Марк ГІНЗБУРГ: «У Динамо є шанс стати технологічним лідером Європи»
Віце-президент «Динамо» - про те, як реалізується проект токенізаціі клубу
10 березня, напередодні гри «Динамо» - «Вільярреал», віце-президент київського «Динамо» з питань інновацій Марк Гінзбург став гостем програми «Люди великого міста» на телеканалі KYIV LIVE. Бесіда Марка з журналісткою Юлією Литвиненко тривала годину і була повністю присвячена його діяльності на новій посаді. А саме - тому, як реалізується заявлений в кінці січня проект токенізаціі «Динамо» (Київ), чого в найближчому майбутньому очікувати уболівальникам і чия, власне, ідея - токенізувати біло-синіх?
На думку Марка, рано чи пізно світовий спорт повсюдно прийде і до токенізаціі, і до такого явища, як фентезі-спорт, тому що «людям мало бути сторонніми спостерігачами, їм потрібно брати участь. Просто дивитися футбол, сидячи біля телевізора, - доля старшого покоління, але це, на жаль, вже зникаюча натура».
Мегапопулярний в Америці фентезі-спорт, за словами Гінзбурга, в доступному для огляду майбутньому обов'язково торкнеться київського «Динамо», а ось токени будуть випущені вже в нинішньому році - швидше, ніж з цим завданням свого часу впоралися ПСЖ і «Барселона». «У «Динамо» є шанс стати технологічним лідером Європи, і я хочу цьому сприяти», - переконує новий віце-президент.
В інтерв'ю він розповів, як складаються його стосунки з Григорієм та Ігорем Суркісами і згадав їх перше спілкування з приводу цифровізації клубу. «Стосунки у нас дружні, взаємно поважні. Розмова з братами Суркісами тривала хвилин п'ять. Я сказав: «Питання не в тому, чи буде токенізовано київське «Динамо». Питання в тому, яким за рахунком: 214-м, 165-м ... Або першим у Східній Європі? Сьогодні у вас є шанс стати першими на пострадянському просторі, першими в Східній Європі, зрозуміло, першими в Україні і увійти в першу десятку європейських клубів». Вони відповіли: «Якщо це віяння часу і у нас є шанс стати лідерами - прекрасно!». Вони не задали мені питання: «Ми заробимо на цьому?». Або «а скільки ми заробимо і заробимо взагалі?». «Нас тільки одне питання цікавить - репутаційне. Чи не буде загрози репутації київського «Динамо», чи буде все зроблено правильно, відповідно до законодавства? Ми знаємо тебе як професіонала і як людину, тому дій».
«У мене не було ні одного проекту, якому я приділяв би стільки часу, скільки київському «Динамо», - зізнається Марк.
«Останнім часом читаю різні спортивні сайти, блоги, де пишуть про «Динамо», і побачене мене дуже засмучує, - прокоментував Гінзбург протистояння між ультрас і офіційним кубом. - Київське «Динамо» - легендарний клуб з майже 100-річною історією, вічний супротивник московського «Динамо» і «Спартака», перший немосковський клуб, який став чемпіоном СРСР, за версією «Франс Прес», найкращий клуб Східної Європи ХХ століття. Здавалося б, треба пишатися цим! Особливо зараз, в світлі протистояння України і Росії. Для мене абсолютно не зрозумілий цей накал ненависті, це болісно і дико. Ці тони бруду, які виливають на прекрасного титулованого тренера Луческу, стільки зробив для українського футболу... Давайте на рівні країни, держави говорити: донецький «Шахтар» теж наш, український, клуб! Але ця недоброзичливість, яка існує в середовищі уболівальників... Це дуже прикро.
Те, що я скажу, теж викличе, напевно, негативну реакцію, але якби не брати Суркіси, сьогодні не було б київського «Динамо». Перетворилося б на локальний, регіональний клуб. Треба називати речі своїми іменами: ми знаємо, яке фінансування українського спорту взагалі та футбольних клубів зокрема... Найбільш оптимістично налаштований інвестор, зваживши ризики, не зіграв би в цю гру».
Оскільки Гінзбург відомий і як президент Федерації робототехніки України і в 2018-м привозив до Києва знаменитого робота Софію, ведуча програми не забула запитати його, чи можливий штучний інтелект в київському «Динамо», а простіше кажучи: чи зможе коли-небудь робот вийти на футбольне поле і відіграти матч нарівні з людьми?
«Хіба що як елемент якогось шоу в перерві, - відповів Марк. - Чому ми так вболіваємо за улюблені команди, чому такі високі зарплати футболістів і тренерів? Тому що під час кожного матчу ми хочемо бачити: чи є межа людських можливостей? І що це за межа? Ми хочемо бачити перемогу духу і сили - людських. Тому я вважаю, що чемпіонати з футболу серед роботів напевно будуть, але щоб в складі живих гравців грав робот ... Технологічно це можливо, але, мені здається, не цікаво».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Олександр Зубков перебереться у Туреччину
Популярний турнір за участю найкращих збірних
А Нью-Васюки будуть технологічним лідером світу.