24.06.2020, FT   ТВ-трансляція: 

Ворскла в серії пенальті вирвала путівку в фінал Кубка України у Маріуполя

16-річний голкіпер Павло Ісенко відбив три удари з 11-тиметрової позначки

Ворскла в серії пенальті вирвала путівку в фінал Кубка України у Маріуполя
© ФК Маріуполь

У Маріуполі місцева команда Олександра Бабича боролася за вихід у фінал Кубка України з полтавською «Ворсклою», яка, на відміну від суперника, має не тільки досвід виступів у фіналі, але і виграла почесний трофей в сезоні 2008/09.

Обидва клуби не потребували мотивації, адже переможець Кубка отримає путівку в єврокубки, а з кваліфікацією в Лігу Європи через чемпіонат у обох команд виникають проблеми. Напередодні поєдинку команди синхронно перемогли своїх суперників в чемпіонаті: «азовці» розгромили «Львів» (3:0), а «ворскляни» обіграли «Дніпро-1» (2:0). Тому тренери виставили практично ті ж переможні склади, мінімальні зміни були вимушеними.

Олександр Бабич замість дискваліфікованого Федорчука виставив в опорну зону Данила Ігнатенка. А наставник «Ворскли» Юрій Максимов, який через дискваліфікацію дивився матч з трибун, повернув до складу Ігоря Пердуту і Вадима Сапая, що пропускали гру з дніпрянами в зв'язку з переборами жовтих карток.

На початку матчу активніше діяла «Ворскла». На 15-й хвилині Ібрагім Кане ледь не відкрив рахунок: після удару з-за меж штрафного м'яч пролетів поруч зі штангою. А ще через дві хвилини затята любителька відеоповторів Катерина Монзуль мала всі підстави призначити пенальті, коли Чурко потягнув за футболку Сапая і завалив візаві на газон. Але арбітри обділили увагою цей епізод.

До речі, про VAR. На стадіоні імені В. Бойка ця система використовувалася вперше. 11 днів тому «Маріуполь» та «Ворскла» проводили тут репетицію півфіналу Кубка в рамках 26-го туру чемпіонату УПЛ, але тоді відеоповтори використовувалися на більш цікавих матчах. Зараз же зірки зійшлися, і нововведення дісталося і до Маріуполя. А та зустріч завершилася внічию з рахунком 1:1. Але тоді першими відзначилися полтавці, а кубковий матч складався з точністю до навпаки.

На 36-й хвилині «Маріуполь» повів у рахунку. Горбунов змістився з лівого флангу в центр і пробив по воротах, завдяки невеликому рикошету м'яч знайшов ціль. Офсайду у Чурка, як спочатку могло здатися, не було. На перерву підопічні Бабича пішли з мінімальною перевагою, інтрига зберігалася.

На другий тайм «Ворскла» вийшла з чіткою установкою забивати, а тому раз по раз створювала моменти. «Маріуполь» же дозволив собі грати на контратаках, які були досить небезпечними. Все це дозволило другій половині гри за напруженням бути набагато гострішою за першу.

У складі гостей яскраво виділявся Кане. 20-річний малієць раз по раз вигравав єдиноборства у суперників, часом пробивав по воротах, проте для голу його індивідуальних дій було недостатньо. Потрібно було посилювати гру, але кадровий дефіцит не дозволяв це зробити якісно. Замість Кулача на поле довелося випускати 18-річного форварда Данила Кравчука.

Здавалося, що після відходу з поля Кулача шансів у гостей майже немає, але Руслан Степанюк в черговий раз став героєм матчу, заробивши на 79-й хвилині пенальті. Ібрагім Кане реалізував 11-метровий удар і тим самим зробив собі подарунок на день народження.

Піймавши кураж, Кане ледь не зробив дубль. Спочатку малієць з лінії штрафного закручував в кут, але м'яч пролетів в декількох сантиметрах від дев'ятки. А під завісу Ібрагім мав ще одну можливість забивати, коли партнер дальньою передачею вивів його один на один з голкіпером, але Гальчук врятував свою команду.

Очевидно, що «маріупольці» в кінці підсіли функціонально і лише відбивалися, а гравці «Ворскли» відчули приплив сил і намагалися вирвати перемогу в основний час. Але не склалося, гра затягнулася до овертаймів.

У додатковий час головним завданням команд було не пропустити, всі грали максимально акуратно, що позначилося на кількості моментів. Та й сили давно покинули гравців, вони важко пересувалися по полю. Складалося враження, що обидві команди згодні розіграти путівку в фінал у серії пенальті.

Саме з розрахунком на серію пенальті «Ворскла» на 120-й хвилині випустила 16-річного воротаря Павла Ісенка. Його зріст становить 192 сантиметри, що для такого юного віку досить багато.

І ставка тренерського штабу полтавчан спрацювала! Ісенко взяв три удари з п'яти, тоді як Гальчуку не забили тільки два гравці. 16-річний дебютант став героєм матчу і вивів свою команду у фінал Кубка України, де підопічні Юрія Максимова оскаржать трофей з київським «Динамо»!

Кубок України. Півфінал.

«Маріуполь» - «Ворскла» - 1:1 (по пенальті 2:3)

Горбунов (37) - Кане (80, з пенальті)

Серія пенальті: 0:1 - Пуцлін, 0:1 - Кулаков (воротар), 0:1 - Шехич (вище), 1:1 - Кащук, 1:2 - Кане, 2:2 - Полегенько, 2:3 - Скляр, Ігнатенко (воротар), 2:3 - Баєнко (воротар), 2:3 - Корнієнко (воротар).

Топалов (32), Тищенко (84), Биков (114) - Скляр (70), Ндіайє (79), Пуцлін (81), Чеснаков (87)

«Маріуполь»: Гальчук, Полегенько, Чоботенко, Яворський (Биков, 75), Корнієнко, Чурко (Кулаков, 69), Ігнатенко, Мішньов (Тищенко, 75), Горбунов (Дава, 56), Топалов (Кащук, 69), Фомін (Дудик, 112).

«Ворскла»: Різник (Ісенко, 120), Пердута, Чеснаков, Ндіайє (Баєнко, 80), Сапай, Скляр, Пуцлін, Ребенок (Шехіч, 76), Кулач (Кравчук, 59), Кане, Степанюк.

Арбітр: Катерина Монзуль (Харків)

Стадіон імені В. Бойка (Маріуполь)

МАРІУПОЛЬ - ВОРСКЛА. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Денис Шаховець, Sport.ua

(11 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Andy_P
    online
      Andy_P, 25.06.2020 22:08
    0
    Виктор Иванов, 25.06.2020 07:36
    А потом ему в тело пробили)
    Послушайте послематчевые интервью. Ему ПОДСКАЗАЛИ, что будет такой удар. Это подготовка
    Andy_P
    online
      Andy_P, 25.06.2020 22:06
    0
    8number, 25.06.2020 02:59
    Почему фантастика? Сейчас будут потихоньку увеличивать бюджеты и лет через 5 уровень лиги вернётся к началу 2010х. Если в стране, конечно, ничего не изменится.
    Синусоида любого развития.
    Ох, не уверен... Суперденежные мешки, кроме Сурков и Ахметова, в футбол наигрались, и где Днепр, Металлист, Черноморец? Где Карпаты? Пришла очередь поиграться в футбол всяким копытам и папам и деятелям их калибра, но бабки уже совсем не те... А в нормальные самоокупаемые, СИЛЬНЫЕ по меркам УЕФА клубы в нищей стране - не верю.
    Точнее - в среднем страна не такая уж и нищая. Просто все бабки высасывают из неё десяток человек, из них самый знатный кровопийца ещё башляет на футбол, остальные - уже нет
    Вова Чертрогатый
    online
      Вова Чертрогатый, 25.06.2020 21:58
    +1
    kvv1404, 25.06.2020 21:23
    Аби замінити Жванецького тобі треба писати трохи більше одного речення!
    шо ты лепишь) причем тут жванецкий...
    kvv1404
    online
      kvv1404, 25.06.2020 21:23
    -2
    Вова Чертрогатый, 25.06.2020 21:17
    он гадал, последний удар точно
    Аби замінити Жванецького тобі треба писати трохи більше одного речення!
    Вова Чертрогатый
    online
      Вова Чертрогатый, 25.06.2020 21:17
    +1
    kvv1404, 25.06.2020 09:27
    Взагалі то гра обох команд не вразила,особливо як фіналіста (одна з них) кубку.Єдинасвітла пляма то гра Ісенко в серії пенальті. Вийшов хлопчина який не гадав а грав по м*ячу.Більш того він,хлопчик,спровокував досіченого гравця вдарити в визначений кут(перший удар) і залишався на місці коли йомк спробували забити "паненкою".Я взагалі не зрозумів для чого такий удар воротарю який не гадає.
    он гадал, последний удар точно
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 25.06.2020 14:55
    0
    Petrov20, 25.06.2020 14:15
    пенальти на 80 минутах и динамо выигрывает
    еще не проспался?
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 25.06.2020 14:55
    +1
    kvv1404, 25.06.2020 12:08
    Клубна історія це завжди добре! А ще краще коли разом з історією розвивається і сам клуб. Мені цікаво буде через ару років подивитися на Рух-це історія розвитку футбольного клубу (як це транслює президент клубу) чи мильна бульбашка направлена на те аби відхватити шмат землі у озера і збудувати елітний спа-комплекс.Звісно мені хочеться першого варіанту але знаючи наших бізнесменів другий варіант,на жаль я теж не виключаю. Те ж саме стосується і вчорашніх івфіналістів Ворскли та Маріуоля(теер вже тільки Ворскли)-виграє кубок це історія клубу,але на жаль (сподіваюсь що оки що) для українського футболу це не буде нести жодних наслідків крім негативних(в плані рейтингу УЕФА). А дуже хотілося би аби все було навпаки.
    моі коментарі стосуються лише того, що відбквається зараз, тобто від учора до фіналу кубка. а що буде далі... - я не Вольф Месінг, щоб у майбутнє заглядатм
    Petrov20
      Petrov20, 25.06.2020 14:15
    -4
    пенальти на 80 минутах и динамо выигрывает
    kvv1404
    online
      kvv1404, 25.06.2020 12:08
    0
    Муґунот Уух, 25.06.2020 10:57
    звичайно ні. перспектив у них жодних.
    втім я і на перспективи Динамо в цьому турнірі з деяких пір дивлюся з певними побоюванями.
    але це ніяким чином, ак на мене, не відбиває бажання у Вокскли чи донедавна Маріуполя, як то кажуть, “вєршить історію”
    Клубна історія це завжди добре! А ще краще коли разом з історією розвивається і сам клуб. Мені цікаво буде через ару років подивитися на Рух-це історія розвитку футбольного клубу (як це транслює президент клубу) чи мильна бульбашка направлена на те аби відхватити шмат землі у озера і збудувати елітний спа-комплекс.Звісно мені хочеться першого варіанту але знаючи наших бізнесменів другий варіант,на жаль я теж не виключаю. Те ж саме стосується і вчорашніх івфіналістів Ворскли та Маріуоля(теер вже тільки Ворскли)-виграє кубок це історія клубу,але на жаль (сподіваюсь що оки що) для українського футболу це не буде нести жодних наслідків крім негативних(в плані рейтингу УЕФА). А дуже хотілося би аби все було навпаки.
    Trollface
    online
      Trollface, 25.06.2020 11:48
    0
    Полтава Поздравляю!
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 25.06.2020 10:57
    +1
    kvv1404, 25.06.2020 10:07
    Якщо вже про ЛЕ говорити то скажи чесно-ти віриш в успіх Маріуполя чи Ворскли у цьому турнірі?Тут навіть про Зорю чи Десню я би цього не сказав,хоча ці команди симпатичні.Але їх фінансовий стан викликає багато питань як і склад на наступний сезон(особливо це стосується Зорі). І на цьому фоні мене особисто турбує стан гри Динамо. Україна колись впевнено займала 8-ме місце в рейтингу УЕФА і мало види на підвищення,крок залишався до того аби дві наші команди грали б в груповому турнірі.Тепер же нам загрожує втратити едине місце чемпіона в груповому турнірі!
    звичайно ні. перспектив у них жодних.
    втім я і на перспективи Динамо в цьому турнірі з деяких пір дивлюся з певними побоюванями.
    але це ніяким чином, ак на мене, не відбиває бажання у Вокскли чи донедавна Маріуполя, як то кажуть, “вєршить історію”
    kvv1404
    online
      kvv1404, 25.06.2020 10:07
    -1
    Муґунот Уух, 25.06.2020 09:56
    не скажи. з таким Динамо, як зараз, є шанс.
    ---------
    щодо криків2: матч Олександрія - Зоря. Зоря втратила лише 1 очко. не 3, а одне. а які страсті буяли через той одинадцятиметровий!
    а зараз через можливу помилку команда вилетіла з кубку, від слова “насафсєм”, втратила можливість грати в фіналі, можливість вийти в ЛЄ. і нічогр - “тіш да гладь”
    Якщо вже про ЛЕ говорити то скажи чесно-ти віриш в успіх Маріуполя чи Ворскли у цьому турнірі?Тут навіть про Зорю чи Десню я би цього не сказав,хоча ці команди симпатичні.Але їх фінансовий стан викликає багато питань як і склад на наступний сезон(особливо це стосується Зорі). І на цьому фоні мене особисто турбує стан гри Динамо. Україна колись впевнено займала 8-ме місце в рейтингу УЕФА і мало види на підвищення,крок залишався до того аби дві наші команди грали б в груповому турнірі.Тепер же нам загрожує втратити едине місце чемпіона в груповому турнірі!
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 25.06.2020 09:56
    +1
    kvv1404, 25.06.2020 09:41
    Тому що з такою грою пофіг хто буде грати в фіналі.Можу наперед розказати сценарій фіналу-одні постійно атакують,інші заледве доходять до середини поля,рідко атакують і мріють дотягнути до мерії пенальті.Після фіналу порівняй те що я написав зараз з побаченим.
    не скажи. з таким Динамо, як зараз, є шанс.
    ---------
    щодо криків2: матч Олександрія - Зоря. Зоря втратила лише 1 очко. не 3, а одне. а які страсті буяли через той одинадцятиметровий!
    а зараз через можливу помилку команда вилетіла з кубку, від слова “насафсєм”, втратила можливість грати в фіналі, можливість вийти в ЛЄ. і нічогр - “тіш да гладь”
    Виктор Иванов
      Виктор Иванов, 25.06.2020 09:55
    -3
    Коментар згорнуто. Показати
    Микола Унгурян, 25.06.2020 09:49
    серія пенальні чудова, але переможець Кубка в Києві, а не у Полтаві. Сумніваюся що Ворскла, навіть з Максимовим, зможе протистояти, а тим більше виграти, у ДК (яким також потрібен потішний трофей)
    Переможця визначать в вирусном Львове
    Микола Унгурян
    online
      Микола Унгурян, 25.06.2020 09:49
    -1
    серія пенальні чудова, але переможець Кубка в Києві, а не у Полтаві. Сумніваюся що Ворскла, навіть з Максимовим, зможе протистояти, а тим більше виграти, у ДК (яким також потрібен потішний трофей)
    George Abuladze
      George Abuladze, 25.06.2020 09:41
    0
    Еще недавно мертвая Ворскла с Сачком влетала всем, а сейчас может выиграть Кубок Украины с Максимовым, может пора уже Суркису обратить внимание на этого тренера, заместо просмотра турецких физруков?
    kvv1404
    online
      kvv1404, 25.06.2020 09:41
    0
    Муґунот Уух, 25.06.2020 09:35
    тобто не мені одному здається що пенальті досить спірний?
    щодо крику: просто звернув увагу, що народ якось не дуже реагує на можливу помилку арбітка. не відміну від деяких недавніх матчів. раптом пропав інтерес до подібних випадків?
    Тому що з такою грою пофіг хто буде грати в фіналі.Можу наперед розказати сценарій фіналу-одні постійно атакують,інші заледве доходять до середини поля,рідко атакують і мріють дотягнути до мерії пенальті.Після фіналу порівняй те що я написав зараз з побаченим.
    Ukrainian_football
      Ukrainian_football, 25.06.2020 09:36
    -5
    Профессиональные футболисты не забили пацану. Вот как это называется. Слабаки. Как по мне, то Мариуполь хоть какой-то дал бы бой в финале. А так Динамо Ворсклу не заметит. Кубок в Киеве.
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 25.06.2020 09:35
    +2
    kvv1404, 25.06.2020 09:30
    Ну так кричи,хто заважає? Хоча всім було видно що Степанюк пенальті малював,він сам всунув свою ногу в ноги захисника і впав. Але захисник був позаду,що і дало змогу Степанюку виконати цей фінт.
    тобто не мені одному здається що пенальті досить спірний?
    щодо крику: просто звернув увагу, що народ якось не дуже реагує на можливу помилку арбітка. не відміну від деяких недавніх матчів. раптом пропав інтерес до подібних випадків?
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 25.06.2020 09:31
    +2
    kvv1404, 25.06.2020 09:27
    Взагалі то гра обох команд не вразила,особливо як фіналіста (одна з них) кубку.Єдинасвітла пляма то гра Ісенко в серії пенальті. Вийшов хлопчина який не гадав а грав по м*ячу.Більш того він,хлопчик,спровокував досіченого гравця вдарити в визначений кут(перший удар) і залишався на місці коли йомк спробували забити "паненкою".Я взагалі не зрозумів для чого такий удар воротарю який не гадає.
    ще одна світла пляма - отой темненький полтавчанин
    BekXan
      BekXan, 24.06.2020 22:17
    +28
    Спасибо мужики !Максимов снова доказал что он уникальный тренер.
    8number
    online
      8number, 24.06.2020 22:17
    +23
    У Паши Исенко самый фееричный дебют из всех, что я видел! Круче старта для голкипера не придумаешь!
    Мариуполь молодцы, но Ворскла хотела победить больше. С победой полтавчан! Заслуженно
    ihor7003
    online
      ihor7003, 24.06.2020 22:23
    +21
    Джокер сработал! Максимов красава! Уверен что большинство болели за Ворсклу и это им помогло!!!!!!!!
    babovoz
      babovoz, 24.06.2020 22:16
    +21
    Браво Ворскла!!! Браво Максимов!!! Браво молодой вратарь!!! Талантище!!!!!
    Андрій Івко
      Андрій Івко, 24.06.2020 22:23
    +18
    Далеко не каждый ведущий вратарь не может похвастаться тем, чем может похвастаться Исенко . Да такое раз в 100 лет случается, если не реже
    Саша Яковенко
    online
      Саша Яковенко, 24.06.2020 22:19
    +16
    Захоплююча гра.
    Пишаюсь Ворсклою.
    SerjMakovey
      SerjMakovey, 24.06.2020 22:25
    +15
    Шедевральнй дебют у пацана.
    Сделал фарм!
    Андрій Івко
      Андрій Івко, 24.06.2020 22:17
    +15
    Вратарь Ворсклы опытный не по годам, чего только первый пенальти стоит
    bolelschik
    online
      bolelschik, 24.06.2020 22:36
    +12
    Боже, как же легко пацан в воротах развел игроков Мариуполя - то специально стал не по центру ворот, и было ясно, куда он будет бросаться, а бык из Мариуполя туда и пробил. То старлся уготдать, то играл по удару. Пробивающие так ничего и не поняли.
    BekXan
      BekXan, 24.06.2020 22:23
    +11
    OKs100, 24.06.2020 22:21
    Надеюсь, Исенко теперь станет регулярно выходить в основу.
    Регулярно врятли.Но конкуренции на позицию в воротах добавилось.
    R1d3r
    online
      R1d3r, 24.06.2020 22:34
    +10
    Исенко был лучшим в этом матче. Главное не поймать звезду, уверен у него все получится!
    Aleks04
    online
      Aleks04, 24.06.2020 22:23
    +9
    Фантастика! С победой Полтава
    Vipfishman2
    online
      Vipfishman2, 24.06.2020 22:23
    +9
    Блин, даже о блохастой псине в будке говорить не буду.,. То что сделал этот 16 летний парень - фантастика.,,Без всякого везения, на голом вратарской мастерстве, реагируя по удару - браво!!! Брависсимо, Павел Исенко!!! Невероятно !!!
    Вова Чертрогатый
    online
      Вова Чертрогатый, 24.06.2020 23:19
    +8
    ТО что он сделал в первом отбитом пенале - я давно такого не видел... воротник с яйцами)
    JV
      JV, 24.06.2020 22:18
    +7
    По традиции "загнали собак в будку"
    Вячеслав Круссер
      Вячеслав Круссер, 24.06.2020 23:00
    +6
    Андрій Івко, 24.06.2020 22:17
    Вратарь Ворсклы опытный не по годам, чего только первый пенальти стоит
    первый пенал просто бомба!Нагло не по годам
    JohnNeuman
      JohnNeuman, 24.06.2020 22:32
    +6
    Ну, видно что парень в контру нормально рубится.
    BekXan
      BekXan, 24.06.2020 22:26
    +6
    varo, 24.06.2020 22:24
    позорный физрук бабичь иди накуй!!!!!
    Ну он сделал всё что мог.Да и контракт у него заканчивается в конце этого месяца.Продлят или нет другой вопрос.
    Tsetsur
    online
      Tsetsur, 25.06.2020 09:13
    +5
    Максимов красавчик!!!
    axylinam
    online
      axylinam, 25.06.2020 06:58
    +4
    Молодцы Ворскла,а Максимов всегда вызывал симпатии и как игрок и как тренер