СУРКІС: «Ми з братом просто врятували Динамо, якого вже не було б»
Президент згадав, як в 1996 році в клуб прийшов Валерій Лобановський
Президент «Динамо» Ігор Суркіс в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону розповів, що прийняти керівництво київським клубом йому допомогло знайомство з легендарним наставником Валерієм Лобановським:
«Спочатку я всіляко опирався очолити «Динамо», тому що розумів, яка це відповідальність. Це не менш відповідально, ніж бути одним з 450 депутатів. Якби якийсь клуб довелося піднімати з низів, не вийшло–- ну і не вийшло. Але «Динамо» – це легендарний клуб, візитна картка України. Від цього клубу і до цього дня вимагають тільки перемог.
Це було дуже важке рішення. Коли мій брат пішов в політику, в парламент, він на той момент був президентом клубу. Він сказав мені: слухай, якщо не ти, то хто? Ми за це взялися. Ми свого часу просто врятували «Динамо», якого вже не було б. Кажу з повною відповідальністю.
Ні, може, і існувало б «Динамо». Може, прийшли б інші люди. але на той момент «Динамо» фактично не було. Ви не розумієте, в якому стані була база. До мене приїжджав Йожеф Сабо, які б у мене не були з ним стосунки, але він стояв біля витоків. Він приїжджав і просив, щоб я дав на воду гроші для комерційних цілей, для футболістів.
У мене була цікава робота, я займався бізнесом. Брат прийняв рішення, правильне чи ні, піти в політику. Потихеньку він сказав, щоб я став контролювати, дивився. Я втягнувся з однієї причини – в 1996 році був запрошений Лобановський. Якби не Лобановський, я був би поруч, допомагав фінансувати команду, але не кинув би все і не поглинув би в цю справу повністю. Тому що він справив на мене велике враження».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Червоні утримують лідерство у чемпіонаті Англії з 46 очками
Лайонелл відповів Тімоті Бредлі
К началу 1999 года под контролем Суркиса-старшего и его компаньонов оказались практически все энергетические предприятия Западной Украины, Черниговской и Сумской областей. По данным украинских газет, Суркис контролирует 58% акций Сумыоблэнерго, 59% Прикарпатоблэнерго, 51% Черниговоблэнерго, а также владеет контрольными пакетами акций региональных энергетических компаний Херсонской, Полтавской, Львовской, Тернопольской и Кировоградской областей.
Причём, по свидетельству украинской прессы, в госбюджет от приватизации этих Облэнерго не поступило практически ни гроша. Дело в том, что новые обладатели госсобственности в энергетике предпочли рассчитаться за более чем удачное приобретение взаимозачётами с оптовым рынком. Что же до их обещаний вложить в модернизацию порядком обветшавших Облэнерго крупные инвестиции, то про них уже давно забыли. Дальше – больше. Теперь выясняется, что приватизированные за бесценок Облэнерго резко снизили уровень оплаты полученной электроэнергии “живыми” деньгами, предпочитая запутанные и выгодные для их новых владельцев бартерные схемы.
///
Правда до нынешних времён осталось Запорожоблэнерго и немного акций других Облэнерго