Великі чемпіони. Символічний склад збірної Бразилії початку 2000-х
Ця команда, як мінімум «на папері», виглядає практично непереможною...
Збірна Бразилії - одна з найбільш улюблених національних команд у вболівальницьких колах, причому практично незалежно від географії. Звичайно ж, найбільше число фанатів «селесао» родом з цієї сонячної південноамериканської країни, але й за її межами симпатиків у бразильців вистачає - аж надто яскравий, технічний і вмілий футбол вони здатні демонструвати.
Невипадково, нині саме збірна Бразилії є найбільш титулованою командою, якщо мова йде про перемоги на чемпіонатах світу. Таких в активі «селесао» п'ять, у зв'язку з чим цю команду нерідко називають «пентакампеонами». Втім, останній свій тріумф бразильці святкували вже в досить далекому 2002 році. Очевидно, те десятиліття й було одним з найкращих в новітній історії збірної Бразилії, у зв'язку з чим сьогодні ми зберемо символічну команду з гравців, які виступали за «селесао» в першій декаді 2000-х.
Воротар - ДІДА
У збірній Бразилії Діда дебютував ще в 1995 році, коли виступав на батьківщині за «Крузейро». Згодом він перебрався до Європи, де провів десять чудових років у воротах «Мілана». З цією італійською командою Діда виграв дві Ліги чемпіонів і один титул чемпіона Італії, однак головним трофеєм в кар'єрі воротаря стала, звичайно ж, перемога на чемпіонаті світу в 2002 році, що проходив в Японії і Південній Кореї. Що правда, той турнір, як і попередній, який в 1998 році приймала Франція, Діда провів на лаві запасних. Але якщо ми говоримо про кращого воротаря збірної Бразилії на початку 2000-х, то саме Діда, а не Маркос, що зіграв в рамці «селесао» на ЧС-2002, є беззаперечним № 1. Всього в збірній Бразилії Діда провів 92 матчі, а футбольну кар'єру завершив в кінці 2015 року. Нині працює тренером воротарів в «Мілані» U-17.
Правий захисник - Дані АЛВЕС
На чемпіонаті світу-2002 праву «бровку» у збірній Бразилії «орав» неповторний і легендарний Кафу, проте через кілька років йому на зміну прийшов не менш яскравий футболіст, який став для «селесао» ключовим на багато років - Дані Алвес. Він дебютував у збірній в жовтні 2006 року за Дунги, коли вже був на контракті в іспанській «Севільї». Згодом на клубному рівні Дані Алвес пішов на підвищення, погравши за «Барселону», «Ювентус» і «Парі Сен-Жермен». Зі збірною ж фулбеку вдалося виграти два Кубка конфедерацій і два Кубка Америки, а всього в футболці «селесао» Алвес провів 118 матчів, відзначившись 8 забитими м'ячами. Нині йому 37 років, і він продовжує грати, маючи на руках контракт з «Сан-Паулу», розрахований до кінця 2022-го.
Центральний захисник - ЛУСІО
У збірній Бразилії Лусіо дебютував у 2000 році. Тоді про нього ще мало хто знав - футболістові було 22 роки і він виступав за «Інтернасьонал». Через півроку контракт захисника за 8,5 мільйонів євро викупив «Байєр». Саме в якості футболіста леверкузенського клубу Лусіо відправився на ЧС-2002, де провів всі 7 матчів своєї команди від свистка до свистка. Крім золота на тому Мундіалі, Лусіо зі збірною Бразилії виграв ще і два Кубка конфедерацій, а всього зіграв за «селесао» 105 матчів, забивши 4 голи. На клубному рівні кар'єра Лусіо також була успішною - він пограв за «Баварію», «Інтер» і «Ювентус», ставши переможцем Ліги чемпіонів, чемпіоном Італії і 3-кратним чемпіоном Німеччини. Нині Лусіо 42 роки, хоча ігрову кар'єру він завершив зовсім нещодавно - в кінці 2019-го.
Центральний захисник - ЖУАН
Хоча Жуан не був у заявці збірної Бразилії на чемпіонаті світу-2002, але саме він на початку 2000-х був практично незмінним партнером Лусіо по центру оборони «селесао». У головній команді своєї країни Жуан дебютував в 2001 році, коли був ще футболістом «Фламенго». Через рік бек відправився в Європу, підписавши контракт з «Байєром», а через п'ять років - з «Ромою». Йому так і не вдалося виграти якогось серйозного трофею у своїй кар'єрі, але без таких зовсім він також не залишився. Зокрема, зі збірною Бразилії Жуан добув два Кубка конфедерацій і два Кубка Америки. Всього за «пентакампеонів» провів 79 матчів, забивши 7 голів. Ігрову кар'єру Жуан завершив в квітні минулого року, нині йому 41.
Лівий захисник - Роберто КАРЛОС
У збірній Бразилії Роберто Карлос дебютував в уже досить далекому лютому 1992 року, коли виступав за «Атлетіко Мінейро». Згодом цей лівий фулбек провів за «селесао» 125 матчів, відзначившись 11 забитими м'ячами. Він зіграв на трьох чемпіонатах світу - в 1998, 2002 і 2006 роках. Уже після Мундіалю в Німеччині Роберто Карлос оголосив про завершення міжнародної кар'єри, тому в цій символічній команді ми знайшли місце саме йому, а не Марсело, який застовпив за собою ліву «бровку» згодом. На клубному ж рівні Роберто Карлос грав аж до 2012 року, а кращі роки кар'єри провів, безумовно, в рядах «Реала». З мадридцями Карлос виграв 3 Ліги чемпіонів і 4 титули чемпіона Іспанії. На даний момент Роберто Карлосу 47 років, і він працює в менеджменті «Реала».
Опорний півзахисник - Жилберту СІЛВА
У збірній Бразилії Жилберту Сілва дебютував ще в кінці 2001 року, коли був футболістом «Атлетіко Мінейро». Через кілька місяців чіпкого хавбека підписав лондонський «Арсенал», який не пошкодував ризикнути 7 мільйонами євро. У підсумку «каноніри» придбали якісного гравця в центр поля на шість наступних сезонів, протягом яких Жилберту Сілва обзавівся титулом чемпіона Англії, а в 2006 році дійшов з командою до фіналу Ліги чемпіонів, де вона була бита «Барселоною». У збірній Бразилії Жилберту Сілва став чемпіоном світу в 2002 році, відігравши на тому турнірі у всіх 7 поєдинках від свистка до свистка і запам'ятавшись асистом на Роналдо в півфіналі проти Туреччини (1:0). Всього в футболці «селесао» хавбек провів 94 матчі, забив 3 голи. Ігрову кар'єру завершив у 2015 році, згодом трохи попрацювавши спортивним директором «Панатінаїкоса».
Атакуючий півзахисник - РІВАЛДО
Дебют Рівалдо в збірній Бразилії стався ще в кінці 1993 року, коли футболіст був на контракті в «Корінтіансі». Через три сезони бразилець відбуде до Європи, де ставку на нього зробить «Депортіво», але ще лише через рік Рівалдо почне грати за «Барселону». На жаль, один з кращих футболістів того часу прибув до Каталонії в не найкращі для «блаугранас» часи, але за п'ять років встиг виграти два титули чемпіона Іспанії. Потім перейшов до «Мілана», де провів всього сезон, але став переможцем Ліги чемпіонів. У збірній Бразилії головним тріумфом Рівалдо стала, звичайно ж, перемога на ЧС-2002. Всього за «селесао» він провів 75 матчів, відзначившись 35 голами. Міжнародну кар'єру завершив наприкінці 2003 року, а ось на клубному рівні виступав аж до літа 2015-го. Нині Рівалдо 48 років, і його останньою роботою у футболі був пост радника керівництва бразильського клубу «Можі-Мірін».
Атакуючий півзахисник - КАКА
На жаль, але Кака зовсім трохи пограв пліч-о-пліч з Рівалдо. Складно навіть уявити, яку б парочку в центрі поля вони могли б скласти для «селесао», якби пограли хоча б 5-7 років. Але Кака за збірну Бразилії дебютував 31 січня 2002 року, коли виступав за «Сан-Паулу». Буквально пари місяців хавбеку вистачило, щоб переконати тренерський штаб взяти молодого таланта на фінальний турнір ЧС-2002 в Японії і Кореї. Там молодий футболіст провів лише 18 хвилин, вийшовши на заміну в матчі проти Коста-Ріки (5:2), який вже мало що значив, на стадії групового турніру. Але титул чемпіона світу Кака отримав, до якого в рядах збірної додав потім ще два «золота» на Кубках конфедерацій. На клубному рівні не без успіху пограв за «Мілан» та «Реал». Кар'єру гравця завершив в кінці 2017-го, нині Кака 38 років.
Фланговий нападник - РОБІНЬО
Його кар'єра розвивалася, немов у казці. У 19 років, будучи футболістом «Сантоса», Робіньо дебютував у збірній Бразилії. Через два роки контракт бразильця викупив «Реал», де Робіньо встиг стати дворазовим чемпіоном Іспанії. Потім був переїзд в «Манчестер Сіті» за неймовірні на ті часи 43 мільйони євро. Однак в Англії надій Робіньо не виправдав, після чого був змушений пограти на правах оренди за рідний «Сантос», перш ніж отримати шанс проявити себе в «Мілані». За цей час, отримуючи регулярні виклики в збірну Бразилії, Робіньо встиг виграти з «селесао» два Кубки конфедерацій і один Кубок Америки. Всього на його рахунку 100 матчів за національну команду і 29 забитих м'ячів. Так і не зумівши реалізувати свій потенціал на повну, нині Робіньо все ще продовжує грати. Йому 36, і до кінця поточного сезону він пов'язаний контрактом з турецьким клубом «Істанбул Башекшехір».
Фланговий нападник - РОНАЛДІНЬО
Свій перший матч за збірну Бразилії Роналдіньо провів влітку 1999 року, коли вийшов в стартовому складі на товариський поєдинок проти Латвії. «Селесао» розбили опонента з рахунком 3:0, а Роналдіньо відзначився двома гольовими передачами. На ЧС-2002 «Чарівник» провів 5 матчів, записавши на свій рахунок 2 голи і 3 результативні передачі. Його техніка і здатність поводитися з м'ячем були справжнім феноменом. Фінти Роналдіньо виконував з такою витонченістю, якою в сучасному футболі, мабуть, не може похвалитися ніхто, навіть Мессі або Неймар. Всього за «селесао» Роналдіньо провів 97 матчів, відзначившись 33 забитими м'ячами. На клубному рівні він пограв за «Парі Сен-Жермен», «Барселону» і «Мілан», став володарем «Золотого м'яча» в 2005-му. Однак практично всі оглядачі, які оцінювали кар'єру Роналдіньо, відзначають, що він міг і зобов'язаний був домагатися більшого. На заваді стали легковажність і характер бразильця... З футболом він попрощався в 2018 році, хоча до цього протягом довгого часу не міг знайти собі клуб. Нині «Чарівник» потрапляє в новинні хроніки через ретро-матеріали, або ж через скандали, в які він примудряється вляпуватися ледве не регулярно.
Центральний нападник - РОНАЛДО
Його називали «Зубастиком» і «Феноменом», але куди важливіше, що Роналдо - один з найталановитіших футболістів не тільки в історії бразильського, але і всього світового футболу. За рівнем таланту його, мабуть, можна сміливо ставити врівень з Пеле і Марадоною, та й домогтися Роналдо вдалося чималого. На клубному рівні він пограв за «Барселону», «Інтер», «Реал» і «Мілан», а ось в складі збірної Бразилії виграв два чемпіонати світу - в 1994 і 2002 роках. Всього за «селесао» Роналдо провів 98 матчів, відзначившись 62 голами. Більше за збірну Бразилії в історії забивав тільки Пеле - 77 м'ячів. Також не можна не відзначити, що Роналдо двічі вигравав «Золотий м'яч» за часів, коли конкуренція в боротьбі за цей престижний індивідуальний трофей буквально зашкалювала. З футболом Роналдо попрощався в 2011 році в якості гравця, але назовсім гру не кинув. Нині Роналдо 43 роки, і з осені 2018-го він є власником і президентом іспанського «Вальядоліда».
Олексій СЛИВЧЕНКО
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Український боксер переміг Тайсона Ф'юрі в реванші, який відбувся в Ер-Ріяді
Назар Волошин привертає увагу клубу Чемпіоншипа
Даже, если Бразилия и выиграет следующий чемп, то кто там легенды? Кто там современный Рональдиньо? Коутиньо , что ли?)) А великий и ужасный Роналду? .... Эмммм.... Жезус что ли?... Прости господи)))
Нестадартный фантазиста - один только Неймар. Как бы к нему не относились, но он из той породы настоящих бразильцев, хоть и балбес. Хотя, Рональдиньо с Роналдо балбесами были не меньшими, но это им совсем не помешало стать легендами. В общем, мне видится, у Неймара последний шанс стать хоть немного вровень с легендами прошлого на ЧМ в Катаре.
Куда больше подходит Ромарио или Адриано
«С Минска мы с пустыми руками выходить не должны .»
«И ещё раз всех вас с солидарностью трудящихся! Там в России название ещё не изменили? Мы не изменили.»
«Я буду завтра ветеранам вручать. Ну этим, которым за 75, девочки там, регионы».
«В условиях ,кх-кх, экономических проблем строить это всё тяжело, мягко говоря.»
«Я горжусь тем, что у меня рейтинг поддержки не падает».
Здохні, тварь.
Сраколизи - фас !
Але це не буде завжди так. Ми вас усіх знаємо поіменно. Тільки чекайте
А как он бил... Даже Лобановский конспекты терял.
Зубастик, он же Роналду Первый, тоже красив был и голы клепал на изи, жаль что бухло и кокаин победило футбол.
Рональдиньо и Ривалдо топы.