Дракони відібрали перемогу у фаворита. Уельс і Швейцарія зіграли внічию

На Євро-2020 зафіксовано першу нічию

7515
19

Другий матч Євро-2020 проходив у столиці Азербайджану, Баку. Там зараз встановилася спека: на момент стартового свистка температура повітря становила +29 °С. Спека, а також відносно ранній початок зустрічі виявили колосальні проблеми з глядачами. Трибуни бакинського «Олімпійського» зяяли порожнечами, хоча організатори дозволили допускати на матчі 50% від місткості.

Очевидно, спека діяла і на гравців. Футболісти збірних Уельсу і Швейцарії почали матч неспішно, промацуючи один одного. Дуже скоро з'ясувалося, що валлійці не проти віддати ініціативу і мають намір грати на контратаках. Підопічні Роберта Пейджа збудували масовану і компактну оборону. Швейцарці почали її методично розхитувати.

Все це призвело до того, що до перерви нечисленні вболівальники побачили лише два удари в площину. Причому перший завдали валлійці, і момент став чи не найбільш небезпечним до перерви. Після навісу з флангу Мур головою пробив під поперечину, і швейцарський голкіпер з великими труднощами перевів м'яч на кутовий.

Слід зазначити і ще один момент у валлійців: Джеймс тікав по флангу і був збитий Шером у самого кута штрафного. Відмінний шанс для Бейла, який Гарет бездарно змарнував: замість удару він виконав напівнавіс-напівпростріл, пославши м'яч за ворота. Ось, власне, і все, що показав Уельс в першому таймі.

У швейцарців було більше спроб. Однак партнери раз по раз виводили на удар Сеферовича, який ніяк не міг пристрілятися. Уже в компенсований час Харіс без перешкод бив з кута воротарського - і не влучив у ворота. А єдиний сейв голкіпер збірної Уельсу зробив після удару п'ятою в стрибку у виконанні Шера: було ефектно, але неефективно. Тож нулі на табло до перерви виявилися закономірним підсумком не самого видовищного поєдинку.

До початку другого тайму температура опустилася до +27, а сонячні промені не падали на поле. І відразу ж почалася зовсім інша гра! Швейцарці продовжували йти вперед і дуже скоро добилися успіху. Емболо прорвався по центру, обігравши двох захисників, але з його ударом впорався голкіпер. Однак після кутового у виконанні Шакірі той же Емболо виграв повітря у Робертса і головою послав м'яч у сітку - 0:1! Слід зазначити, що на чотирьох останніх великих форумах (чемпіонати світу та Європи) збірна Швейцарія забила 16 м'ячів. І в половині з них (!) взяв участь Шакірі. Джердан забив 5 м'ячів і записав на свій рахунок третій асист!

Після пропущеного гола валлійцям довелося міняти тактику. Тепер вже вони пішли вперед. Посипалися удари. І знову єдиного за тайм удару в площину завдав Мур! І знову - головою! Але тепер він замкнув подачу Моррелла і метрів з десяти направив м'яч в дальній від воротаря кут - 1:1! До слова, гол став для Кіффера шостим за збірну Уельсу, і чотири з них він забив головою!

Зрозуміло, такий рахунок ніяк не влаштовував швейцарців, які до матчу вважалися явними фаворитами. Підопічні Володимира Петковича понеслися вперед. Гавранович, котрий вийшов на заміну, навіть забив першим же дотиком. Але ВАР підтвердив, що гол був забитий з офсайду. Надійно грала оборона валлійців, пару раз виручив воротар - і Уельс дотерпів до фінального свистка. Нічию футболісти святкували як перемогу, всією командою влаштувавши танці в середині поля. Швейцарці ж понуро пленталися в роздягальню.

1:1 - напевно, такий рахунок порадував збірну Туреччини, яка після першого туру з нулем очок замикає турнірну таблицю групи А. Лідирує, нагадаємо, команда Італії. У другому турі турки зіграють з Уельсом, а Італія - ​​зі Швейцарією.