Перша ліга. Верес і Чорноморець гарантували собі УПЛ

Огляд 28-го туру Першої ліги

5054
4

З 25 по 27 травня відбулися матчі 28 туру УПЛ. Для любителів ставок відразу відзначимо, що сім з восьми матчів перебили тотали більше (2,5). Матч з одним голом був тільки в Харкові. Найпопулярнішим рахунком туру став 2:1. В інших зустрічах команди не скупилися на голи, порадувавши публіку рахунками 4:0, 4:1 і 3:2!

Відкривав 28-й тур матч між «Волинню» та «Вересом», який був зіграний 25 травня. У цій дуелі рівненська команда могла забезпечити собі вихід в УПЛ, але відклала його на пізніший термін, оскільки не втримала нічию. Рахунок 1:1 довго тримався на луцькому стадіоні «Авангард», поки вже на 90+5-й хвилині Владислав Приймак не забив переможний м'яч ворота «Вереса». «Волинь» перемогла з рахунком 2:1, чим відстрочила отримання путівки в УПЛ.

У битві аутсайдерів «Кремінь» виграв у «Кристала» в Херсоні. Переможний гол в цьому матчі записав до свого активу представник команди з Кременчука Валерій Курелех на 76-й хвилині зустрічі. «Кристал» з 9 балами, як і раніше, замикає турнірну таблицю Першої ліги. А «Кремінь» бореться за збереження прописки в УПЛ і зараз з 23 очками йде 15-м, відстаючи від потрібного 14-го місця всього на одне очко.

У Краматорську зійшлися «Авангард» і «Оболонь». Краматорчанам, щоб забезпечити собі участь в наступному сезоні Першої ліги, потрібно було не програти киянам. Але «Авангард» поступився на своєму полі з рахунком 1:2, але все одно має дуже хороші шанси на те, щоб не вилетіти, маючи в активі 29 балів і займаючи 12-е місце.

«Нива» бореться за те, щоб залишитися в Першій лізі, але в поєдинку з «Миколаєвом» тернополяни пропустили аж чотири м'ячі. «Корабели» на своєму полі влаштували погром гостям, що дозволило їм залишитися на п'ятому місці з 51 очком.

У дербі «агрономів» «ВПК-Агро», який вже вирішив всі завдання в цьому сезоні, несподівано переміг на виїзді «Агробізнес» з рахунком 1:2. Команда з Волочиська вийшла вперед ще на 1-й хвилині після голу Руслана Черненка, але гості з Магдалинівки двічі забили в другій половині поєдинку. Ця поразка «Агробізнесу» гарантувала «Вересу» і, наперед забігаючи, «Чорноморцю» вихід в УПЛ. Для «Агробізнесу» позитив цього матчу в тому, що Черненко забив свій 15-й гол, і він, як і раніше, найкращий бомбардир Першої ліги.

«Альянс» розгромив на своєму полі «Прикарпаття». Всі чотири голи підопічні Юрія Ярошенка відвантажили іванофранківцям в першому таймі. Гості відзначилися лише голом престижу у виконанні Хоми на 82-й хвилині. Прикарпатці з 24 очками 14-і, і вони ведуть боротьбу за збереження прописки в Першій лізі.

«Полісся» і «Гірник-Спорт», яким вже нічого не треба, вирішили порадувати публіку гольовим футболом. Житомиряни на своєму полі перемогли «Гірник-Спорт», який з 24-ї хвилини грав у меншості. Відзначимо дубль у виконанні гравця «Полісся» Сергія Швеця, який своїми голами зробив камбек на користь своєї команди.

У битві лідерів у Харкові «Чорноморець» здобув дуже важливу перемогу над «Металістом 1925». Одесити забили ще на 12-й хвилині після того як реалізував пенальті Путря. Харків'яни з 78-ї хвилини грали в меншості, що ускладнило їм завдання по відновленню паритету в поєдинку. «Чорноморець» переміг і став другою командою, яка гарантувала собі путівку в УПЛ.

Головною інтригою фінішу сезону є наступні питання. Хто переможе у Першій лізі - «Верес» (59) або «Чорноморець» (58)? Хто стане третім володарем путівки в УПЛ - «Металіст 1925» (53), «Агробізнес» (51) або «Миколаїв» (49)? А раптом якимось дивом «Альянс» (47)? І також цікаво, хто збереже прописку в Першій лізі - «Нива» (27), «Прикарпаття» (24) або «Кремінь» (23)?

Дмитро КОТКОВ

Перша ліга. 28-й тур

25 травня

«Волинь» - «Верес» - 2:1
Голи:
Хагназарі, 6, Приймак, 90+5 - Панасенко, 29.

26 травня

«Кристал» - «Кремінь» - 1:2
Голи:
Вакуленко, 60 - Семенов, 45, Курелех, 76.

«Авангард» - «Оболонь» - 1: 2
Голи: Сафонов, 90+4 - Суханов, 19, Мурза, 87.

«Миколаїв» - «Нива» - 4:0
Голи:
Одарюк, 30, Кушніренко, 43 (з пенальті), Порох, 57, Яворський, 64.

«Агробізнес» - «ВПК-Агро» - 1:2
Голи:
Черненко, 1 - Куліш, 47, Тищенко, 65.

«Альянс» - «Прикарпаття» - 4:1
Голи:
Агапов, 2, Загинайлов, 7, Ярошенко, 31, Шарай, 36 - Хома, 82.

«Полісся» - «Гірник-Спорт» - 3:2
Голи:
Коваль, 33, Швець, 63, 89 (з пенальті) - Чепелюк, 40 (з пенальті), Вентура, 61.

Вилучення: Тимошенко, 24 («Гірник-Спорт»).

27 травня

«Металіст 1925» - «Чорноморець» - 0:1
Гол:
Путря, 12 (з пенальті)

Вилучення: Пономар, 78 («Металіст 1925»).

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПЕРШОЇ ЛІГИ

(15)

Анчелотті оцінив матч з Манчестер Сіті, в якому Лунін двічі відбив пенальті
Футбол | 18 квітня 2024, 07:15 1

Карло прокоментував перемогу «Реала» у матчі-відповіді 1/4 фіналу Ліги чемпіонів

ЛУНІН: «Не міг бігати 5 хвилин, як партнери, не кажучи вже про 120 хвилин»
Футбол | 18 квітня 2024, 02:30 1