ОФІЦІЙНО. Українського легкоатлета Коваленка відсторонили від Олімпіади

Українець намагався опротестувати рішення, але отримав остаточну заборону

ОФІЦІЙНО. Українського легкоатлета Коваленка відсторонили від Олімпіади
© Getty Images/Global Images Ukraine

34-річний український спортсмен Назар Коваленко не виступить на Олімпійських іграх в Токіо. Нагадаємо, що спортсмена усунули через недостатню кількість зданих допінг-проб.

Пізніше Коваленко намагався опротестувати це рішення. Але 4 серпня атлет повідомив, що отримав остаточну заборону на участь в змаганнях в Токіо.

«П‘ять років неймовірних зусиль, колосальної роботи, ранкових підйомів о 04:30, тренувань на виживання, все було зроблено за для мети – заради боротьби за найвищі нагороди!

Родина та велика команда друзів, тренерів, меценатів працювали над тим, щоб я реалізував свою мету, своє дітище над яким я працював 24/7, всі 5 років поєднуючи з роботою та громадською діяльністю. А сьогодні у мене забрали моє право представляти Україну 5 серпня на Олімпійських іграх!

Ситуація абсурдна і несправедлива у всіх відношеннях! Що у 2020, що у 2021 році у мене було здано щонайменше по 5 допінг-тестів! А в 2021 році їх 6 (3 змагальних та 3 позазмагальних)!

Але Athletic Integrity Unit прийняло рішення мене не допустити тільки тому, що я не встиг здати позазмагальну пробу в 63 денний період, а здав у коротший час! Але, як я міг знати, коли до мене можуть приїхати допінг-офіцери, якщо це все закрита інформація, і як я міг встигнути це зробити в 63-денний період, якщо я потрапив на ОІ-2020 за 60 днів до свого старту!

Я боровся, я зробив все і команда юристів Asters за 2 дні підготувала заяву (справу) на майже 150 сторінок з фактами, доказами, купою документів про мою невинність! Дуже вдячний їхній команді, вони найкращі!

Але суд COURT OF ARBITRATION FOR SPORT прийняв рішення про недопуск до старту! Я є членом делегації, я не є дискваліфікованим, у мене не виявлений допінг, я заслужив місце представляти Україну в чесній боротьбі, але «чинухи» з  Athletic Integrity Unit та CAS не захотіли визнати себе винними і створювати прецедент, а вирішили прийняти своє «вбивче» рішення!

Я розчарований в тому, що спортсмен не має ніяких прав, спортсмен завжди винен і відстояти себе майже неможливо, навіть коли ти не винен! Я прошу вибачення у всіх, хто за мене вболівав і підтримував, вам треба ще трошки почекати – 3 роки і я реалізую нашу спільну мрію.

Офіційно заявляю, я готуюсь на Олімпійські ігри в Парижі-2024. Там я і завершу свою кар’єру, як атлет!

PS. Стосовно того, хто винен ФЛАУ, НАДЦ чи ще хтось, що мене не тестували вчасно, буде з'ясовано після мого повернення в Україну 12 серпня!

Для всіх я відкритий до розмов та дискусій!», - написав Коваленко в Facebook.

Джерело — Sport.ua

(35 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
Спочатку:
    coach85
    coach85, 04.08.2021 15:46
    0
    Анатолий Басов, 04.08.2021 09:46
    Только человек, который знает, что такое изнуряющий труд, может посочувствовать спортсмену, тем более что это последняя Олимпиада для спортсмена. Несправедливость была есть и будет. Крепись парень.
    Анатолий ,там не всё так просто, как объясняет спортсмен ( который совсем недавно был под дисквалификацией). Мне кажется главная ошибка Гутцайта и Сафиуллина что они оставили старую команду менеджеров сборной ( после выборов нового руководства федерации,) Они им дали возмостьвозможностьввдоработать до Токиов
    в сборной, дали возможности доработать до Токио
    coach85
    coach85, 04.08.2021 15:19
    0
    ares10, 04.08.2021 09:57
    причому тут «чинуши» из Athletic Integrity Unit и CAS. Правила є правила. Хтось у Україні отримував заплату за те що підвести збірну по правилам до ОІ але полінувався почитати їх або не зрозумів по тупості. І його повинні ще були контролювати щоб все було впорядку. Посад у збірній ого скільки.
    Господа не обвиняйте международные организации, правильно ares10 написал, виноваты люди, отвечающие за подготовку и отправку команды, поменяли в ФЛАУ только выборные должности, а тренеры все те же и большинство из них останутся на своих местах, кто пытается работать на державу туда неподпускают. Посмотрим после приезда команды какие шаги предпримут Гутцайт и Сафиуллин...
    апк
    апк, 04.08.2021 12:40
    -4
    Олег Судак, 04.08.2021 10:58
    Там просто рамочка для прапора маленька і три глиста аквафрешівські просто не влазять !
    Купи зубную пасту Аквафреш. Там цвета идут так: красный-белый-синий.
    И это у флагов Нидерландов и Хорватии.)))
    Ig_Vad
    Ig_Vad, 04.08.2021 11:08
    +2
    генадий павленко, 04.08.2021 10:00
    прецедент в том, что нужно сдавать за 63 дня до олимпийских игр или больше, а турнир в последний вагон которого он запрыгнул и разрешил ему выступать на ои проходил за 60 дне до ои.
    То, что он в последний момент выполнил норматив говорит о том, что в плане победы ему там ничего не светило 99%, просто хотел выступить, поучаствовать.
    короче надо делать турниры за больше, чем 63 дня пропускные к ои, допустим за 70-80 дней, или уменьшить с 63х до 40-50ти дней.
    Гена, у тебя сразу две ошибки:
    во-первых, тесты можно сдавать без выполнения норматива. По правилам - за 10 месяцев.
    Во-вторых, 3 теста - 2 зазора между тестами. Т.е. даже столь некомпетентный персонаж, как Сафиуллин (который не следит за спортсменами, способными отобраться), может исправить свои пр**бы, если имеет полтора месяца. Можно взять тест назавтра после выполнения норматива (день №1), два следующих - в день №23 и день №45.
    alekos59
    alekos59, 04.08.2021 11:01
    +2
    Олег Судак, 04.08.2021 10:58
    Там просто рамочка для прапора маленька і три глиста аквафрешівські просто не влазять !
    Ну тогда ясно, им на болотах нечем больше заняться, как лазить здесь и портить воздух.
    Олег Судак
    Олег Судак, 04.08.2021 10:58
    +2
    alekos59, 04.08.2021 10:54
    До это за чертилы на сайте с флагом Олимпиады 5 колец, кто знает, кто эти умуудаки ???
    Там просто рамочка для прапора маленька і три глиста аквафрешівські просто не влазять !
    Ig_Vad
    Ig_Vad, 04.08.2021 10:58
    +3
    Дмитрий Рыженко, 04.08.2021 09:30
    Очень жаль. Но требования для всех атлетов то одинаковые. Другие то смогли сдать все нужные пробы. Халатность или разгильдяйство.
    Такой момент: не он приходит и сдаёт, как в поликлинику, а к нему приходят из НАДА (не из ВАДА) и требуют сдать. Халатность, разгильдяйство или преступный умысел со стороны Сафиуллина и команды.
    alekos59
    alekos59, 04.08.2021 10:54
    +2
    До это за чертилы на сайте с флагом Олимпиады 5 колец, кто знает, кто эти умуудаки ???
    Олег Судак
    Олег Судак, 04.08.2021 10:39
    0
    Сафіулін НА Х...Й !!!
    апк
    апк, 04.08.2021 10:37
    -4
    В Париж поедет уже UOC?
    ares10
    ares10, 04.08.2021 10:04
    0
    генадий павленко, 04.08.2021 10:00
    прецедент в том, что нужно сдавать за 63 дня до олимпийских игр или больше, а турнир в последний вагон которого он запрыгнул и разрешил ему выступать на ои проходил за 60 дне до ои.
    То, что он в последний момент выполнил норматив говорит о том, что в плане победы ему там ничего не светило 99%, просто хотел выступить, поучаствовать.
    короче надо делать турниры за больше, чем 63 дня пропускные к ои, допустим за 70-80 дней, или уменьшить с 63х до 40-50ти дней.
    У наших всіх шанси максимум на десятку а швидше на 20. Трохи вище середини.
    Микола Унгурян
    Микола Унгурян, 04.08.2021 10:02
    +6
    Шкода. і це чергова демонстрація "ефективності" наших чинуш з федерацій, асоціацій, центрів і т.д.
    ares10
    ares10, 04.08.2021 10:02
    +5
    Коваленко став одним із головних кандидатів далеко не за 60 днів а значно раніше. Ну якби запитали за рік-півтора до ОІ то шанси Коваленко були 70-80 відсотків. То навіщо видавати що це типу сенсаційна ліцензія і ніхто не розраховув що він відбереться?
    генадий павленко
    online
    генадий павленко, 04.08.2021 10:00
    0
    прецедент в том, что нужно сдавать за 63 дня до олимпийских игр или больше, а турнир в последний вагон которого он запрыгнул и разрешил ему выступать на ои проходил за 60 дне до ои.
    То, что он в последний момент выполнил норматив говорит о том, что в плане победы ему там ничего не светило 99%, просто хотел выступить, поучаствовать.
    короче надо делать турниры за больше, чем 63 дня пропускные к ои, допустим за 70-80 дней, или уменьшить с 63х до 40-50ти дней.
    генадий павленко
    online
    генадий павленко, 04.08.2021 10:00
    -2
    прецедент в том, что нужно сдавать за 63 дня до олимпийских игр или больше, а турнир в последний вагон которого он запрыгнул и разрешил ему выступать на ои проходил за 60 дне до ои.
    То, что он в последний момент выполнил норматив говорит о том, что в плане победы ему там ничего не светило 99%, просто хотел выступить, поучаствовать.
    короче надо делать турниры за больше, чем 63 дня пропускные к ои, допустим за 70-80 дней, или уменьшить с 63х до 40-50ти дней.
    ares10
    ares10, 04.08.2021 09:57
    +14
    причому тут «чинуши» из Athletic Integrity Unit и CAS. Правила є правила. Хтось у Україні отримував заплату за те що підвести збірну по правилам до ОІ але полінувався почитати їх або не зрозумів по тупості. І його повинні ще були контролювати щоб все було впорядку. Посад у збірній ого скільки.
    zac1310
    zac1310, 04.08.2021 09:53
    -3
    slavko4, 04.08.2021 09:49
    Там все дуже педантично, тому треба чітко виконувати всі вимоги. Це не Україна, де можна домовитись, "порішати"
    Там тоже можно (терапевтические исключения!) но не всем
    zac1310
    zac1310, 04.08.2021 09:51
    +1
    Аццкий бред, вот и всё!!!
    Отлучить от олимпмады, за то, что сдал положенное (!!!) количество тестов не за 63 дня а за 60 (если не врёт) это
    ЛЮТЫЙ ПИПЕЦ, И ВЗРЫВ МОЗГА.
    ...Ну и тупость в купе с некомпетентностью руководства.
    slavko4
    slavko4, 04.08.2021 09:49
    +9
    Там все дуже педантично, тому треба чітко виконувати всі вимоги. Це не Україна, де можна домовитись, "порішати"
    Анатолий Басов
    Анатолий Басов, 04.08.2021 09:46
    +2
    Только человек, который знает, что такое изнуряющий труд, может посочувствовать спортсмену, тем более что это последняя Олимпиада для спортсмена. Несправедливость была есть и будет. Крепись парень.