В Англії проходить чемпіонат світу зі снукеру

Поки що практично всі фаворити виступають успішно

2615
0

В англійському Шеффілді, в театрі «Крусібл», проходить завершальний турнір снукерного сезону - чемпіонат світу. Загальний призовий фонд становить 2,395 млн фунтів стерлінгів, з них переможець отримає 500 тис.

Через пандемію коронавіруса чемпіонат довелося перенести. Як і кваліфікаційний турнір, котрий завершився буквально напередодні старту основної сітки. Здавалося б, учасники кваліфікації мають бути в тонусі, однак на ділі практично всі фаворити (перші номера світового рейтингу були сіяними) успішно долають перший раунд. У ньому, до речі, матчі проходять до 10-ти перемог. В 1/8 і 1/4 фіналу - до 13-ти, півфінали - до 17-ти, а фінал відбудеться в форматі до 18-ти виграних фреймів і пройде 15-16 серпня.

Чинний чемпіон світу Джадд Трамп не дуже впевнено розпочав свій поєдинок з Томом Фордом. Він поступався 2:5, але скористався помилками суперника і першу сесію звів до цілком прийнятним 4:5. А в другій довів справу до перемоги - 10:8. Причому в 15-й партії оформив свій 100-й сенчурі в сезоні! Раніше тільки Ніл Робертсон міг похвалитися такою кількістю сотенних серій - в сезоні-2013/14.

Чемпіон світу-2015 Стюарт Бінем виграв першу сесію у Ешлі Карті 5:4. І далі не дозволив засумніватися у своїй майстерності - 10:7.

Куди більш напруженим видався протистояння між Діном Цзюньхуеем і Марком Кінгом. Китаєць не брав участі в турнірах з самого початку пандемії. Але повів в рахунку 5:4. Довів рахунок до 9:7, після чого дві партії, що тривали по 50 хвилин, залишилися за англійцем. Але вирішальний фрейм взяв Дін - 10:9.

Триразовий чемпіон світу Марк Вільямс програв першу сесію Алану Макманусу - 4:5. Однак перерва явно пішла йому на користь - наступні 6 партій залишилися за Марком - 10:5.

Чотириразовий чемпіон Джон Хіггінс зустрічався з Меттью Стівенсом. Стівенс дав бій ветерану. Джон виграв першу сесію 6:3, потім довів рахунок до 8:5. У 14-му фреймі Хіггінсу потрібен був снукер, він його поставив і виграв партію на останньому чорному. Як підсумок - 10:5.

З таким же рахунком чемпіон світу-2010 Ніл Робертсон переміг Ляна Веньбо. Хоча перша сесія вийшла напруженою ​​- 5:4 на користь австралійця. Відзначимо, що Ніл оформив серію в 140 очок - поки що найбільшу ні турнірі. Приз за найбільший брейк, до речі - 40 тис. фунтів.

Сіяний під №12 Девід Гілберт не зміг пройти до другого раунду. Він поступився Курту Мафліну 8:10. Причому норвежець навіть зробив спробу на максимум за рахунку 7:8 на користь суперника! Максимум не зробив, але зрівняв рахунок, після чого взяв ще два фрейми.

Ну а Ронні О'Салліван почав турнір з рекорду! Він обіграв Тепчайю Ун-Нуха всього лише за 108 хвилин, витративши в середньому менше 14-ти секунд на удар. Раніше найкоротший матч на чемпіонаті світу відбувся в минулому році - Шон Мерфі переміг Ло Хунхао за 149 хвилин. Той поєдинок до того ж складався з 10-ти фреймів (10:0), а Ронні знадобилося провести 11 партій (10:1). До слова, О'Салліван оформив 2 сенчурі і 6 серій «+60».

Нарешті, Янь Бінтао в драматичному поєдинку ледь не випустив перемогу над Еліотом Слессором. Китаєць виграв перші 4 партії, він вів в рахунку 8:1 і 9:2. Але після цього програв 5 фреймів поспіль, і тільки в 17-й партії оформив перемогу - 10:7.

Чемпіонат світу, 1/16 фіналу (31 липня - 5 серпня)
Джадд Трамп  – Том Форд  – 10:8
Янь Бінтао  – Елліот Слессор  – 10:7