Єдиного результативного удару у матчі завдав Тете

2442
62
ФК Шахтар Донецьк

Поєдинок тепер уже екс-чемпіона з дебютантом УПЛ не мав ніякого турнірного значення для жодної із сторін. Інтриги додавав тільки той факт, що «Шахтар» та «Інгулець» вперше між собою зустрічалися в поєдинку чемпіонату, оскільки зустріч першого кола, нагадаємо, не відбулася через стан поля в Кропивницькому, в результаті чого команді Лавриненка тоді була зарахована технічна поразка (0:3).

«Шахтар», всупереч очікуванням, вийшов на матч у вельми бойовому складі. Експериментальною появою став лише вихід Сергія Болбата на позиції лівого захисника, а також Луїш Каштру дав з перших хвилин пограти 18-річному Георгію Судакову, який, забігаючи наперед, проявив себе вельми пристойно.

Перший шанс у матчі створили футболісти «Інгульця». Вже на 2-й хвилині гостям вдалася швидка атака, яку завершував Щедрий, але його постріл парирував Трубін. Після цього ініціатива перейшла до «гірників», які планомірно почали розгойдувати оборонні побудови «Інгульця».

Утримувати ворота «сухими» гостям вдалося недовго. На 16-й хвилині Алан Патрік відмінним пасом вивів Тете на ворота суперника, а бразилець холоднокровно розібрався з голкіпером Малишем, який вийшов йому назустріч, а також з Квасним, що намагався підстрахувати свого товариша. Після цього Тете залишалося лише з пари метрів закотити м'яч у сітку - 1:0. До слова, в цьому епізоді Квасний отримав травму, через яку був замінений на Бартуловича.

До кінця тайму «Шахтар» міг забивати ще як мінімум тричі. Два шанси занапастив Дентіньо, який спершу пробив в штангу, а потім не зміг після чудового прострілу Соломона в ближньому бою переграти Малиша. В паузі між моментами Дентіньо своє ім'я в протокол міг записати Соломон. На 35-й хвилині Судаков обікрав Бартуловича, після чого викотив шикарну передачу на ізраїльтянина, але легіонер пробив вище воріт.

У другому таймі «Шахтар» мав ще більшу перевагу у володінні м'ячем. Моментами вона доходила до 80% на 20%, але гострі моменти біля воріт «Інгульця» виникали не так часто.

Активно увійшов у гру Маркос Антоніо, який на 66-й хвилині замінив Судакова. За виділений йому ігровий час бразилець міг оформити хет-трик, але кожен раз йому щось заважало забити хоча б один м'яч. Перший момент Антоніо занапастив через хвилину після появи на полі, коли удар хавбека потягнув воротар «Інгульця» Малиш. Ще в двох небезпечних моментах бразилець пробивав повз, хоча як мінімум в епізоді на 73-й хвилині було дивно, як Антоніо не зміг влучити навіть в площину воріт.

«Інгулець» намагався контратакувати, але шансів у команди Лавриненка було не так і багато. В основному гості пробивали з дальніх дистанцій, причому, як правило, повз ворота, у зв'язку з чим роботи у Трубіна було дуже мало.

На 81-й хвилині Луїш Каштру випустив на поле Михайла Мудрика, і той також мав непоганий момент, коли міг забивати ледве не першим дотиком, але перемудрив. У фіналі поєдинку «Інгулець» пару раз спробував відігратися, але це гостям не вдалося.

Фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу «Шахтаря» з рахунком 1:0 у, ймовірно, останньому поєдинку Луїша Каштру на чолі донецької команди, яка у другому сезоні за португальця втратила титул чемпіона України.