Маліновський або Зінченко: хто буде ватажком збірної України на Євро-2020
Олексій Сливченко шукає відповідь на одне з найважливіших питань для нашої національної команди
Sport.ua спільно з Favbet починає спецпроект «Україна на Євро-2020», в серії матеріалів якого ми будемо розповідати про шлях команди Андрія Шевченка на континентальному форумі.
До фінальної частини Євро-2020 збірна України, здається, підходить з кращою кадровою комплектацією, ніж до турніру чотирирічної (якщо виходити з назви змагання, але номінально - п'ятирічної через коронавірусне перенесення) давнини, що проходив на полях Франції. Як мінімум, якщо говорити про лідерів команди, то зараз «синьо-жовті» виглядають більш потужно. На Євро-2016 ключовими футболістами українців були Євген Коноплянка з «Севільї» та Андрій Ярмоленко з «Динамо», а зараз нашими головними бойовими одиницями в експертному середовищі називаються Руслан Маліновський з «Аталанти» та Олександр Зінченко з «Манчестер Сіті».
Мати в складі чемпіона Англії та «бронзового» призера чемпіонату Італії - це свого роду розкіш, яку з задоволенням може собі дозволити тренерський штаб національної збірної України. Зінченко і Маліновський провели відмінний сезон-2020/21, й зараз на них лягає колосальна відповідальність в плані результату «синьо-жовтих» на Євро-2020. Обидва перебувають у розквіті сил, і нинішня континентальна першість - перша, коли в кар'єрі Олександра і Руслана все складається воєдино: і досвід, і навички, і фізичні кондиції. Коли показати себе у всій красі Європі, якщо не зараз?
Власне, що представляє собою збірна України без Зінченка та Маліновського, всі ми мали «задоволення» спостерігати в нещодавньому товариському поєдинку проти аж ніяк не елітарного з футбольної точки зору Бахрейну. Так, тоді підопічні Шевченка, за словами тренерського штабу, перебували під добрячим фізичним навантаженням, а тому не змогли показати свою кращу гру, але певний осад від того матчу все-таки залишився. Хоча б тому, що крім Марлоса в центрі поля у «синьо-жовтих» не було інших гравців, здатних зіграти настільки нестандартно, щоб «двоповерховий автобус» Бахрейну розвалився на дрібні запчастини, а не виглядав настільки відважно і монолітно.
Логічно, що від України на Євро-2020 чекають, перш за все, виходу з групи, і тут роль Зінченка та Маліновського повинна бути визначальною. Більш того, цікаво й інше - хто з наших елітарних легіонерів зуміє проявити себе справжнім ватажком національної команди? Від чиїх дій буде залежати дещо більше?
Для того, щоб спробувати знайти відповідь на це питання, варто приділити хоча б трохи уваги цифрам. У сезоні-2020/21 Олександр Зінченко провів 32 поєдинки за «Манчестер Сіті», записавши на свій рахунок 2 результативні передачі. Досить невисокі показники результативності українського легіонера «городян» пояснюються вельми просто - той у Гвардіоли грає виключно на лівому фланзі оборони, де вважає за краще зводити ризик до мінімуму, а тому й число небезпечних дій з боку Олександра невелике. Тих же асистів або передасистів у Зінченка могло бути більше, якби «Манчестер Сіті» грав з акцентом на довгі передачі, а так, коли команда Гвардіоли воліє розігрувати комбінації до вірного, в завершальних стадіях частіше діють інші виконавці, а не українець.
Що стосується Маліновського, то для Руслана сезон видався таким, немов він повторював сценарій знаменитого атракціону «Американські гірки» - в першій частині чемпіонату українець був не особливо помітний, зате під кінець розіграшу забивав і віддавав результативні передачі з такою феноменальною періодичністю, що йому могли б позаздрити навіть Ліонель Мессі з Кріштіану Роналду. В результаті Маліновський записав на свій рахунок 10 забитих м'ячів і 12 асистів у 43 поєдинках в рамках всіх турнірів, що напередодні Євро-2020 додає оптимізму не тільки вболівальникам збірної України, але й тренерському штабу команди.
Важливо розуміти, що в збірній Зінченко та Маліновський зіткнуться з дещо іншою тактичною моделлю гри, ніж в клубах, хоча кардинально нічого нового для них в цьому не буде. Особливо навчився пристосовуватися до різних реалій Олександр, якого в клубі використовують зліва на «бровці», а в національній команді - в центрі поля з відтяжкою все до того ж лівого флангу.
До речі, коефіцієнт у Favbet на те, що Маліновський стане найкращим бомбардиром збірної України на Євро-2020 - 3.0, а на Зінченка можна поставити з коефіцієнтом - 7.50
Якщо поглянути на теплові карти Маліновського та Зінченка в поєдинках за збірну України в рамках сезону-2020/21, то помітно, що Руслан грає помітно ширше попереду і куди інтенсивніше допомагає в обороні. При цьому, один з одним по ігрових зонах обидва наших лідери практично не перетинаються, і це однозначний плюс для команди, де дві ключові фігури не «заглушають» одна одну.
За функціями на полі Маліновський та Зінченко також достатньо відрізняються. Перший, якщо можна так висловитися, більш прямолінійний футболіст в хорошому розумінні цього слова. Руслан якщо йде вперед, то вважає за краще майже завжди нанести удар, або віддати максимально гостру в цій ситуації передачу, навіть якщо існує певний ризик зробити помилку. З цієї причини в якості пасів Маліновський дещо поступається Зінченку, який у Гвардіоли величезну увагу приділяє саме бездоганному контролю над м'ячем і повній мінімізації браку. 92% точності передач Олександра в останніх іграх за збірну України - найкраще тому підтвердження.
Коли мова заходить про оборону, то Маліновський тут також більш акцентований, якщо можна так висловитися. Досить порівняти середньоматчові показники єдиноборств у Руслана і Олександра - 27 проти 12,7, відповідно, щоб зрозуміти, наскільки більший обсяг чорнової роботи виконує представник «Аталанти».
Удари по воротах, забігання з м'ячем, обведення, очікувані голи - за всіма цими показниками Маліновський знаходиться попереду, в порівнянні із Зінченком. Однак за кількісними даними не можна забувати і про якісні. І тут уже Олександр має певну фору над колегою - у нього на 17% успішних техніко-тактичних дій більше, що важливо для манери гри збірної України за Андрія Шевченка.
Намагаючись дещо спростити, можна сказати, що Зінченко - це більш вишуканий футбол, з володінням м'яча, безліччю передач і пошуком кращих можливостей для завершального удару. Маліновський - це, перш за все, націленість на результат у всіх його проявах - йде мова про голи, асисти або кількість єдиноборств, відборів та підборів м'яча.
У зв'язку з цим, складно сказати, хто із зазначених гравців здатний стати однозначним ватажком збірної України на Євро-2020. Якщо Маліновському вдасться затьмарити Зінченка, або Зінченко, навпаки, буде виглядати набагато краще за Маліновського, то, швидше за все, для кінцевого результату «синьо-жовтих» це матиме не такі вже й хороші перспективи, ніж якщо обидва гравці проявлять себе однаково успішно. Останній фактор є дуже важливим, оскільки за своїми функціями на полі Зінченко та Маліновський не дублюють один одного, а кожен здатен дати команді щось своє, унікальне і неповторне. І для Андрія Шевченка з його асистентами вкрай важливо вловити цю можливість максимальної інтеграції Олександра та Руслана в команду, де вони б доповнювали один одного й інших партнерів, а не змагалися між собою.
Хто з гравців збірної України віддасть більше всього гольових передач на Євро-2020? Коефіціенти від Favbet тут.
Якщо Шевченку вдасться вивести синергію Маліновського та Зінченка на максимально високий рівень, то збірна України здатна боротися на турнірі навіть з його головними фаворитами. Якщо ж цього зробити не вдасться, то ми ризикуємо знову говорити про в цілому непоганий малюнок гри команди, і велику кількість нереалізованих можливостей.
Головним уособленням нереалізованих можливостей в новітній історії збірної України став, безумовно, чемпіонат Європи-2016 у Франції. Тоді від Коноплянки, Ярмоленка та співтоваришів чекали яскравого і красивого футболу, який би приніс як мінімум вихід до плей-оф, а може, й дещо більше. Але тоді «синьо-жовті» виявилися беззаперечно найгіршою командою турніру, не зумівши набрати жодного очка в трьох матчах і навіть забити хоча б один м'яч...
Тому напередодні старту на Євро-2020 не можна не порадіти, що Україна підходить до турніру з новими лідерами в команді - тими, кому є що доводити не тільки на вітчизняних теренах, але й всьому європейському футболу. Зінченко і Маліновський - це нове покоління українських футболістів, які не застали застійну «золоту епоху» в УПЛ, коли гроші на гравців лилися рікою, що затьмарювало для багатьох амбіції відправитися в пошуках поліпшення гри й рівня виступів у топ-чемпіонати континенту. І тому зараз, як ніколи, хочеться, щоб Зінченко та Маліновський своїми успішними виступами на Євро-2020 дали остаточно зрозуміти наступному талановитому поколінню вітчизняних футболістів, що нескінченні перемоги в УПЛ з «Шахтарем» або «Динамо» й «жирні» контракти в цих клубах - аж ніяк не межа мрій або пік професійної кар'єри, а лише початок нового яскравого і повного інших викликів футбольного шляху, який обов'язково перетинається і з національною командою, де можна бути не просто одним з кращих, а боротися за роль ватажка колективу.
Ставка від Favbet: Хто стане найкращим бомбардиром збірної України на Євро-2020?
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Студентка Сідні Томас за одну ніч стала світовою знаменитістю
Промоутер Джервонти Девіса розповів деталі
Який з Зіни ватажок?
И зачем постоянно вспоминать Евро 16? Вообще не показатель. Ведь тогда тренером был седой трусливый дед.
Зинченко фраер
Підкажіть,далі було щось цікаві в статті?)
А те пусть играют и не встревают в базары с арбитрами. Это ТОЛЬКО капитану дозволено.
На поле есть капитан. А остальные - обыкновенное подразделение, которое обязано слаженно выполнять свою задачу, поставленную вожаком-тренером.
Зина много плачет
У Болгарії завершився дитячий міжнародний турнір Varna Cup 2021, перемогу в якому здобуло київське «Динамо» U-8. Головним героєм матчу киян проти місцевої «Марев Стар» Варна (9:0) став нападаючий «Динамо» Максим Пролетарський на прізвисько Мессі. Цей хлопець забив в ворота болгарської команди 7 з 9 м'ячів!
Нет, нет и ещё раз нет! Лидером был Лужный. Вот и думайте.