| Оновлено 27 червня 2021, 19:25
1537
0

Волейбольний марафон чоловічої Ліги націй завершився перемогою Бразилії

У фінальному матчі турніру, що проходив протягом місяця, бразильці перемогли Польщу

1537
0
volleyballworld.com

Ось і завершився справжній волейбольний марафон чоловічої Ліги націй, який проходив з 28 травня по 27 червня в італійському місті Ріміні. Нагадаємо, що в ньому брали участь 16 кращих збірних планети. На груповому етапі всі вони провели по 15 матчів, після чого визначився квартет півфіналістів.

Цікаво, що до нього увійшли діючі олімпійські чемпіони збірна Бразилії, дворазовий чемпіон світу збірна Польщі, екс-чемпіони Європи волейболісти Франції і дворазовий срібний призер чемпіонатів Європи збірна Словенії.

Напередодні, в матчах за вихід у фінал бразильці виграли у французів, а поляки завдали поразки словенцям. І ось сьогодні були розіграні головні призи турніру.

Спочатку відбувся поєдинок за 3 місце, в якому збірна Франції впевнено виграла у Словенії 3:0. А потім на майданчик вийшли головні фаворити Ліги націй - Бразилія і Польща.

Перший сет залишився за чемпіонами світу 22:25. Але потім переможці домашньої Олімпіади в Ріо-де-Жанейро взяли гру під свій контроль і перемогли в трьох наступних партіях - 25:23, 25:16 і 25:14.

Результати півфіналів

Таким чином, збірна Бразилія вперше стала переможцем Ліги націй (до цього двічі головний приз вигравала Росія). Польща до свого бронзового комплекту, завойованого в 2019 році, додала срібний. А збірна Франції, навпаки, срібло, здобуте в 2018 році, тепер змінила на бронзу.

Нагадаємо, що збірна України виступала в «Золотій Євролізі», турнірі для національних збірних рангом нижче. У фіналі підопічні Угіса Крастіньша поступилися Туреччині  з рахунком 1:3.

І ще. У зв'язку з триваючою епідемією коронавірусу, рішенням Міжнародної федерації волейболу (ФІВБ) в 2021 році обмін між Лігою націй і континентальними конфедераціями (в тому числі «Золотої Євролігою») не проводитиметься. Тому в 2022 році склади Ліги націй і «Золотої Євроліги» залишаться незмінними.