12.06.2021, FT   ТВ-трансляція: 

Три очки без особливих зусиль. Бельгія розгромила Росію в Санкт-Петербурзі

Дубль Лукаку і гол Меньє принесли перемогу номінальним господарям

Три очки без особливих зусиль. Бельгія розгромила Росію в Санкт-Петербурзі
© Getty Images/Global Images Ukraine

Незадовго до старту чемпіонату Європи з футболу ФІФА опублікував новий рейтинг національних збірних, в якому Бельгія посідає найвище перше місце. Зрозуміло, що на цьому турнірі, не кажучи вже про сьогоднішній матч, бельгійці є явними фаворитами. Щодо Росії, то вона в тому ж рейтингу розташувалася лише на 38-му місці. Але, як це нерідко буває, всі ці умовності відходять на другий план, коли команди виходять на зелений газон.

Перш за все, треба зазначити, що у підопічних Роберто Мартінеса в стартовому поєдинку на Євро були серйозні проблеми зі складом. Зокрема, через травми не змогли потрапити в заявку на гру провідні футболісти Де Брюйне та Вітцель, а Е.Азар залишився у запасі. З іншого боку, у росіян була потужна підтримка їхніх вболівальників на стадіоні в Санкт-Петербурзі, що в якійсь мірі трохи вирівнювала шанси суперників.

Перші дев'ять хвилин матчу вийшли малоцікавими. За цей період було подано всього один кутовий біля воріт бельгійців, та й той зовсім безпечний. Втім на 10-й хвилині Лукаку, скориставшись помилкою захисника збірної Росії Семенова, опинився з м'ячем прямо перед воротами Шуніна і спокійно пробив точно в ціль. Цікаво, що якби росіянин м'яча не торкнувся після передачі від Мартенса, то боковий суддя точно б зафіксував офсайд. Але в цьому епізоді м'яч до Лукаку відскочив від Семенова, тому головний арбітр Матео Лаос з Іспанії навіть не став вдаватися до допомоги VAR.

Getty Images/Global Images Ukraine

Після цього росіяни на якийсь час заволоділи ігровою перевагою і вже на 14-й хвилині Фернандес, отримавши передачу зліва від кутового прапорця, головою бив з близької дистанції прямо по центру воріт, де стояв Куртуа. Воротар гостей бачив момент удару і забрав м'яч в руки. А ще за дві хвилини Оздоєв пробив з лінії штрафного майданчика, але м'яч полетів повз ворота.

Збірна Бельгії захишалась досить спокійно, без суєти, а при першій же можливості намагалася швидко втікати в контратаку. Причому нерідко вони ставали гольовими. Так, на 18-й хвилині Лукаку прорвався з м'ячем до воріт росіян, але пробити не зумів. Зате видав шикарний пас на Дендонкера, який з вигідного положення, перебуваючи в штрафному майданчику суперників взагалі без опіки захисників, пробив над поперечиною. Через чотири хвилини міг забивати вже Азар-молодший, але в «ближньому бою» він не зміг перекинути м'яч через Шуніна.

На 25-й хвилині у верховій боротьбі за м'яч головами зіткнулися Кастань і Кузяєв. Обидва отримали серйозні травми і були замінені. У бельгійців з лави запасних вийшов Меньє і саме він став автором другого гола у ворота господарів поля. Сталося це на 34-й хвилині після того, як з лівого флангу послідував навіс в район воротарського майданчика. Голкіпер росіян відбив м'яч перед собою і Меньє був тут як тут. Забивав він вже практично в порожні ворота.

Getty Images/Global Images Ukraine

До перерви гості ще, як мінімум, двічі могли розраховувати на успіх. Спершу на 40-й хвилині здалося, що росіяни порушили правила у своєму штрафному майданчику. Матео Лаос теж засумнівався і тому попросив допомогу від колег, що відповідають за відеоповтори. Але VAR визначив, що порушення не було. А вже у компенсований арбітром час Карраско зліва увірвався до штрафного майданчика суперників і сильно пробив трохи вище воріт.

З початком другої половини зустрічі росіяни пішли вперед великими силами, намагаючись змінити ситуацію на полі. Але було очевидно, що виконавської майстерності їм явно не вистачає, особливо при завершенні атак. Тому і гострих моментів біля воріт Куртуа практично не виникало. Бельгійці ж нікуди не поспішали, рахунок в матчі їх цілком влаштовував і вони намагалися більше контролювати м'яч, особливо не загострюючи гру в атаці.

Getty Images/Global Images Ukraine

Можна тільки уявити стан шанувальників футболу, які стежили за цим матчем, наскільки їм було «цікаво» стежити за такою грою. Адже після перерви гольових моментів взагалі не виникало. Одні не хотіли, а інші не могли. І тут знову доречно було згадати про рейтинг ФІФА, все ж таки різниця у класі команд була просто величезна.

Проте, в самій кінцівці матчу, на 88-й хвилині, збірна Бельгії забила третій гол. І знову відзначився Лукаку, який стрімко втік від захисників росіян, опинився віч-на-віч із Шуніним і точно пробив у сітку воріт.

Getty Images/Global Images Ukraine

Ось так, зовні легко і невимушено, бельгійці виграли цей матч з рахунком 3:0, взяли свої три очки і очолили групу В. У росіян, крім удару головою Фернандеса в першому таймі, більше згадати нічого. Скоріш за все, з такою грою їм буде складно розраховувати на позитивний результат у наступних матчах з Фінляндією та Данією.

Чемпіонат Європи. Група B. Тур 1.

Бельгія – Росія – 3:0.

 Лукаку, 10, 88, Меньє, 34.

Бельгія: Куртуа, Альдервейрельд, Боята, Вертонген (Вермален, 76), Кастань (Меньє, 27), Дендонкер, Тілеманс, Т. Азар, Мертенс (Е. Азар, 72), Лукаку, Карраско (Прат, 77).

Росія: Шунін, Маріо Фернандес, Семенов, Джикія, Жирков (Караваєв, 43), Оздоєв, Барінов (Дівєєв, 46), Зобнін (Мухін, 63), Головін, Кузяєв (Черишев, 30, Міранчук, 63), Дзюба.

Арбітр: Антоніо Мігель Матеу Лаос (Іспанія)

Стадіон: «Санкт-Петербург» (Санкт-Петербург, Росія)

БЕЛЬГІЯ - РОСІЯ. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Події матчу
88' ГОЛ ! М'яч забив Ромелу Лукаку (Бельгія).
34' ГОЛ ! М'яч забив Томас Меньє (Бельгія).
10' ГОЛ ! М'яч забив Ромелу Лукаку (Бельгія).
Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Ігор Заржицький, Sport.ua

(37 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Chester_787
      Chester_787, 13.06.2021 16:05
    +1
    Вату спорт.юа не чипає, а коменти проти ватанів видаляє, і банить
    _vava
      _vava, 13.06.2021 10:16
    +1
    xvalenok01, 13.06.2021 07:44
    Жалко львовсских хозяев баров. Так и разориться могут быстро.
    Думаю кожен львівський власник ПАБу був би радий рахунку хоча б 7:0 . СЛАВА УКРАЇНІ
    oleko72
      oleko72, 13.06.2021 09:52
    +2
    И тем более приятней победа Бельгия, что цапы проиграли в свой праздник, день российского оккупанта!
    Олег Балабух
      Олег Балабух, 13.06.2021 09:38
    +3
    Всіх з перемогою! Добра над злом, цивілізованого світу над мордором! Що це непорозуміння робить на ЄВРО незрозуміло. Бельгія без напрягу зробила те, що й мала.рАсЕя як не дулась так нічого і не спромоглася. Здоров'я Де Брюйну це найголовніше.
    Михайло Голинський
      Михайло Голинський, 13.06.2021 09:33
    +3
    Гарно сказав коментатор: "Гравці збірної Росії дивляться футбол у виконанні Бельгійців". Расія в перде!
    Олександр Синельников
      Олександр Синельников, 13.06.2021 09:13
    +2
    Ех...треба було Путіна виставляти... Он він в хоккей по 6 шайб забиває ....
    Владимир Копяк
    online
      Владимир Копяк, 13.06.2021 09:09
    +2
    Милан Милан, 13.06.2021 08:53
    Справедливости ради, нужно отметить, что пераый гол нельзя было засчитывать. Шла целенаправленная передача на Лукаку, защитник не смогиее прервать.
    Как это не засчитывать ЧИСТЫЙ гол? Вы далеки от рекомендаций ФИФА по определению положения "вне игры" для арбитров. Учите матчасть и не пишите таких глупостей, в Украине Вас не поймут, и не только в Украине...
    Владимир Копяк
    online
      Владимир Копяк, 13.06.2021 09:06
    +1
    Так бездарно играть...И это, когда вся команда жрет ведрами мельдоний ( УЕФА ведь расею проверять не будет, себе дороже) ! И полное игнорирование грубых нарушей со стороны игроков РФ, в этой игре судья не показал,как минимум три заслуженных ЖК....
    Милан Милан
    online
      Милан Милан, 13.06.2021 08:53
    -8
    Справедливости ради, нужно отметить, что пераый гол нельзя было засчитывать. Шла целенаправленная передача на Лукаку, защитник не смогиее прервать.
    TurboMetal
    online
      TurboMetal, 13.06.2021 08:46
    +2
    Милан Милан, 13.06.2021 08:03
    Зачем это недоразумение всегда тянут на чемпионат мира, Европы. Унылое говно ведь. Неужели без денег Газпрома не обойтись никак? Или они лично верхушке фифа, УЕФА заносят?
    Та без допінгу вони це проста какашка.
    TurboMetal
    online
      TurboMetal, 13.06.2021 08:45
    +1
    Дивись як без наркоти і допінгу збулися. Лаптєві 😁
    Roman Romanyuk
      Roman Romanyuk, 13.06.2021 08:45
    +8
    Над 11 бедными росийскими мальчиками в трусиках, бельгийские фашисты издевались 90 минут.
    der_MaiStier
      der_MaiStier, 13.06.2021 08:38
    +4
    На наступні ігри для Параші буде актуальним їх улюблений слоган часів громадянської війни - "можим павтаріть"
    Милан Милан
    online
      Милан Милан, 13.06.2021 08:03
    +9
    Зачем это недоразумение всегда тянут на чемпионат мира, Европы. Унылое говно ведь. Неужели без денег Газпрома не обойтись никак? Или они лично верхушке фифа, УЕФА заносят?
    xvalenok01
    online
      xvalenok01, 13.06.2021 07:44
    +3
    Жалко львовсских хозяев баров. Так и разориться могут быстро.
    xvalenok01
    online
      xvalenok01, 13.06.2021 07:43
    0
    Результат предсказуем. Много не подымишь, но заработал хорошо.
    Орлов Михаил
    online
      Орлов Михаил, 13.06.2021 07:08
    -3
    Теперь бы нам не глотнуть трешку, а то скажут, что мы Эрдогану и Путену продались... и возразить будет нечем...
    AЛВ
    online
      AЛВ, 13.06.2021 07:03
    +7
    Щира подяка збірній Бельгії за святкову футбольну радість,дякую.!!!
    Solovey
    online
      Solovey, 13.06.2021 06:45
    -4
    Праздник был большой, не до футбола.
    Dmytro
    online
      Dmytro, 13.06.2021 06:39
    -2
    Denisfanat22, 13.06.2021 00:33
    Яка гарна новина))))А чого в УЄФА мовчать,що гравці "балалайні" натягнули тряпки "аквафреш" на пузяки?Це ж політичний знак,а також знак війни,розрухи і піздежу...
    А про це ми маємо на весь світ розповідати! Себто павелко та й не тільки.
    Vrubel
      Vrubel, 12.06.2021 23:56
    +38
    Порвали кацапню на лапті
    Михаил Степанов
    online
      Михаил Степанов, 12.06.2021 23:54
    +35
    Бельгийские мальчики легко и непринужденно обписали российских матрешек
    Mr.Budd
    online
      Mr.Budd, 12.06.2021 23:56
    +29
    Ну это не так важно, как форма сборной Украины
    sv_2000
    online
      sv_2000, 12.06.2021 23:56
    +28
    Бельгий крут, однозначно!
    Главный итог матча - сб. комитета российских физкультурников - говнище полное))
    manticora1990
    online
      manticora1990, 13.06.2021 00:14
    +22
    Дзюба сегодня опять сам себе теребонькать будет.... После такого поражения . никто ему не даст))
    VadyaMetal
    online
      VadyaMetal, 13.06.2021 00:11
    +22
    Божественный погром зауральских дикарей Бельгийцы напинали лаптеногим не особо напрягаясь.
    Alexey Antonenko
    online
      Alexey Antonenko, 13.06.2021 00:23
    +21
    Sauron, 13.06.2021 00:19
    Это были не футболисты.
    Футболки сборной можно купить в любом фан-шопе!
    Проклятые бандеровцы переоделись в форму сборной РФии и слились Бельгии. Ходят слухи резинка трусов Лукаку прижимала визитку Яроша.
    Sauron
    online
      Sauron, 13.06.2021 00:19
    +21
    Это были не футболисты.
    Футболки сборной можно купить в любом фан-шопе!
    n.tkach
      n.tkach, 13.06.2021 00:12
    +21
    Прекрасный вечер. Спасибо Бельгия !!!
    Viacheslav123
    online
      Viacheslav123, 13.06.2021 00:02
    +20
    Спасибо Бельгии, не подвела!
    lizerginnn
    online
      lizerginnn, 12.06.2021 23:59
    +19
    Сассуоло во всей красе. Дальше наши футболки обсуждайте, ущербы.
    Matador337
      Matador337, 13.06.2021 00:25
    +18
    Представляю с каким бы счётом отсосали мокши, если бы не употребляли допинг. Бельгия, с победой!
    pl2012ua
    online
      pl2012ua, 13.06.2021 00:18
    +18
    Надеюсь Дания будет очень злой в следующих двух матчах и начнет играть
    Viktor Krichevskii
    online
      Viktor Krichevskii, 13.06.2021 00:10
    +18
    Такую Россию будут драть и Фины и Датчане...Бельгия раздолбала гнездо широко и глубоко...
    Pol Chopa
    online
      Pol Chopa, 13.06.2021 00:00
    +18
    Надіюсь Львівська *фірма* сьогодні не банкрот.
    garik_trinity
    online
      garik_trinity, 12.06.2021 23:59
    +17
    И отсутствие де Брюйне не помогло Желаю нашим сыграть завтра лучше, чем РФ сегодня
    Sauron
    online
      Sauron, 13.06.2021 00:18
    +16
    Бельгия - русофобы!
    Главное теперь и нам не обосраться завтра.
    Сан Саныч
    online
      Сан Саныч, 13.06.2021 00:16
    +16
    Лукаку сделал Кацапам каку
    Igor Avtoigor
      Igor Avtoigor, 13.06.2021 00:06
    +16
    Коментар згорнуто. Показати
    В кацапстане траур, с праздником вас мокши, завтра под заборами валяться будут, с горя понажираются
    kadaad .
    online
      kadaad ., 13.06.2021 00:02
    +16
    Как это сборище м а с к а л ь с к и х нулей вообще прошли в финал ЧЕ 2020?