Завершення Тур де Скі, криза Крістофферсена. Підсумки лижного тижня

Sport.ua підбиває підсумки тижня в лижних видах спорту

Завершення Тур де Скі, криза Крістофферсена. Підсумки лижного тижня

Стрибки з трампліну

Старти вік-енду:

Субота, 9 січня

Тітізеє-Нойштадт (Німеччина), HS142, особистий турнір

Неділя, 10 січня

Тітізеє-Нойштадт (Німеччина), HS142, особистий турнір

Гранеруд не підпускає конкурентів

Стрибуни з трампліна після Турне мали всього день відпочинку, після чого на них чекав етап в німецькому Тітізеє-Нойштадт - не дивно, що багато хто скаржився на втому. За підсумками Турне чотирьох трамплінів Каміл Стох піднявся на третє місце в загальному заліку Кубка світу, і багато хто говорив про те, що в такій феноменальній формі поляк може кинутися в погоню за лідером загального заліку, Халвором Егнером Гранерудом. Однак за підсумками етапу в Нойштадті Гранеруд не тільки зберіг, але і збільшив свою перевагу в загальному заліку.

У суботу Стох здобув третю перемогу поспіль, однак Гранеруд став другим - відіграти вийшло тільки 20 очок. Суботній день був ідеальним для збірної Польщі: третім став Пьотр Жила, п'ятим - Андржей Стенькала (найкращий результат в кар'єрі), а сьомим - Давід Кубацкі. Варто зазначити, що весь етап у Нойштадті проходив у важких погодних умовах з досить сильним і мінливим вітром. І в суботу практично всім полякам синхронно пощастило з вітровими умовами, що і стало головною причиною такого успіху.


Skijumping.pl

У неділю поляки були вже не настільки везучими. Особливо це стосується Стоха, якому в обох спробах дістався найсильніший попутний вітер. І в підсумку Каміл зайняв скромне 17-те місце. Невдало виступила і вся польська збірна - найкращим став Кубацкі, який лише замкнув топ-6. Відзначимо дев'яте місце Якуба Вольни, для якого це лише третє потрапляння в топ-10 на Кубку світу за кар'єру.

Ну а переміг у неділю Гранеруд - він зробив це вперше з грудневого етапу в Енгельбергу. Найближчим переслідувачем норвежця в загальному заліку Кубка світу залишається Маркус Айзенбіхлер, який трохи ожив після невдалого Турне: у Нойштадті він двічі став четвертим.

А ось ще один лідер збірної Німеччини, Карл Гайгер, етап у Нойштадті провалив: 25-те і 11-те місця. І такий слабкий виступ Карла, незважаючи на хорошу поточну форму, читався. Справа в тому, що «Хохфірст шанце» - один з останніх трамплінів в Кубку світу, на якому ще використовується стара, крижана лижня на горі розгону. І Гайгеру на ній працювати дуже некомфортно: на це він скаржився ще рік тому, коли також слабко виступив у Нойштадті, при тому, що за тиждень до цього зробив переможний дубль у Валь ді Ф’ємме.

Вражаюча серія Грегора Дешвандена з очками в кожному особистому старті нинішнього сезону перервалася в Бішофсхофені, і, схоже, тепер у швейцарця почалася чорна серія: у Нойштадті він двічі не потрапив у другу спробу, хоча був до цього дуже близьким: 32-ге і 31-ше місця.

Перші подіуми Крафта і Танде

Другий старт на етапі в Нойштадті вийшов знаковим - компанію Гранеруду на подіумі склали Даніель Андре Танде та Штефан Крафт. Для обох це перші особисті подіуми в нинішньому сезоні.

Перед стартом сезону в норвезьких ЗМІ багато писалося про те, що Танде підходить до сезону в блискучій формі і готовий до боротьби за Великий кришталевий глобус (ВКГ). Однак виступи Танде на Кубку світу були суцільним розчаруванням: періодичні проблиски гарної форми були, але в основному на тренуваннях, а в цілому норвежцю катастрофічно не вистачало стабільності. І в неділю Даніель Андре нарешті зумів видати дві класні спроби в змагальних умовах і показати все, на що здатний.

Можливо, подіум у Нойштадті допоможе Танде набути впевненості в собі і стабільності, але більше схоже на те, що його продовжить лихоманити. У тому ж Нойштадті в суботу він провалився, зайнявши лише 44-те місце, хоча варто відзначити, що норвежцю дуже сильно не пощастило з вітром.


Skijumping.pl

Для Крафта подіум у Нойштадті також став першим в сезоні. І якщо Танде весь цей час боровся зі своїми психологічними проблемами і нестабільністю, то про проблеми Штефана зі спиною не писав тільки ледачий. Турне чотирьох трамплінів Крафт провів дуже солідно і кілька разів був на підступах до подіуму, і в Нойштадті нарешті на нього піднявся. Втім, проблеми зі спиною у Крафта, схоже, нікуди не поділися: австрієць уже заявив, що наступний етап в Закопаному він пропустить. Проблемою для нього це не стане - шансів на високе місце в загальному заліку Кубка світу у нього і так вже немає.

Варто відзначити і прогрес Рьою Кобаясі. Старт нинішнього сезону він провалив, однак ще на Турне трамплінів у нього намітилися ознаки одужання. І в Нойштадті позитивні тенденції збереглися: японець двічі потрапив до топ-10. Не виключено, що до чемпіонату світу Кобаясі-молодший зможе набрати свою пікову форму. Мотивації у нього повинно бути достатньо: в своєму піковому сезоні 2018/2019 він на чемпіонаті світу в Зеєфельді залишився без медалей.

Загальний залік Кубка світу:

Кубок націй:

Гірські лижі

Старти тижня:

П'ятниця, 8 січня

Адельбоден (Швейцарія), гігантський слалом, чоловіки

Субота, 9 січня

Адельбоден (Швейцарія), гігантський слалом, чоловіки

Санкт-Антон (Австрія), швидкісний спуск, жінки

Неділя, 10 січня

Адельбоден (Швейцарія), слалом, чоловіки

Санкт-Антон (Австрія), супергігант, жінки

Претендентів на Кубок світу залишилося тільки двоє

У гірськолижників цього вік-енду відбувся, напевно, найпрестижніший етап в технічних дисциплінах - Адельбоден. Хоча, звичайно, відсутність глядачів на трибунах відчувалася. І найближчим часом ми будемо звертати на це увагу регулярно, адже етап в Адельбодені за традицією відкривав зв'язку найпрестижніших етапів: слідом за ним підуть Кітцбюель і Шладмінг.

Перед ними повинен був відбутися ще один класичний етап, у Венгені, однак буквально сьогодні стало відомо про те, що його скасували через черговий напад ковід-паніки у швейцарської влади. У Венгені повинні були пройти два швидкісних спуски і один слалом. Як мінімум два з трьох скасованих стартів будуть проведені.

Згідно з новим розкладом, замість Венгена буде проведено здвоєний етап в Кітцбюелі: на цьому тижні відбудуться два слаломи (один - той, який і повинен був пройти в Венгені, другий - той, який був запланований на 24 січня в Кітцбюелі), а 22-24 січня на «Штрайфі» пройдуть два швидкісних спуски (один - перенесений з Венгена, другий - той, який був запланований спочатку) і супергігант.

Доля ще одного швидкісного спуску, який повинен був відбутися в Венгені, поки не відома: можливо, від скасований остаточно, проте розглядається варіант з перенесенням в Квітф’єл. Хоча, знаючи суворість норвезьких антиковідних правил, той етап також може не відбутися.

Повертаючись до етапу в Адельбодені, він пройшов в розширеному форматі: два гіганти і один слалом. У гігантах переможний дубль оформив Алексіс Пінтуро, що дозволило йому зміцнити своє лідерство в загальному заліку Кубка світу. При цьому обидві перемоги француза були дуже впевненими: у гіганті він зараз знаходиться у блискучій формі. Хоча недільний слалом він провалив - скромне 17-те місце.

Незважаючи на це, за підсумками етапу в Адельбодені, напевно, можна констатувати, що претендентів на ВКГ у чоловіків залишилося тільки двоє. Крім Пінтуро, це Александер Омодт Кілде, який знову видав дуже солідні результати в гіганті - п'яте і четверте місця. Норвежець вже майже рік перебуває на підступах до подіуму в гіганті, однак піднятися в топ-3 так поки і не може. Хоча з такою формою це повинно статися вже в нинішньому сезоні.

Що стосується ще одного норвежця, Хенріка Крістофферсена, то його з числа претендентів на загальний залік можна вже викреслювати. Його чорна серія триває: дев'яте і 27-ме місця в двох гігантах і сход в слаломі. Крім сенсаційної перемоги в слаломі в Мадонна ді Кампільо, здобутої не без долі везіння, Крістофферсену в нинішньому сезоні похвалитися нічим.

Марко Одерматт з боротьби за ВКГ теж поступово випадає. Ні, в Адельбодені швейцарець виступив дуже солідно: третє і четверте місця. Однак проблема в тому, що показувати топовий рівень швейцарець зараз здатний тільки в гіганті - в швидкісних видах він зараз недостатньо сильний. А на одному гіганті далеко не заїдеш, особливо якщо навіть в ньому регулярно програвати своєму головному конкуренту по загальному заліку. Поки що викреслювати Одерматта з числа претендентів на перемогу в загальному заліку ми не будемо, однак Марко потрібно терміново додавати в швидкісних видах, якщо він хоче нав'язати реальну боротьбу Пінтуро і Кілде.

У недільному слаломі сенсаційну перемогу здобув Марко Шварц, який випередив не менш несподіваного тріумфатора попереднього слалому в Загребі, Лінуса Штрассера. І саме австрієць і німець зараз займають перші два місця в слаломному заліку Кубка світу. Це дуже яскраво ілюструє те безвладдя, яке зараз панує в чоловічому слаломі: поки визнані гранди, Крістофферсен, Пінтуро, Даніель Юле, Клемен Ноель провалюються, на перші ролі вирвалися недавні середняки.

Повертаючись до гіганта, там найближчим часом може бути не настільки весело, як в слаломі. Етап в Адельбодені через проблеми зі спиною пропускав Жан Краньєц, а вже під час етапу травми отримали Лукас Бротен (розрив хрестоподібних зв'язок, а, значить, пропуск решти сезону) і Томмі Форд. Мінус три людини, які здатні боротися за найвищі місця - рівень конкуренції в гіганті може досить помітно просісти, а відбирати очки у Пінтуро, можливо, просто не буде кому.

Тріумф і провал Соф’ї Годжі

У жінок відбувся швидкісний етап в австрійському Санкт-Антоні, головною дійовою особою якого стала Соф’я Годжа, яка за два дні показала себе у всіх своїх найкращих і найгірших проявах. У суботу італійка просто розгромила своїх суперниць в швидкісному спуску - майже секунда переваги над другим місцем, яке зайняла австрійка Тамара Тіпплер. І це при тому, що Годжа пройшла трасу не без помарок - перевага могла бути ще більшою.

А в неділю італійка зійшла з дистанції, допустивши дурну помилку вже на самому початку заїзду. Типова Годжа - божевільний потенціал, але катастрофічна нестабільність і схильність до нерозумних помилок. Італійка зараз йде четвертою в загальному заліку Кубка світу і зберігає шанси поборотися за ВКГ. Однак помилятися їй більше не можна - аж надто сильна Петра Влхова.

Незважаючи на сход Годжі, недільний супергігант для збірної Італії все одно вийшов успішним: другою стала Марта Бассіно, а топ-5 замкнула Федеріка Бріньоне. Траса в Санкт-Антоні з одного боку складна технічно, з іншого - дуже швидкісна, і маленькій і тендітній Бассіно на такій трасі повинно було бути дуже складно. Однак за рахунок своєї техніки вона зуміла показати прекрасний результат, перед цим ще й вигравши тренування в швидкісному спуску.

А перемогу в супергіганті здобула Лара Гут-Бехрамі, при чому, як і Годжа в суботу, вона проїхала не без досить помітних помилок. Швейцарка здобула свою першу перемогу в сезоні - після блискучої кінцівки минулого очікувалося, що це трапиться набагато раніше.

А ось її партнерка по команді, Корінн Сутер, в Санкт-Антоні трохи розчарувала. Шосте і третє місця - непоганий результат, але після Валь д'Ізеру від Корінн чекали більшого. А такого рівня результатів для серйозної боротьби за загальний залік Кубка світу може бути недостатньо. До слова, після другого місця в суботу в недільному супергіганті четверте місце зайняла Тамара Тіпплер. Цей вік-енд для 29-річної австрійки можна назвати найкращим у кар'єрі.

Знову показала себе вузьким фахівцем швидкісного спуску Брізі Джонсон. Після третього місця в суботу американка показала 32-й результат в супергіганті, при тому, що до фінішу дісталися лише 34 спортсменки з 52. Головною сенсацією супергіганта стала Аріан Редлер. 25-річна австрійка з 34-м стартовим номером показала сьомий результат - її найкращий результат в кар'єрі на Кубку світу: до цього вона жодного разу не піднімалася вище 19-го місця.

Загальний залік Кубка світу (чоловіки):

Загальний залік Кубка світу (жінки):

Лижні гонки

Старти тижня:

Тур де Скі-2021, чоловіки/жінки

Большунов не зустрів гідного опору

У лижників-гонщиків в неділю традиційним підйомом на Альпе ді Черміс завершився 15-й в історії Тур де Скі, який через відсутність збірної Норвегії вийшов найслабшим за складом в історії. Особливо це відчувалося у чоловіків, де повністю домінувала збірна Росії. Російські лижники виграли всі шість дистанційних гонок нинішнього Туру: п'ять перемог на рахунку Олександра Большунова, а фінальний штурм гори залишився за Денисом Спіцовим. У загальному заліку теж повне домінування Росії: шість із перших семи місць.

Впевнену перемогу в генеральній класифікації здобув Олександр Большунов - за відсутності норвежців скласти йому гідну конкуренцію було просто нікому. При цьому, якщо враховувати склад учасників Туру, то Олександр в цілому не виглядав вбивчо сильним: впевненості в тому, що він виграв би багатоденку за наявності збірної Норвегії, немає. Хоча, варто відзначити, що фінальну гору Большунов знову пройшов дуже сильно - друге місце на етапі.

Після Туру перевага Большунова над найближчим переслідувачем у загальному заліку Кубка світу, Іваном Якімушкіним, досягла позначки в 666 очок - за великим рахунком, Олександр уже забезпечив собі другий поспіль ВКГ.

Розбавити російське домінування в топ-7 загального заліку зумів тільки Моріс Маніфіка. Після досить тривалого спаду в кар'єрі французький ветеран переживає свою другу молодість. Зараз він, звичайно, не настільки сильний, як у свої найкращі роки, але для подіуму Тур де Скі при такому рівні конкуренції цього виявилося достатньо. В цілому, збірна Франції була другою за силою командою на нинішньому Тур де Скі: крім Маніфіка, в топ-10 загального заліку потрапили також Клеман Парісс і Уго Лапалю.

Відзначимо третє місце в загальному заліку Дениса Спіцова, на яке він піднявся завдяки красивій перемозі на останньому етапі до Альпе ді Черміс. Російський лижник восени переніс коронавірус і дуже важко входив в сезон, але зараз, схоже, нарешті повністю подолав наслідки хвороби.

А ось Даріо Колонья розчарував. Лише восьме місце в загальному заліку в такій компанії - явно не той результат, якого чекали від 4-кратного чемпіона Тур де Скі. На жаль, роки беруть своє, і у 34-річного швейцарця вже немає того відновлення, що в найкращі роки. Стартову частина Туру в Валь Мюстері Колонья пройшов дуже навіть непогано: друге і шосте місця в дистанційних гонках. Однак з кожним наступним етапом самопочуття Колоньї погіршувалося.

В останні дні Туру Колонья, до того ж, мав проблеми з легенями. Через це він відмовився від участі в забігах плей-оф у спринті класикою на передостанньому етапі, незважаючи на те, що кваліфікацію пройшов. Даріо поберіг сили на фінальний штурм Альпе ді Черміс, але і це не допомогло: в горі він провалився, програвши навіть спринтерові Федеріко Пеллегріно.

Хоча, варто відзначити, що в цілому Пеллегріно в дистанційних гонках нинішнього Тура виглядав непогано як для себе. А ось його партнер по команді Франческо Де Фабіані розчарував. Від італійця чекали боротьби за подіум загального заліку, але, за великим рахунком, він видав лише одну сильну гонку: на сьомому етапі в Валь ді Ф’ємме, де він ледь не обіграв Большунова в мас-старті класикою.

Британські мрії про подіум Тур де Скі також не збулися. Ендрю Янг буквально перед стартом Туру відмовився від участі, а Ендрю Масгрейв зійшов після етапу в Тоблаху. Хоча на той час британець вже був дуже далеко в загальному заліку, і на найвищі місця не претендував.

А ось хто на нинішньому Турі здивував зі знаком «+», так це Оскар Свенссон. Швед кілька років тому вважався одним з найперспективніших спринтерів світу, але не виправдовував виданих йому авансів. На нинішньому Турі він раптово ожив, і виграв спринт класикою на восьмому етапі - для нього це перша в кар'єрі перемога на Кубку світу. У дистанційних гонках Свенссон також виглядав досить непогано, замкнувши топ-6 в мас-старті в Валь Мюстері.

Діггінс добралася до великої особистої перемоги

У жінок Тур де Скі через відсутність норвежок навпаки став цікавішим в плані інтриги - в присутності Терези Йохауг все могло бути набагато прозаїчніше. Першим неєвропейських переможцем Туру стала Джессіка Діггінс. Американка вже багато років виступає на елітному рівні, але лише зараз, в 29 років, добралася до першого великого особистого титулу. Діггінс нарешті вдалося пройти весь Тур без серйозних кризових днів - саме вони вибивали її з числа претенденток на титул в попередні роки. Однак цього разу Джессі виглядала солідно на кожному етапі - навіть на фінальному штурмі Альпе ді Черміс, хоча ніколи раніше сильним гірником не вважалась.

Другою в загальному заліку стала Юлія Ступак. Росіянка непросто поверталася в Кубок світу після декрету, однак зараз знаходиться в найкращій формі свого життя. Ступак, яка починала кар'єру як спринтер-класист, перетворилася на універсала, здатного йти на високому рівні дистанційні гонки обома стилями пересування.

Топ-3 завдяки перемозі на Альпе ді Черміс замкнула Ебба Андерссон. Шведка досить слабко розпочала Тур, але помітно додала по ходу багатоденки - схоже, з виходом на пік форми вона трохи запізнилася. Так чи інакше, саме Андерссон зуміла врятувати жіночу збірну Швеції від повного провалу.

Шведський дует Ебба Андерссон/Фріда Карлссон вважався головним фаворитом Туру перед стартом. І якщо Андерссон хоча б зуміла стати третьою, то Карлссон взагалі до фінішу не дісталася. Вранці перед розділкою в Тоблаху на четвертому етапі Фріда разом з Майєю Дальквіст вирішила розім'ятися за допомогою підтягувань на одвірку в своєму номері в готелі. Одвірок ваги мініатюрної Карлссон не витримав і зламався. Зламалася і сама Фріда, невдало впавши на підлогу.

Борючись з біллю, Карлссон провела ще кілька етапів, але потім все ж таки здалася. Втім, варто визнати, що і до сходу вона не виглядала головним претендентом на перемогу. Вона почала дуже непогано: з четвертого місця в коньковому спринті. Однак потім з кожним днем ​​її самопочуття тільки погіршувалося - у шведки явно були проблеми з відновленням.

Відкриття нинішнього сезону Тетяна Соріна зайняла найобразливіше місце - четверте. Проте, росіянка продовжує тримати дуже високий рівень. А ось Наталія Непряєва розчарувала. Обіцяний вихід на пік форми відбувся надто пізно, і Непряєва почала нагадувати саму себе лише на останніх гонках у Валь ді Ф’ємме, де вона виграла мас-старт класикою. Однак до цього було програно занадто багато, і в загальному заліку Наталія стала лише сьомою.

Розчарувала і Кріста Пармакоскі, яка замкнула топ-5 генеральної класифікації. За відсутності збірної Норвегії від лідера фінської збірної чекали більшого. Особливо це стосується фінального підйому на Альпе ді Черміс, де вона стала лише 12-ю. Слідом за нею фіншувала і ще одне розчарування нинішнього Туру - Тереза ​​Штадлобер. В загальному заліку у австрійки скромне дев'яте місце.

Довгий час вірогідним результатом Туру була подвійна американська перемога - з Діггінс боролася Розі Бреннан. Однак кінцівка багатоденки для головного героя стартового відрізка сезону вийшла дуже важкою, і кризовий день в мас-старті в Валь ді Ф'ємме в результаті викинув її на сьоме місце в загальному заліку. Чи то у Бреннан виникли проблеми з відновленням, чи то просто-напросто почався спад форми.

Восьмою в загальному заліку стала Катаріна Хенніг. Останнім часом успіхи німкені стали вже досить звичним явищем, тому їм вже пора перестати дивуватися. Схоже, напередодні домашнього чемпіонату світу в Оберстдорфі збірна Німеччини нарешті отримала повноцінного лідера, здатного боротися за найвищі місця.

Відзначимо провал в загальному заліку всіх спринтерів з претензіями на універсальність: ні Анамарія Лампіч, ні Йонна Сундлінг, ні Лінн Сван, ні Майя Дальквіст не потрапили до топ-10 загального заліку. Сван почала з двох перемог (в спринті і мас-старті в Валь Мюстері), але на весь Тур її не вистачило. Більшого чекали і від Лампіч, яка феєрила на Турі рік тому.

Загальний залік Кубка світу (чоловіки):

Загальний залік Кубка світу (жінки):

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Олег Дідух, Sport.ua

(3 голоса)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
    Коментарі відсутні. Ви можете стати першим.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності