Збірна України здобула першу перемогу на жіночому Євро-2021

Підопічні Володимира Орлова завдали поразки Фінляндії в чотирьох партіях

15780
7
CEV

Після двох поразок на старті жіночого чемпіонату Європи від Нідерландів 0:3 та від Туреччини 0:3, збірна України сьогодні цілком обгрунтовано розраховувала на успіх в поєдинку з Фінляндією. По-перше, українки стоять вище за рейтингом, ніж їхні суперниці. А по-друге, статистика особистих зустрічей цих збірних була явно на користь нашої команди.

Наставник жовто-синіх Володимир Орлов виставив на гру таких волейболісток: Діана Мелюшкіна, Ольга Скрипак, Надія Кодола, Юлія Бойко, Олеся Рихлюк, Юлія Герасимова та Христина Нємцева (ліберо). Вже при першому розіграші Бойко з другої лінії направила м'яч на протилежний бік майданчика. Потім наші повели 1:4 і до середини партії трималися в лідерах. Але за рахунку 9:12 на користь українок, фінська команда набрала чотири очки поспіль і вийшла вперед 13:12. Тренерський штаб нашої збірної взяв тайм-аут і незабаром українки знову пішли вперед 14:18. Мабуть, це був ключовий момент в партії, яку збірна України взяла з рахунком 19:25. Відзначимо, що у складі українок більше інших очок набрали Рихлюк і Кодола - по 4.

У другому сеті наша команда знову швидко пішла у відрив 2:5 і далі продовжувала вести з перевагою в два-три очки. А найбільший рахунок на користь українок був 10:14. Однак тут повторилася історія з першої партії, коли фінським волейболісткам вдалося наздогнати суперниць 15:15. Був ще момент, коли підопічні Володимира Орлова знову повели з перевагою в три очки 16:19. Але суперниці зовсім не збиралися здаватися і не тільки вирівняли ситуацію, а й самі повели 22:20, 23:21. Довелося нашому наставнику замінами вносити корективи в гру і рахунок знову вирівнявся 23:23. А потім стався епізод, який перевернув кінцівку партії на нашу користь. Після атаки фінської волейболістки, перший арбітр Ігор Шимпл зі Словаччини присудив очко нашим суперницям. Але Володимир Орлов попросив відеоповтор, який показав торкання сітки у гравця Суомі. І в наступному розіграші Рихлюк поставила крапку - 23:25.

А ось третя партія пішла вже за іншим сценарієм. Тепер уже збірна Фінляндії була попереду з перевагою в п'ять очок 7:2, так що наша команда опинилася в ролі наздоганяючої. У якийсь момент українкам вдалося наблизитися до суперниць 9:8, але незабаром знову фінки відірвалися 12:8. Далі пішли гойдалки. Уже через кілька розіграшів Україна була попереду 13:14, потім повела Фінляндія 15:14, і знову Україна 15:18 19:23. Здавалося, що все в наших руках. Але в який раз фінська збірна проявила характер. Спершу вона наблизилася до українок 22:24, потім відіграла два матчболи 24:24 і, врешті-решт, виграла сет 28:26.

Довелося командам виходити на четверту партію. Але тепер вже психологічна перевага була на боці Фінляндії. І наші суперниці довгий час лідирували в рахунку аж до того часу, коли на табло з'явилися цифри 16:13. А далі наша збірна прийшла до тями і вирівняла становище 16:16. І вже кінцівка сету була за Україною - 22:25.

Це перша і дуже важлива перемога нашої команди на чемпіонаті Європи.

Чемпіонат Європи з волейболу серед жінок
Група D. Клуж-Напока (Румунія)
21 серпня
Фінляндія - Україна

1:3 (19:25, 23:25, 28:26, 22:25)

Трохи пізніше в групі D пройде ще один матч, в якому зіграють Румунія і Швеція.

ФІНЛЯНДІЯ - УКРАЇНА. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Свій наступний матч на Євро жіноча збірна України проведе 23 серпня з командою Швеції. Початок гри о 17.30 за київським часом.

КАЛЕНДАР І РЕЗУЛЬТАТИ ВСІХ МАТЧІВ ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

Ігор Заржицький
(31)

Хацкевич розповів, чи варто викликати Ярмоленка на Євро-2024
Футбол | 28 березня 2024, 13:06 6

Колишній головний тренер «Динамо» вважає, що досвід Андрія завжди стане в нагоді Україні

Олександр ХАЦКЕВИЧ: «Лунін зараз дорожчий за Куртуа»
Футбол | 27 березня 2024, 18:18 2

Колишній тренер київського «Динамо» оцінив прогрес українського воротаря «Реала»