Правильне харчування
| Оновлено 12 жовтня 2021, 11:46
2575
4

Перехід від шкідливої їжі до правильного харчування і спорту

Як не нашкодити своєму організму

| Оновлено 12 жовтня 2021, 11:46
2575
4
Перехід від шкідливої їжі до правильного харчування і спорту

Ваш холодильник напевно забитий різноманітною їжею. Але чи є впевненість в тому, що вся та сировина не є "харчовим сміттям"? Як в цьому розібратися, розповість ця стаття.

Вивчивши матеріал, ви дізнаєтеся:

- якої шкоди організму завдає неправильне харчування;
- ознайомитеся зі значенням терміна "правильне харчування" для людини;
- як збалансувати свій раціон без емоційних стресів / зривів;
- охарактеризуємо значення і вплив спорту при переході на правильне харчування;
- навчитеся відрізняти шкідливе харчування від корисного

1) Що відноситься до шкідливої ​​їжі?

Задумайтесь, чи ви або хтось з вашого оточення, готові з'їсти першим з коробки останній шматок піци, очевидно так? А ви впевнені, що фінішний шматок тіста має на меті не придушувати, а відновлювати сили?

Їжа для людини, як зарядний пристрій для смартфона, живить енергією весь організм і функції органів. У момент фанатичного поїдання очима останньої скибочки, ви не відчуєте задоволення, оскільки ваш шлунок каже СТОП. Будучи відповідальним перед собою, ставтеся так само і до вибору їжі.

Їжа - джерело гарного настрою, міцного здоров'я, продуктивної діяльності і тривалості життя.

Від того, що ми їмо, залежить краса нашого відображення в дзеркалі, в буквальному сенсі слова.

Підсадивши себе на "що попало", з їжі, людина не тільки змінюється зовні; на тлі незбалансованого харчування страждають органи і проявляються хвороби. Зустрічаються люди, особливо жінки, коли в силу невиправданих життєвих надій, вони знаходять єдиний порятунок в нічному перекусі. Заїдаючи свої проблеми всілякими ласощами, вони шукають в тому втіху. АЛЕ! Чи буде людина задоволена життям, якщо її організм в один момент дасть збій? Чи стане він більш цілеспрямованим, щасливим і радісним, якщо, дивлячись на себе, падає самооцінка? Рятувальним жилетом виступає правильне харчування.

Завдяки утримання від шкідливої ​​їжі і балансу в раціоні, ми не тільки позбудемося зайвих калорій, але зможемо утримувати свою вагу тіла на протязі життя. Смачна їжа підвищує нам настрій, за рахунок збільшення кількості рівня ендорфіну / серотоніну. Якщо ви хочете себе ощасливити за допомогою їжі, то нижче наведено перелік ендорфіносодержащіх продуктів:

мед;
банани;
морква;
селера;
морська риба;
курка / індичка;
печінку;
болгарський перець;
яйця;
імбир, базилік
гіркий чорний шоколад з високим відсотком какао
Суть правильного харчування - в його простоті.

Ці продукти замінять вам цукор, гамбургери, ковбаси, консерви, крабові палички, алкоголь, майонез, супи та каші швидкого приготування, чіпси, газовані і слабоалкогольні напої, енергетики, напівфабрикати і тд.

Закінчу словами французького модельєра Крістіана Діора:

"Кожен з'їдений шматок залишається в роті дві хвилини, дві години на животі, і два місяці на стегнах..."

2) Як шкідлива їжа впливає на організм і через які терміни помітна шкода?

Перебільшуючи цінність неправильного харчування, ми скорочуємо свій термін перебування в живому прямоходячому стані. За рахунок додавання хімічних речовин:

цукор
барвники
підсилювачі смаку (глутамат і фосфат натрію)
гмо (генно модифіковані організми)
ароматизатори
приховані жири (сало, свиняча шкірка, нутряний жир)
трансгенна соя
пальмова олія (! раніше застосовувалася для змащування промислових верстатів), виникає ілюзія задоволення потреби. Такий продовольчий корм стає наркотиком.
За рахунок такого складу ми обманюємо свій організм. Відчуття ситості приходить тоді, коли вживаємо більше норми. Маючи накопичувальний ефект, харчові добавки діють на організм наче "прихований вбивця". Захворівши, ви не зрозумієте, що причина криється у вживанні продуктів зі вмістом. Тому в будь-який момент хвороба проявить себе (через місяці або роки) складно відповісти. Хіба знайдеться виробник, який буде готовий завдати шкоди своєму бізнесу? Посилаючись на маркування "без ГМО", немає гарантії, що продукт не містить інших хімічних речовин.

Зупинивши вибір на їжі з прилавка, ми не підозрюємо, якої непоправної шкоди наносимо своєму житті. Звернувши увагу на склад продукту, що купується, робимо розумний вигляд. Але, на жаль, з широкого достатку представлених смакоти, виробники не ставлять за мету піклуватися про споживача. Заумні слова на обгортці вводять в оману покупця. Закриваючи на все це очі, ми прирікаємо себе на поїдання таких продуктів.

Неправильне харчування - одна з доріг в лікарняну палату. Як би різко не звучала ця фраза, воно стимулює виникнення таких захворювань:

ожиріння;
проблеми зі шлунково-кишковим трактом (шлунково-кишковий тракт);
цукровий діабет;
прояв алергічних реакцій;
серцево-судинні захворювання;
підвищення рівня холестерину в крові;
виникнення патологій органів і їх систем (онкологія);
порушення сну та обміну речовин;
руйнування нервових клітин і зміна психо-емоційного стану;
виведення кальцію з організму, що уповільнює ріст кісткової тканини (особливо у дітей)
Маючи такий букет, людина не зможе похвалитися продуктивним і щасливим життям.

Ми в праві вирішити для себе: хочемо залишок життя провести лежачи під крапельницею і приймаючи у вигляді делікатесів лише таблетки? Або, ставши на бік правильного харчування, бути здоровим, красивим, витривалим і насолоджуватися кожним моментом поруч зі своїми близькими.

Крапку поставлять слова американського вченого Арнольда Глазгоу:

"Тіло - багаж, який несеш все життя. Чим він важчий, тим коротше подорож ".

3) Що таке правильне харчування?

Уявіть, що ви будуєте будинок. Ви ж не будете купувати браковані будматеріали? Якість, стійкість і міцність фундаменту - це основа надійного будинку і здоров'я людського організму.

Правильне харчування - це "якісний будівельний матеріал" для здоров'я, краси і нормальної життєдіяльності людського організму.

Виключивши ланцюжок продуктів, які не несуть користь вашому організму, ви зробите перший крок назустріч здоровому способу життя.

Продукти збалансованого харчування не несуть в собі високі калорії, вони насичують ваш організм корисними і необхідними вітамінами і мікроелементами.

Правильне харчування має увійти у ваше життя як буденна звичка. Зробивши його своїм супутником, ви додасте і інші корисні звички.

Помірність і своєчасність - два титани балансу в раціоні. Надлишки або переїдання - це перевищення оптимальної кількості їжі за один прийом.

Для людини головним повинна бути гармонія у всьому. Тільки тоді вона буде отримувати задоволення від життя. Це стосується і підбору індивідуального харчування: рослинна їжа повинна переважати в більшому відсотку, ніж продукти тваринного походження.

Якщо людина не відчуває ні голоду, ні переїдання, значить, вона на правильному шляху. Завдання збалансованого харчування - заповнити такі ресурси:

працездатність;
активність і енергійність;
здоров'я;
оптимізм
При неуважному ставленні до їжі, людина не отримає тих життєво необхідних елементів. В результаті з'являються хвороби, а разом з цим скорочується тривалість життя. Правильне харчування має безмежну кількість корисних продуктів, які зможуть задовольнити найвибагливіший смак.

Як говорив давньогрецький філософ Піфагор:

"Ніхто не повинен переступати міру ні в їжі, ні в харчуванні"

4) Як переводити себе на правильне харчування?

У питанні переходу на правильне харчування важлива поетапність. Оскільки різка відмова від звичного способу життя може спровокувати стрес для організму. Зіскочивши зі здорового способу життя, потім навряд чи людина захоче до нього повернуться. Важливо перетворити здорове харчування в стиль життя, і тоді це не буде скороминущим захопленням.

Правильне харчування є плацдармом не тільки в питанні краси, але для роботи всіх життєвих процесів.

Щоб зробити його звичкою, введіть в раціон, на початкових етапах, один з прийомів їжі в регулярне вживання. Ідеально, якщо ви заміните їм один зі шкідливих продуктів. Крок за кроком, ви повністю очистите не тільки свій холодильник, а й організм в цілому. Головне - харчуватися потроху, але часто, дотримуючись перерви між прийомами їжі від 3 до 4 годин. Поступово ви адаптуєте організм і забудете про безладне харчування назавжди.

Підтримка водного балансу, грамотний розподіл білків, жирів і вуглеводів допоможе впоратися не тільки з голодом. Вона стимулює:

виведення шлаків;
прискорює метаболізм;
покращує обмін речовин;
спалює зайві калорії
Важливу роль тут варто віддати здоровому сну. Коли людина не досипає, виробляється гормон стресса- кортизол. На що він впливає?

уповільнює обмін речовин і приводить до накопичення жиру;
знижує імунітет;
переважання почуття втоми і небажання що-небудь робити (крім як заїсти свою похмурість)
У висновку, згадаємо слова російського письменника А.П. Чехова:

"Ставши з-за столу голодним - ви наїлися; якщо ви встаєте наївшись - ви переїли; якщо встаєте переївшим - ви отруїлися"

5) Чому спорт допомагає при переході на правильне харчування?

Спорт не дозволяє людині надмірностей. У комбінації з правильним харчуванням, при належній дисципліні, людина досягне бажаного ефекту в найкоротші терміни. Якщо здоров'я людини не дозволяє ходити в зал, можна обмежитися ходьбою або ранковою зарядкою в домашніх умовах.

Малорухливий спосіб життя, навіть при збалансованому харчуванні, має негативний вплив на самопочуття і здоров'я людини.

Спорт - ідеальний засіб від позбавлення зайвої ваги. Завдяки активному виконанню вправ, прискорюються обмінні процеси. Отримавши дозу бадьорості та енергії, ви отримаєте кайф. Відчуваючи приплив адреналіну, виробляються ендорфіни, які притупляють відчуття втоми від фізичних навантажень.

Люди, що худнуть, намагаються обходити десятою дорогою вживання жирів, вважаючи що вони лише посилять нелегке становище. Жири - це постачальники енергії. З їхньою допомогою в кишечнику засвоюються всі вітаміни і мікроелементи, що надходять разом з їжею. Якщо ви займаєтеся спортом, не варто повністю відмовлятися від їхнього вживання.

При нестачі жирів спостерігається:

порушення нервової і репродуктивної систем;
погіршується засвоєння корисних речовин;
втрачається здоров'я нігтів, волосся та шкіри


Досить активний спосіб життя разом з правильним харчуванням підвищують адаптацію організму до навантажень.

6) Висновки

Перехід від шкідливої ​​їжі до корисної і правильної - необхідний етап в житті людини. Головним тут є не тільки заразиться ідеєю структурувати свій раціон, але і в важкі моменти не зірватися і не закинути розпочате.

Правильне харчування - це не дієта, а спосіб життя. Переступивши через спокуси продуктів-провокаторів, ви робите величезний внесок в своє здоров'я. Якість їжі впливає на якість нашого життя. Тут поєднано смачне і корисне.

Налагодивши травлення, ви:

- активізуєте свій метаболізм;

- нормалізуете артеріальний тиск;

- знижуєте рівень холестерину;

Харчування, як і повітря, є основною потребою для забезпечення життєдіяльності людини. Оздоровче харчування забезпечує людський організм потрібним добовим дозуванням калорій. При виборі продуктів харчування необхідно зберігати ясність розуму, не піддаючись тваринним інстинктам.

"Їсти й пити потрібно стільки, щоб наші сили цим відновлювалися, а не придушувалися", - Марк Туллій Цицерон (давньоримський політик і філософ)

Джерело Sport.ua
Оцініть матеріал
(9)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Коментарі 4
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
johndow
Якби ще не гуглом перекладали...
Dmit D
можно больше про питание, это интересно
an52
Поставив лайк цій статті
sidor zalcman
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності