Кепа став джокером. Челсі - володар Суперкубка УЄФА!

Другий раз взяти трофей в серії пенальті «Вільярреал» і Унаї Емері не змогли

20277
15

Матчі за будь-який Суперкубок, м'яко кажучи, неоднозначні. Гра, яка мала б бути вишенькою на торті в сезоні, як правило, відкриває сезон вже наступний (а останнім часом - часто вже тільки формально відкриває). Емоції в гравців команд вже стихли. Так, є можливість завоювати трофей, але в наш час кількість їх (трофеїв) у кар'єрі вже не є домінантною мотивацією для переважної більшості футболістів. Та і для тренерів теж. Тому часто на матч за Суперкубок тренери випускають резервістів, даючи відпочити лідерам. Звичайно, не все так страшно, адже в болото лицем теж нікому падати не хочеться, проте рвати жили задля виграшу ніхто не збирається. А порадіти у випадку перемоги - ну так, це можна.

Перше, що кидалося в очі при погляді на стартовий склад «Челсі» - це відсутність в ньому Жоржіньо, Тьяго Сілви та Маунта. Та й Хадсон-Одої на фланзі замість Аспіліквети - теж несподіваний варіант. Проте такий набір виконавців був досить непоганим і по іменах явно перевершував «Вільярреал». Проте, як відомо, Унаї Емері в фіналах вміє дивувати.

«Челсі» почав більш активніше. А хтось в цьому сумнівався? Вернер і Канте за перші десять хвилин зробили пристрілку чужих воріт, і якщо з ударом Тімо Асенхо справився, то хто знає, що б було, якби Канте після відбору потрапив у лівий нижній кут? Але м'яч прокотився біля штанги.

Алонсо теж недаремно на поле виходив. Захисники «субмарини» тільки й встигали вибивати його простріли з флангу. І Зієш теж підтримав партнера, діючи аналогічно. Саме ця пара і взяла участь у голі «Челсі» - Алонсо ідеально дав пас на фланг, звідки Хаверц виконав простріл на набігаючого Хакіма. Удар в того вийшов не зовсім таким, яким він хотів, але це тільки збило з пантелику Асенхо - 1:0!

«Вільярреал» відповів аналогічно - навіси, простріли. Міг забити Діа, але Менді був на вистоті. І остаточно міг закривати гру Маркос Алонсо (два м'ячі іспанський клуб вже б не відіграв), але Асенхо витягнув з нижнього кута його сильний удар.

А далі щось трапилося з Зієшем. Після єдиноборства Хакім залишився лежати на газоні, арбітр зупинив гру, після чого викликав на поле лікарів. Кадри, як в рот гравцеві вставили якийсь пристрій, були досить моторошними, зразу ж почалися паралелі з Еріксеном. Та, на щастя, це був «всього лиш» чи вивих, чи перелом ключиці.

А тайм небезпечним моментом закрив Альберт Морено - він після чудової подачі справа з льоту потряс перекладину «Челсі». М'яч впав на лінію воріт і вилетів в поле, рахунок не змінився.

Знову каркас і знову Морено - це вже початок другого тайму. Вихід Альберта на побачення з Менді не закінчилося голом - удар в дальній кут відбила штанга.

Тепер на полі найпомітнішим став Чалоба, який регулярно вигравав єдиноборства один в один. «Челсі» підсів, Тухель спробував виправити ситуацію потрійною заміною, проте не вдалося. Жерар Морено підхопив м'яч перед штрафним, віддав на Діа і рвонув вперед, отримав зворотній пас п'ятою і  всадив м'яч у дальню дев'ятку. Все треба було починати спочатку.

Як і у недавньому матчі «Колоса», запахло серією пенальті. Це відчули і гравці, які, схоже, були цілком згідні. Особливо «Вільярреал» - досвід же є. Гра плавно перетекла в екстра-тайми і докотилася-таки до серії одинадцятиметрових ударів. Перед нею Тухель вирішив поміняти воротаря, випустивши замість Менді Кепу Аррісабалагу. Іронія долі, адже всі пам'ятають, як в схожій ситуації Кепа не поступився місцем на полі Кабальєро.

Проте хід Тухеля виявився вдалим. А, може, так співпало. Як би там не було, Кепа відбив два пенальті - на один більше, ніж Асенхо. Є трофей!

Сезон відкрито. Чекаємо наступних топ-матчів - і за вивіскою, і за грою.

Суперкубок УЄФА-2021.

«Челсі» - «Вільярреал» - 1:1 (пен. 6:5).

Зієш, 27 - Жерар Морено, 73.

Рюдігер, 45 - Піно, 61, Раба, 119.

Серія пенальті: 0:0 - Хаверц (воротар), 0:1 - Жерар Морено, 1:1 - Аспіліквета, 1:1 - Манді (воротар), 2:1 - Алонсо, 2:2 - Еступіньян, 3:2 - Маунт, 3:3 - Мой Гомес, 4:3 - Жоржіньо, 4:4 - Раба, 5:4 - Пулішіч, 5:5 - Фойт, 6:5 - Рюдігер, 6:5 - Альбіоль (воротар).

«Челсі»: Менді, Зума (Крістенсен, 65), Чалоба, Рюдігер, Канте (Жоржіньо, 65), Ковачіч, Хадсон-Одої (Аспіліквета, 83), Алонсо, Зієш (Пулішіч, 43), Хаверц, Вернер (Маунт, 65).

«Вільярреал»: Асенхо, Фойт, Альбіоль, Пау Торрес, Педраса (Еступіньян, 58), Трігерос (Мой Гомес, 70), Капу (Маріо Гаспар, 70), А. Морено (Морланес, 85), Піно (Манді, 91), Ж. Морено, Діа (Раба, 85).

Арбітр: Сєргєй Карасьов (Росія).

Стадіон: «Віндзор Парк» (Белфаст, Північна Ірландія).