прийдешньому сезоні. Втім, елемент непередбачуваності ще ніхто не відміняв, і чудова історія БК «Запоріжжя» зразка минулого сезону ще довго буде служити прикладом для багатьох учасників Суперліги.

Перша частина матеріалу тут.

6. «Будівельник» (Київ)
Місце в попередньому чемпіонаті:
7


БК Будівельник. Ігорс Міглінієкс

Ключові підписання: Юрій Кондраков (захисник, БК «Одеса»), Богдан Близнюк (форвард, «Київ-Баскет»), Майкл Стоктон (захисник, «Шолє», Франція), Андрій Грицак (форвард, БК «Запоріжжя»), Дрю Гордон (центровий, «Локомотив-Кубань», Росія), Джиан Клавелл (захисник, «Промітеас», Греція), Реджи Апшоу (форвард, «Хапоель Тель-Авів», Ізраїль), Алек Браун (центровий, «Естудіантес», Іспанія)

Головний тренер: Ігорс Миглінієкс (Латвія)

Якщо в минулому турнірі Суперліги найтитулованіший клуб України вскочив на останню підніжку поїзда, що відправлявся в ігровий сезон, то цього літа столичний клуб отримав можливість планомірно готуватися до нового чемпіонату. І столичний клуб цю саму можливість використав на повну.

«Будівельник» підписав п'ять дуже міцних легіонерів (придбання ізраїльтянина Рона Гутмана поки не будемо сюди зараховувати) з топових чемпіонатів. Кожен з них має потенціал стати MVP сезону, тому перед стартом чемпіонату виділимо гравця з найгучнішим прізвищем. Так, Майкл Стоктон, син Джона Стоктона - одного з найкращих розігруючих НБА 90-х років. Хто знає, можливо, зірковий батько протягом сезону заїде подивитися, як проходять робочі будні у його чада.

Не забув київський клуб і про українську частину ростера. На старті міжсезоння були підписані Юрій Кондраков і Андрій Грицак, які провели дуже сильний минулий чемпіонат. А буквально за тиждень до старту сезону «Будівельник» підірвав справжню трансферну бомбу, підписавши Богдана Близнюка. Один з найкращих українських баскетболістів останніх років перейшов до лав «будівельників» з іншого столичного клубу «Київ-Баскета».

У прийдешньому сезоні «Будівельник» є одним з головних претендентів на золоті медалі, а матч за Суперкубок показав, що команді під силу протистояти найпотужнішим опонентам в Суперлізі. Однак для того, щоб опинитися на вершині дистанції «будівельникам» необхідно буде додавати, а головному тренеру Ігорсу Міглінієксу добре попрацювати, щоб трансформувати команду зірок в команду-зірку.

Прогноз на сезон: боротьба за чемпіонство з великими шансами на успіх.

5. БК «Тернопіль»
Місце в попередньому чемпіонаті:
5


БК Харківські Соколи. Олександр Місяць

Ключові підписання: Ігор Бояркін (захисник, «Харківські Соколи»), Олександр Місяць (форвард, «Харківські Соколи»), Максим Луценко (захисник, «Прометей»), Марек Долєжай (форвард, «Університет Сіракузи», NCAA), Джо Фурстінгер (центровий, «Полфарма», Польща), Дайон Гріффін (захисник, «Гідротрак Радом», Польща)

Головний тренер: Дмитро Забірченко

У минулому сезоні «збиті льотчики» (саме таке прізвисько приліпилося до команди після вогненної прес-конференції Андрія Агафонова) просто зачарували собою багатьох любителів баскетболу в Україні. Команда Дмитра Забірченка, попри статус дебютанта, показувала якісну гру і при цьому домагалася результату.

Перед стартом нинішнього сезону БК «Тернопіль» дуже сильно оновився, і фраза «збиті льотчики» вже слабо підходить для команди. Клуб втратив всіх своїх вікових лідерів (Кольченка, Кальніченка, Агафонова) і тепер найстарший в команді Максим Сандул, якому лише тридцять років. В цілому, від торішнього складу в команді залишилося три людини.

Втім, поповнення у клубу непогане. Українці Ігор Бояркін та Максим Луценко якісно посилили задню лінію, а форвард Олександр Місяць також не буде зайвим в ротації клубу.

З легіонерів варто виділити словака Марека Долєжая. Все-таки не часто до нас приїжджають європейці відразу після гри в NCAA, та ще й в досить сильному університеті.

БК «Тернопіль» помітно відстає від четвірки фаворитів сезону, але практично нічим не поступається іншим клубам Суперліги. Якщо нові легіонери клубу виявляться не гіршими за торішніх (а на це є всі передумови), то команда Дмитра Забірченка повинна потрапити у постсезон.

Прогноз на сезон: боротьба за плей-оф.

4. «Дніпро»
Місце в попередньому чемпіонаті: 4


БК Дніпро. В’ячеслав Кравцов

Ключові підписання: Сергій Павлов (форвард, «Київ-Баскет»), Віталій Зотов (захисник, «Хімік»), Рашад Вон (захисник, «Прометей»), Павло Крутоус (форвард, «Київ-Баскет»)

Головний тренер: Дмитро Болдаєв

«Дніпро» залишився вірним собі і не став влаштовувати велику перебудову в команді, хоча дуже багато індикаторів вказували, що час кардинальних змін настав. У новому сезоні клубом продовжить керувати молодий Дмитро Болдаєв, а склад команди на дві третини не зазнав змін.

Варто відзначити, що новачків «Дніпро» брав тільки з клубів Суперліги (американець Роулі Олкінс так і не пройшов трай-аут) та поповнення у клубу досить потужне. Павло Крутоус був одним з основних гравців у побудовах «Київ-Баскета», Віталій Зотов станом на зараз є одним з найкращих перших номерів з українським паспортом, а американець Рашад Вон, хоч і не провів на високому рівні всі ігри за «Прометей», але став MVP фінальної серії.

«Дніпро» навряд чи став слабшим, але головна проблема клубу полягає в тому, що конкуренти за золото стали сильнішими. На даний момент в заявці команди зайняті тільки дві легіонерські вакансії. Цілком можливо, «Дніпро» ще буде посилюватися по ходу сезону.

Прогноз на сезон: боротьба за чемпіонство.

3. «Київ-Баскет»
Місце в попередньому чемпіонаті: 3


БК Київ-Баскет

Ключові підписання: Майк Кеффі (захисник, БК «Запоріжжя»), Джулан Вашингтон (форвард, «Руставі», Грузія), Андрій Войналович (форвард, «Хімік»), Ейвері Вудсон (захисник, «Борас», Швеція), Дмитро Скапінцев (центровий, «Черкаські Мавпи»), Бернард Томпсон (захисник, «Шольнок», Угорщина), Костянтин Анікієнко (центровий, «Лученець», Словаччина)

Головний тренер: Айнарс Багатскіс (Латвія)

Київський клуб оновився кардинально. З гравців торішнього складу, які реально були в ротації, залишився тільки Артем Ковальов. А ось трансферна фішка «Київ-Баскета» залишилася незмінною.

Вже котрий рік поспіль столичний клуб підписує одного з найкращих легіонерів Суперліги останнього (або останніх) сезонів. Цього разу таким гравцем став MVP чемпіонату 2020/2021 Майк Кеффі. Трансфер, звичайно, відмінний. Тільки ось приклади Брюса Мейсі, Брендона Янга і Діона Едвіна, які сильно здавали в київському клубі, кажуть, що такий підхід працює не завжди.

Інтригуюче виглядають підписання двох українських бігменів. Дмитро Скапінцев в минулому сезоні став одним з відкриттів Суперліги і награв на запрошення до національної збірної, а Костянтин Анікієнко повертається в Україну після двох років у чемпіонаті Словаччини. Молодий форвард Андрій Войналович з «Хіміка» отримає новий виклик для себе і перевірить свої сили в складі «Київ-Баскета» на міжнародній арені.

Столичний клуб цілком підходить під параметри претендента на медалі, але тільки початок сезону покаже справжній потенціал команди. Айнарс Багатскіс цілком може впевнено пройти по дистанції і з таким ростером, максимально використовуючи сильні сторони гравців. А якщо щось піде не так, можна буде вийти на трансферний ринок і знайти там підсилення. Чомусь, здається, що нинішній склад киян ще не знайшов завершену форму.

Прогноз на сезон: боротьба за чемпіонство.

2. БК «Запоріжжя»
Місце в попередньому чемпіонаті: 2


БК Запоріжжя. Станіслав Овдєєнко

Ключові підписання: Ясін Джозеф (захисник, «Ландстет Хаммерс», Нідерланди), Еван Максвелл (форвард, «Ньюкасл», Великобританія), Дейшон Френсіс (захисник, «Нокія», Фінляндія), Антанас Удрас (форвард, «Тіндастолл», Ісландія)

Головний тренер: Станіслав Овдєєнко

Після феноменального минулого сезону, коли запоріжці завоювали срібні медалі, команду покинули всі лідери, крім Олександра Сизова, і основний творець даного – наставник Валерій Плеханов. Новим керманичем команди стане Станіслав Овдєєнко і для нього це буде перший досвід роботи на позиції головного тренера.

Тріо американських легіонерів поки не вражає. Втім, а хто думав перед стартом минулого сезону, що Майк Кеффі стане його MVP. А литовця Антанаса Удраса брали з явним прицілом повторити успішний досвід з підписанням Аурімаса Маяускаса (його також знайшли в чемпіонаті Ісландії). Снаряд двічі в одну воронку не падає? Сезон покаже.

Нинішнє БК «Запоріжжя» відмінно ілюструє аксіому, що піднятися на вершину набагато легше, ніж утриматися на ній. На торішній успіх максимально важко розраховувати, вихід до плей-оф буде стелею для команди. Хоча, робити прогнози для цього клубу справа невдячна.

Прогноз на сезон: боротьба за плей-оф.

1. «Прометей» (Слобожанське)
Місце в попередньому чемпіонаті:
1


БК Прометей

Ключові підписання: Кріс Доу (захисник, «Маккабі Хайфа», Ізраїль), Д´Анджело Харрісон (захисник, «Бріндізі», Італія), Антоніо Кемпбелл (форвард, «Лейкленд Меджик», G-Ліга), Дмитро Тихонов (центровий, БК «Запоріжжя»)

Головний тренер: Ронен Гінсбург (Чехія)

У міжсезоння стався рідкісний випадок для українського спорту в командних видах. «Прометей» через розбіжності з місцевою владою залишив Кам'янське і переїхав до Слобожанського. Якщо сказати на американський манер, відбувся переїзд франшизи. Однак слабкішим від цього клуб не став.

Чинний переможець чемпіонату України став ще сильнішим. Команда комплектувалася явно з прицілом на Лігу чемпіонів ФІБА і, як показала успішно подолана кваліфікація, комплектувалася не дарма. А перемога в Суперкубку України лише підтвердила теорію про правильність здійснених трансферних ходів.

Ронен Гінсбург зберіг практично всіх торішніх лідерів, а розмін Рашада Вона на Д'Анджело Харрісона явно виявився на користь «Прометея». Захисник Кріс Доу додатково посилив задню лінію. А Дмитро Тихонов додав глибини у фронткорті, але в передню лінію команді ще потрібен гравець, який буде домінуючим бігменом в колективі. Антоніо Кемпбелл поки не справляє належного враження і є явним кандидатом на відрахування.

«Прометей» на даний момент виглядає справжнім грандом Суперліги і націлений повторити успіх минулого чемпіонату. Для цього в клубі є всі необхідні складові. Однак перша зустріч в нинішньому сезоні з не менш потужним київським «Будівельником» показала, що легко чинним чемпіонам України в прийдешньому сезоні не буде. Представникам Слобожанського доведеться максимально викластися на дистанції чемпіонату, а інші претенденти на титул не дадуть розслабитися підопічним Ронена Гінсбурга.

Прогноз на сезон: боротьба за чемпіонство з дуже великими шансами на успіх.

***

Нинішня Суперліга обіцяє стати максимально цікавим турніром. У чемпіонаті присутній ряд сильних команд, і навіть аутсайдери турніру не виглядають безнадійно. Боротьба обіцяє бути спекотною на всіх поверхах турнірної таблиці, від золотих медалей до потрапляння у плей-оф. Український баскетбол дуже непередбачуваний і сповнений інтригуючих сюжетів, і у всіх шанувальників помаранчевого м'яча є можливість згадати про це вже зовсім скоро.

Олексій Коляго, Sport.ua

(11 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
Спочатку:
    Alex Romanov
    online
    Alex Romanov, 23.09.2021 20:23
    +1
    Власти Каменска конечно кретины. Такую команду просрать. Но и выбор Прометея тоже странноватый. Переехать в деревню, хотя могли бы играть тогда уж рядом в самом Харькове.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності