Чемпіонат світу. У фіналі зіграють О'Салліван і Вілсон

У Шеффілді завершилися півфінальні поєдинки

3514
2

В англійському Шеффілді на чемпіонаті світу завершено матчі 1/2 фіналу. Вперше в історії «Крусібл» обидва півфінальні поєдинки завершилися у вирішальному, 33-му фреймі!

Кайрен Вілсон вперше в кар'єрі вийшов у фінал чемпіонату світу, перемігши Ентоні Макгілла з рахунком 17:16. Хоча зустріч краще почав Ентоні - взяв перші 3 фрейми і виграв першу сесію 6:2. Однак друга завершилася з таким же рахунком, але вже на користь Кайрена - 8:8. Після третьої сесії лідирував Вілсон - 13:11. Все вирішувалося в четвертій. МакГілл зумів нав'язати боротьбу і в підсумку після 32-х партій рахунок був рівним - 16:16. Фінальний фрейм видався неймовірним. Він тривав 61 хвилину, суперники в сумі набрали 186 очок! Це стало новим рекордом чемпіонатів світу - раніше в «Крусиблі» суперники набирали максимум 173 очка за партію. МакГілл при виході зі снукера промахнувся 10 разів, а Вілсону фантастично пощастило, коли у нього впав флюк - останній зелений. У підсумку - 103:83 на користь Кайрена, який не зміг стримати сліз після завершення матчу. А Ентоні встановив ще один рекорд - він провів 100 фреймів на дистанції 1/16-1/2 фіналу, оскільки три з цих чотирьох зустрічей завершилися у вирішальній партії. Для порівняння - Вілсон зіграв поки що 77 фреймів на турнірі. До слова, якщо Кайрен виграє чемпіонат світу, то в світовому рейтингу підніметься на 3-е місце.

Ронні О'Салліван гратиме у фіналі «Крусибла» сьомий раз (і вперше з 2014-го), проявивши неабияку волю до перемоги в матчі проти Марка Селбі. Ронні виграв першу сесію з рахунком 5:3, але після цього Селбі почав скорочувати відставання. Після другої сесії він вже вів у рахунку - 9:7. У третій Марк вів у рахунку 13:9, але дозволив супернику скоротити відставання - 13:11. У четвертій Ронні наздогнав Селбі, але Марк знову вийшов вперед і опинився за крок від перемоги - 16:14. Однак О'Салліван взяв три фрейми поспіль і вийшов у фінал - 17:16. Відзначимо, що в матчі було тільки 2 сенчурі, обидва - в активі Ронні і обидва - в 4-й сесії. Після гри Селбі поскаржився, що Ронні грав «нешанобливо»: «Кожного разу, коли я ставив йому снукер, він просто бив по кулі зі швидкістю 100 миль на годину. Не знаю, чи це був у нього такий особливий настрій, але я відчував, що за столом це було трохи зневажливо по відношенню до мене». Ну що ж - Ронні правил не порушував, а якщо йому така тактика принесла успіх, значить, вона була вірною. А пояснив він свою гру так: «Якби я був так само гарний, як Марк Селбі, у виході зі снукера, можливо, я грав би по-іншому».

Чемпіонат світу, 1/16 фіналу (31 липня - 5 серпня)
Джадд Трамп  – Том Форд  – 10:8
Янь Біньтао  – Елліот Слессор  – 10:7