Топ-5 фізичних навантажень при коронавірусі

Чи потрібні всім, хто хворіє, фізичні навантаження?

Топ-5 фізичних навантажень при коронавірусі
© Getty Images/Global Images Ukraine

Коронавірусна інфекція 一 на сьогоднішній день одна з найпоширеніших тем громадськості, адже кількість тих, що заразилися, в світі зростає не по днях, а по годинах.

Як себе захистити від масового зараження 一 відповіді немає. Своїми зусиллями можна зміцнити імунну систему, за рахунок чого організм збільшує опірність даному недугу.

Але як це зробити? Не обвішувати ж себе часниковими гірляндами? Збалансоване харчування, оптимізм, здоровий сон і, звичайно, спорт, допоможуть зберегти здоров'я і швидше відновиться після хвороби. Ведення здорового способу життя допомагають людині рідше хворіти, а головне 一 легше переносити вірусні захворювання, в тому числі і Covid-19.

У статті Ви дізнаєтеся, в чому полягає ефективність фізичних вправ в період хвороби; розглянемо основні рекомендації фітнес-тренера, що стосуються даної проблеми; проаналізуємо норми фізичних навантажень в період масової захворюваності.

Ефективність спорту при вірусній інфекції

У період хвороби на Covid-19, організм стає дуже слабким і вразливим: підвищується температура, погіршується загальна витривалість, постійно відчувається слабкість, може з'явитися задишка і тд.

Щоб відчути себе бадьоріше, потрібно розігнати кров. У цьому випадку варто звернутися до фізичних навантажень, не забуваючи при цьому, що існує грань між поміркованістю і надмірністю.

Помірність не посилить симптоми вірусної інфекції, але і не підірве імунну систему. Грамотно вибудуване помірне тренування не зашкодить, а спрацює на благо людському здоров'ю.

Тренування створюють достатнє надходження кисню в організм, що призводить до стабілізації обміну речовин. За рахунок активної м'язової діяльності поліпшується лімфовідтік, який сприяє зниженню інтоксикації організму. Також поліпшується газообмін у тканинах організму, завдяки чому знижується ризик виникнення застоїв у легенях.

З боку гормональної системи, спостерігається стабілізація всіх процесів, сповільнюючи запальні реакції.

Тільки мова тут не про тривалі виснажливі силові тренування.

Якщо людина вирішила вперше зайнятися фізичними навантаженнями в період пандемії, найкраще для цього підійде легке кардіо і більше піших прогулянок.

Високоінтенсивні заняття (підйом важкого заліза), може зробити негативний вплив на імунітет людини і продовжити лікарняний.

Робота з великою вагою спрацює не на користь, а посприяє згущенню крові, що і так є одним з негативних чинників Covid-19 - виникнення тромбів. До того ж, йде додаткове навантаження на серцево-судинну систему 一 частішає пульс і серцебиття понад норми.

Норма фізичного навантаження в день

Спорт 一 хороша профілактика всіх недуг, за умови, що людина регулярно приділяє цьому час з мінімальною затратою від 30 хвилин. І неважливо, дитина або дорослий, скільки вам років і з якими хронічними захворюваннями живете.

Завдання фізичних вправ полягає в тому, щоб зміцнити і зберегти здоров'я. А в період карантинних обмежень, це особливо важливо. Який динамічною не була б ваша активність 一 ходьба, їзда на велосипеді, танці, ігри на свіжому повітрі, пробіжка або домашнє прибирання 一 вона задіє всі ваші м'язи, поліпшить кровообіг, відновить дихальну систему, стабілізує гормональний фон, зміцнить імунітет і дозволить легше впоратися з коронавірусною інфекцією.

Пам'ятайте: спорт не створює "особливого" імунітету до коронавірусу, він лише побічно впливає на опірність вашого організму по відношенню до інфекції.

Чи потрібні всім, хто хворіє, фізичні навантаження?

На це питання немає однозначної відповіді. Перебіг хвороби визначається безліччю факторів: вік, наявність хронічних хвороб, спосіб життя, фізична підготовка і тд.

Тому, якщо людина раніше була фізично активною, то з упевненістю можна рекомендувати помірні спортивні тренування. Що стосується "неспортивних" людей, то їм особливо важливо щадити себе в період хвороби, адже на тлі температури, ознобу або задушливого кашлю активне тренування лише зашкодить.

Важливо орієнтуватися на самопочуття людини: якщо загострених симптомів (нетиповий біль, дискомфорт в суглобах, м'язах спини і ніг) і протипоказань до спорту немає, то легке і помірне навантаження, що призводить до викиду адреналіну, допоможе впоратися з хворобою.

Коли людина хворіє, імунна система "кидає всі сили" на придушення вірусу, тому не завжди і не всім потрібно вдаватися до фізичних тренувань, а варто "вилежати" хворобу. Нерозумний підхід до спорту може спровокувати рецидив.

Після повного одужання в звичний режим тренувань важливо входить поступово, спостерігаючи за станом пульсу і дихання.

Кожен організм має свої ключові особливості, тому питання про повернення до тренувань краще обговорювати зі своїм фітнес-тренером: відновити тренування з простої пробіжки або обмежиться зарядкою.

Covid-19 має свій термін відтермінування для кожного індивідуально.

А людина повинна знати свої можливості і свою межу, тим більше, завжди є альтернативний варіант.

Добірка вправ від фітнес- тренера

У період хвороби не варто займатися самолікуванням, тому

я вирішила запитати думку знаючої та досвідченої людини 一 фітнес-тренера Михайла Яцика 一 того, хто займається спортом не один рік, "по життю" веде здоровий спосіб життя, глибоко розбирається в тих питаннях, про які переважна більшість має поверхневе уявлення.

一 Який підхід до спорту під час пандемії найбільш правильний і безпечний для здоров'я?

一 Перше базова вправа 一 це біг. Аналогічний ефект можна отримати від стрибків на скакалці або плавання. Підкріплюється це все тренуванням на всі групи м'язів прокачування в повну амплітуду 一 15-20 повторень. Ваги використовувати не важкі і невеликі (4-5 підходів). Мені ця вправа дуже допомогла, коли я хворів на Covid-19. У період хвороби згущується кров, а при прокачуванні всіх груп м'язів у мене це відчуття минуло й хвороба перейшла в легку стадію.

一 Скільки людині необхідно тренуватися, щоб поліпшити своє самопочуття?

一 Прокачати всі м'язи можна за одне-два тренування. В один день я пропрацював верх тіла, на наступний день 一 низ в комплексі з бігом 一 1 км до тренування і 2 км 一 після. Можна бігати на дистанції і побільше. Головне, правильно поєднувати біг і опрацювання всіх м'язів на повну амплітуду в період хвороби. При цьому прискорюються всі обмінні процеси і лімфоток, що дає організму швидше йти на поправку.

一 Такого типу вправи підходять усім, хто хворіє на Covid-19?

一 Потрібна мінімальна підготовка або навички тренувань. Якщо людина ніколи не тренувалася, а захворівши, вирішила героїчно впровадити спорт у своє життя, та ще з хворими нетренованими суглобами і серцево-судинною системою (а може і з зайвими 30 кг), то бажано не ризикувати. В цьому випадку, краще всього підійдуть: піші прогулянки (ходьба). А інтенсивний удар тренувань працює лише для тих, хто регулярно тренується, або тих, хто має якусь фізичну підготовку.

Можна використовувати легкий біг, чим більше, тим краще (від 5 до 10 км). Важливо слухати свій організм, щоб "не протягнути лапки". Якщо після бігу ви відчуваєте себе терпимо, то потрібно бігати більше.

Як бачимо, дотримуючись рекомендацій тренера, можна значно полегшити перебіг хвороби фізичними навантаженнями, навіть в умовах самоізоляції.

Прислухайтеся до свого самопочуття, і тоді навіть короткі активні перерви або розминка протягом дня стануть прекрасним засобом підтримки вашого тонусу м'язів і швидше виведуть організм на стадію одужання.

Висновки

Вірусна інфекція може спіткати будь-яку людину. Відкритим залишається питання: як довго ваш організм буде долати хворобу. В цьому випадку 一 все індивідуально і залежить від того, наскільки ми піклуємося про своє здоров'я до хвороби.

Займаючись регулярно спортом і правильно харчуючись, людина сприяє зниженню ризику захворіти або перенести хворобу в легкій формі. Факт, що фізичні навантаження здатні зміцнити імунітет, зберегти в здоровому стані гормональну, серцево-судинну систему і надати профілактичну міру інфекційних хвороб 一 підтверджується фітнес-тренерами.

Ці аргументи вселяють довіру і дають шанс не захворіти.

Автор статті

Михалик Марина

 

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(1 голос)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності