Правильне харчування
| Оновлено 12 жовтня 2021, 11:43
4619
1

Чому здорове схуднення залежить від налагодженого травлення

Ризики швидкого схуднення

| Оновлено 12 жовтня 2021, 11:43
4619
1
Чому здорове схуднення залежить від налагодженого травлення
Getty Images/Global Images Ukraine

Людина з чутливим травленням хапається за те й інше, але при надмірному розмаїтті їжа тільки дратує, а не живить. Сократ

Правильне схуднення засноване на принципах повноцінного харчування. Це означає, що ваша тарілка повинна складатися з білків, жирів і вуглеводів, не виключаючи жодну з позицій.

Правильне харчування - це швидкий спосіб розлучитися із зайвими кілограмами, і це однозначно працює.

Харчові обмеження, дрібні, дробові або розвантажувальні перекушування - не принесуть результату, оскільки такий вид раціону входить лише в концепцію "урізаного вікна харчування". Раціон повинен дотримуватися правильної комбінації продуктів і певних часових інтервалів у прийомах їжі.

Дана стаття розповість, що і коли необхідно вживати для схуднення; чи варто себе обмежувати в їжі і чи буде від цього позитивний ефект? Проаналізуємо, який ризик несе в собі швидке схуднення і які зміни простежуються в організмі при схудненні.

Що, коли і як потрібно вживати в раціон для ефективного схуднення?

Згладжена робота системи травлення людського організму залежить від споживаної їжі, її комбінації і часу прийому.

Отже, в організмі формується звичка на тлі щоденних біоритмів.

Якщо стабільно відбуваються порушення в фазових прийомах їжі, простежуються зміни в роботі шлунково-кишкового тракту, нервової системи, рівні гормонів.

Найкраще їжа засвоюється в ранкові години, гірше - у вечірній час. Якщо ви ранкову трапезу переносите на вечірній час, то у системи травлення залишається мало часу на відпочинок і відновлення. Тому, людині з властивим способом життя не варто розраховувати на схуднення. Зайві калорії починають спалюватися тоді, коли організм розуміє, що їжі йому більше не дадуть.

Не отримавши достатню кількість енергії з ранкового прийому їжі, апетит посилюється у вечірній час. Відмова від їжі в першій половині дня посилює ріст гормону голоду на ніч; через це людина не витримує і об'їдається на ніч, оскільки разом з безконтрольною спрагою щось з'їсти, дають збої фізіологічні процеси: втома, роздратування, головні болі і тд.

Не дотримавшись часового діапазону прийому їжі, збиваються фази сну. Внаслідок цього, зростає рівень кортизолу. На ранок гірше приймаємо рішення і менше себе контролюємо в своїх звичках, емоціях і способі життя, що призводить до набору зайвої ваги.

Недотримання біологічного годинника режиму їжі, призводить до розсинхронізації всіх фізіологічних процесів організму. Такий спосіб завдає шкоди здоров'ю і збільшує ризик різних захворювань.

Щоденний раціон людини повинен складатися з рівномірного споживання калорій. Коли метаболізм активніший (а це перша половина дня), немає сенсу вживати менше калорій. Непослідовний режим харчування призводить до збоїв в роботі обмінних процесів, підвищення артеріального тиску, "стрибків" цукру в крові, накопичення жирових мас на талії і області живота.

Людина і природа взаємопов'язані, тому дотримуючись часу сну і прийомів їжі, ви подаєте правильний сигнал активізації організму.

І, навпаки, ненормованість біологічного годинника підвищує ризик психічних розладів і знижує працездатність.

Чому принцип "в усьому собі відмовляти" працює проти нас?

Нормальна робота травлення має вирішальне значення для загального стану здоров'я. Проблеми з травною системою зводять до нуля всі зусилля на етапі схуднення.

"Навчиться правильно і смачно харчуватися для здоров'я не складно".

Якщо всі ваші спроби налагодити харчування безуспішно розвіяні, зверніться за допомогою до дієтолога. Адже рекомендації фахівця будуть відповідати вашим індивідуальним особливостям.

Навіщо приносити себе в жертву? Чим краще буде робота вашого організму на рівні фізіології, тим здоровіше ви будете, тим швидше ваш раціон і "прописані" вправи зроблять ваше тіло підтягнутим, а фігуру - стрункою.

Головною відмінною рисою системи правильного харчування від дієт в тому, що в ньому виключено "табу" на продукти: можна їсти все, але за часом.

Відмова від безладного харчування означає ще й відмова від "неправильних" вуглеводів, які найчастіше і є причиною:

- набору ваги;

- неправильної роботи кишечника;

- проблемної шкіри;

- зміцнює імунітет і знижує ризик загострення хронічних захворювань.

Навчившись правильно підбирати і поєднувати продукти, ви перестанете виснажувати себе важкими безглуздими дієтами. Правда, враховуйте один нюанс: різка відмова від звичного раціону може обернуться не на вашу користь. Щоб уникнути цього потрібно поступово переходити на новий режим споживання їжі та в помірній кількості додавати в своє меню продукти з "зеленого списку", виключаючи, в той же час, шкідливі продукти.

Створюючи собі такий раціон харчування, треба обов'язково стежити за дотриманням різноманітності варіантів. Якщо постійно є одне і те ж, таке харчування перестане насичувати організм і приведе до почуття сильного голоду. Коли ми обмежуємо надходження калорій, жиру і вуглеводів, обмін речовин перебудовується під меншу кількість їжі і починає рости вага.

Відмовляти собі в їжі не потрібно, потрібно навчитися вживати всі продукти правильно.

Що відбувається з тілом в період схуднення?

У період правильного схуднення відбуваються зміни травної системи. Дотримуючись режим харчування, жири тепер не відкладаються, а перетворюються в енергію. Повноцінне харчування і активний спосіб життя роблять позитивний вплив на обмін речовин.

До того ж, процес розщеплення жирових відкладень посилюється за рахунок зниження концентрації глюкози в крові. В результаті, втрачається жирова тканина, але зберігається м'язова.

Зниження ваги не повинно бути швидким, інакше з'являється ризик втрати м'язів. А разом з цим і інші ризики, пов'язані з втратою білка в організмі: площину нігтів, випадання волосся і т д.

Для того, щоб зник зайвий жир, необхідно створити дефіцит калорій. Тобто стежити за тим, щоб організм витрачав більше енергії, ніж отримував. А в цьому допоможуть регулярні фізичні вправи.

Ризики швидкого схуднення

Чому швидко втрачені кілограми повертаються в подвійному обсязі? Причина - обмеження в їжі. Харчування з урізаною кількістю калорій, виключає саме по собі поживні речовини, що призводить до підвищеного ризику повернення втрачених раніше зайвих кілограмів.

Коли людина починає дотримуватися не збалансованої дієти, її організм піддається сильному стресу. В результаті в крові підвищується концентрація кортизолу, який пригнічує природні реакції організму і підвищує тягу до солодкої калорійної їжі.

На цьому тлі, організм страждає від наступних змін:

1. Збої в гормональної та репродуктивної системах

Коли день проходить в режимі Intensive і ви ще недоїдаєте, відбувається виснаження функцій внутрішніх систем. Дефіцит поживних речовин знижує рівень естрогену у жінок, через що погіршується самопочуття і стан здоров'я.

2. Підвищення рівня гормону стресу

"Експрес-схуднення" тримає в екстремальних рамках цілий організм людини, особливо нервову систему. Через це формується дисбаланс гормонів, які відповідають за наш настрій.

3. Втрата еластичності шкіри і передчасне старіння

До такого результату приводить різке зменшення споживання жирів або повне виключення їх з раціону, тому що організм не встигає за ходом ваших намірів і дій.

До того ж, недолік рідини в організмі провокує зневоднення. Звідси, зовнішні "косметичні" проблеми (набряки, ламкість нігтів, сухість шкіри і тд.)

4. Зниження тонусу м'язів

Коли організм недоотримує потрібну кількість калорій, він починає запасатися ними, щоб компенсувати енерговитрати. Він починає шукати альтернативу - "з'їдає" свої м'язи. Далі, обмінні процеси сповільнюються, а разом з ними зупиняється процес спалювання жирів.

5. Зниження імунітету

Дефіцит потрібних вітамінів і мінералів робить більш сприйнятливим організм до інфекцій.

Пам'ятайте, харчування не повинно суперечити здоровому глузду.

Висновки

Схуднення не вимагає титанічних зусиль і жорстких заходів. Існує спосіб, який вимагає мінімальних старань. Весь секрет - в простому правильному харчуванні. Поставивши під контроль свій раціон, ваш апетит стане помірним, а процес травлення більш прискореним.

Дієта, препарати для схуднення - це "ледачий" метод, але він малоефективний без належних показань.

При невмілому використанні дієти, організм запасається жиром. Повертаючись до метаболізму, він буде порушений, оскільки надлишок їжі не перетравлюється, не засвоюється, а відкладається в шлаки і токсини.

Будь-яка дієта - це утопія.

Досягти тонкої талії не складно, набагато важливіше утримати знижену вагу.

Автор статті

Михалик Марина

Джерело Sport.ua
Оцініть матеріал
(8)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Літні збори клубів УПЛ 2022: розклад і результати контрольних матчів
Футбол | 16 серпня 2022, 09:30 1
Літні збори клубів УПЛ 2022: розклад і результати контрольних матчів

Sport.ua стежить за тренувальними зборами команд української Прем'єр-ліги

Довбик близький до переходу в клуб Серії А
Футбол | 16 серпня 2022, 14:01 6
Довбик близький до переходу в клуб Серії А

Український форвард може опинитися у «Салернітані»

Коментарі 1
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Dragon9
Шо здуріли?
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності