СЬОМІН: «Динамо цілком могло зіграти в фіналі Кубка УЄФА замість Шахтаря»

Колишній головний тренер «Динамо» згадав події сезону 2008/09

СЬОМІН: «Динамо цілком могло зіграти в фіналі Кубка УЄФА замість Шахтаря»
© ФК Локомотив. Юрій Сьомін

Колишній головний тренер «Динамо» Юрій Сьомін згадав події сезону 2008/09, в якому столична команда дійшла до півфіналу Кубка УЄФА, де поступилася донецькому «Шахтарю»:

«Спочатку у «Динамо» було велике протистояння зі «Спартаком». У цих клубів здавна велика конкуренція. Вболівальники були агресивними в цих матчах, і футболісти це відчували. Після перемоги над «Спартаком» вболівальники київського «Динамо» взяли мене в свій табір.

Бути тренером «Динамо» завжди складно, а особливо непросто працювати після Лобановського, тому що все орієнтири завжди були на метрі, і будь-якого нового тренера порівнювали з ним. Не завжди виходило таке порівняння правильним, завжди були сумніви. Скажу, що молодці два президента, Ігор Суркіс і Рінат Ахметов. Вони свої команди створювали по крупицях, робили їх сильнішими. Український футбол тримався практично на двох командах.

Складною була задача перемогти в чемпіонаті України. Тоді сильними були «Металіст» і «Дніпро», та й взагалі було 6–7 команд дуже високого рівня. Недарма в подальшому «Дніпро» в Лізі Європи доходив до фіналу. «Металіст» – це була дуже сильна, конкурентна команда, яка могла зайняти будь-яке місце, навіть перше чи друге. Конкуренцію вони створювали дуже велику. Багато гравців хороших було в Харкові, особливо в останні роки, коли я працював. 2–3 гравці з Аргентини були дуже високого рівня.

До фіналу Кубка УЄФА 2008/09 ми могли дійти. Особливо, коли ми пройшли «Металіст» у Харкові. У півфіналі, в душі, не хотілося грати з «Шахтарем», краще б інша команда попалася. Що не вийшло? Матч був рівним, не дуже було багато моментів. Але не пішли штрафні удари у Алієва, хоча він такі штрафні 8 з 10 на тренуваннях забивав. Не дуже добре зіграв в атаці Бангура. А ось Мілевський провів дуже сильний матч. У нас було взаєморозуміння з Алієвим і Мілевським. Але вони завжди отримували [якщо були не праві].

«Шахтар» був дуже сильний в командних діях, добре грав в пас, був хороший контроль м'яча та гострі передачі перед штрафними. Молоді бразильці Адріано, Фернандіньо – було видно, що це майстри з великим майбутнім. Програли ми тоді «Шахтарю» через свої помилки. У Донецьку помилився Бадр Ель-Каддурі, проста елементарна помилка. Це зіграло головну роль. Матч був напруженим, могла виграти будь-яка команда. Це був поєдинок рівних можливостей. Нам трішки не пощастило.

Були всі засмучені, і президент в тому числі. У фіналі Кубка УЄФА я вболівав за «Шахтар». Вони нас обіграли, і мені хотілося, щоб «Шахтар» підтримав українську лігу своєю перемогою. Вони молодці, обіграли «Вердер» без шансів.

Мій відхід з «Динамо»? В той період зі спортивної точки зору це було поспішне рішення. Проти Мірчі Луческу було цікаво зустрічатися, це великий тренер, він показував чудові результати, найголовніше – виховував молодих гравців, які росли та досягали великих успіхів».

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Великий футбол

(5 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Tsetsur
      Tsetsur, 01.06.2020 12:26
    0
    Олексій Коваль, 25.05.2020 08:35
    Если так рассуждать, то и Металлист вполне мог вместо динамо
    Металл тогда блистал и Днепр тоже да и Черноморец и весь чемпионат в целом, эх, скучаю за этим чемпионатом
    hater of haters
      hater of haters, 25.05.2020 16:30
    0
    Evgene Boykinyuk, 25.05.2020 13:49
    да обычный у него запас, не меньше чем у всех.
    Не надо так за всех...
    Или у тебя такое окружение - не знаю.
    Он банально не может выразить свои мысли.
    Evgene Boykinyuk
    online
      Evgene Boykinyuk, 25.05.2020 13:49
    0
    hater of haters, 25.05.2020 10:49
    Смотрел вчера это интервью на футболах. Там перед ним ещё была связка Алиев-Милевский. А перед ними - Срна-Хюбшман. После и вместе с Сёминым был ещё Луческу...
    Так вот, какая же пропасть между Алиевым и тем же Сёминым - это ужас Просто словарный запас на уровне малолетнего гопаря...
    да обычный у него запас, не меньше чем у всех.
    hater of haters
      hater of haters, 25.05.2020 13:40
    +2
    И не понимаю негодования людей снизу.
    Это или дальше заголовка не читали, или спортюа повырывал фразы из контекста...
    Там Сёмин наоборот отзывался очень лестно о ШД и Луческу, о Металле - так же! Мысль была в том, что играли очень равные команды, матч тогда был за кубок, по его мнению.
    Biwis
      Biwis, 25.05.2020 12:39
    +1
    Могло, но не сыграло!)))
    Biwis
      Biwis, 25.05.2020 12:38
    0
    Могло, но не сыграло!)))
    samird
    online
      samird, 25.05.2020 12:25
    +1
    Думаю, положа руку на сердце, и сам Сёмин признает, что тот уход из Динамо был самой большой ошибкой в его тренерской карьере.
    hater of haters
      hater of haters, 25.05.2020 10:49
    0
    Смотрел вчера это интервью на футболах. Там перед ним ещё была связка Алиев-Милевский. А перед ними - Срна-Хюбшман. После и вместе с Сёминым был ещё Луческу...
    Так вот, какая же пропасть между Алиевым и тем же Сёминым - это ужас Просто словарный запас на уровне малолетнего гопаря...
    tima fialko
    online
      tima fialko, 25.05.2020 09:18
    +2
    Треба писати,коли,де і кому дане інтервью.Сьоміну респект,пам"ятає матч як вчора зіграний.Здається не купився на пропаганду і не має ненавісті до України.Хай все буде в його подальшій тренерській кар"єрі.Тренер він сильний,підібрав на рельсах команду і зробив чемпіоном.Щасти!
    Виктор Иванов
    online
      Виктор Иванов, 25.05.2020 08:57
    0
    Ингулец мог стать обладателем Кубка Украины - 2019. Надо было просто обыграть в Запорожье донецкий Шахтёр. И всё...
    Олексій Коваль
      Олексій Коваль, 25.05.2020 08:35
    +3
    Если так рассуждать, то и Металлист вполне мог вместо динамо
    Алексей Столетов
      Алексей Столетов, 25.05.2020 00:52
    +6
    В том году и ДК, и МХ могли выйти в финал. И даже возможно и выиграть его, хотя Вердер был суперхорош. Но выиграл тот кто выиграл. А сопли лить не воспрещается.
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 25.05.2020 00:13
    +1
    Могло , хорошие времена тогда были у Динамо
    ZAKARPATFAN
    online
      ZAKARPATFAN, 24.05.2020 23:59
    -6
    AK_228, 24.05.2020 23:29
    Особенно после победного матча с «Металлистом» в Харькове.
    Очнись... вы там проиграли 3-2..
    А команда, действительно со времён Лобановского была самая сильная
    Ито Березовчук, именно он подарил Динамо тот полуфинал, когда забил позорный автогол
    Leo Leo
    online
      Leo Leo, 24.05.2020 23:43
    +5
    Если б у бабушки..
    tyler tyler
      tyler tyler, 24.05.2020 23:30
    0
    там история была простая... Бадр Эль-Каддури просто всегда был эмоционален в игре. И всегда играл сердцем, в каждом матче.
    Но именно тогда он ошибся в оценке ситуации, когда прошла диагональ на фланг. Бадр "вывалился" на Виллиана, и ... Динамо проиграло полуфинал.
    Но лучше критиковать Бадра, чем быть бразильским Вилианом...
    AK_228
    online
      AK_228, 24.05.2020 23:29
    +4
    Особенно после победного матча с «Металлистом» в Харькове.
    Очнись... вы там проиграли 3-2..
    А команда, действительно со времён Лобановского была самая сильная
    DKTheBest2
    online
      DKTheBest2, 24.05.2020 23:27
    +9
    Досить філософії. Могло але не зіграло. Зіграв Шахтар. Треба мати лице і поважати переможця.
    alefteev77
    online
      alefteev77, 24.05.2020 23:18
    +6
    Юрий Павлович Семин - один из того меньшинства россиян, которым всегда рады в Украине.
    DKTheBest2
    online
      DKTheBest2, 24.05.2020 23:27
    +9
    Досить філософії. Могло але не зіграло. Зіграв Шахтар. Треба мати лице і поважати переможця.
    Алексей Столетов
      Алексей Столетов, 25.05.2020 00:52
    +6
    В том году и ДК, и МХ могли выйти в финал. И даже возможно и выиграть его, хотя Вердер был суперхорош. Но выиграл тот кто выиграл. А сопли лить не воспрещается.
    alefteev77
    online
      alefteev77, 24.05.2020 23:18
    +6
    Юрий Павлович Семин - один из того меньшинства россиян, которым всегда рады в Украине.
    Leo Leo
    online
      Leo Leo, 24.05.2020 23:43
    +5
    Если б у бабушки..
    AK_228
    online
      AK_228, 24.05.2020 23:29
    +4
    Особенно после победного матча с «Металлистом» в Харькове.
    Очнись... вы там проиграли 3-2..
    А команда, действительно со времён Лобановского была самая сильная
    Олексій Коваль
      Олексій Коваль, 25.05.2020 08:35
    +3
    Если так рассуждать, то и Металлист вполне мог вместо динамо
    hater of haters
      hater of haters, 25.05.2020 13:40
    +2
    И не понимаю негодования людей снизу.
    Это или дальше заголовка не читали, или спортюа повырывал фразы из контекста...
    Там Сёмин наоборот отзывался очень лестно о ШД и Луческу, о Металле - так же! Мысль была в том, что играли очень равные команды, матч тогда был за кубок, по его мнению.
    tima fialko
    online
      tima fialko, 25.05.2020 09:18
    +2
    Треба писати,коли,де і кому дане інтервью.Сьоміну респект,пам"ятає матч як вчора зіграний.Здається не купився на пропаганду і не має ненавісті до України.Хай все буде в його подальшій тренерській кар"єрі.Тренер він сильний,підібрав на рельсах команду і зробив чемпіоном.Щасти!
    Biwis
      Biwis, 25.05.2020 12:39
    +1
    Могло, но не сыграло!)))
    samird
    online
      samird, 25.05.2020 12:25
    +1
    Думаю, положа руку на сердце, и сам Сёмин признает, что тот уход из Динамо был самой большой ошибкой в его тренерской карьере.
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 25.05.2020 00:13
    +1
    Могло , хорошие времена тогда были у Динамо
    Tsetsur
      Tsetsur, 01.06.2020 12:26
    0
    Олексій Коваль, 25.05.2020 08:35
    Если так рассуждать, то и Металлист вполне мог вместо динамо
    Металл тогда блистал и Днепр тоже да и Черноморец и весь чемпионат в целом, эх, скучаю за этим чемпионатом
    hater of haters
      hater of haters, 25.05.2020 16:30
    0
    Evgene Boykinyuk, 25.05.2020 13:49
    да обычный у него запас, не меньше чем у всех.
    Не надо так за всех...
    Или у тебя такое окружение - не знаю.
    Он банально не может выразить свои мысли.
    Evgene Boykinyuk
    online
      Evgene Boykinyuk, 25.05.2020 13:49
    0
    hater of haters, 25.05.2020 10:49
    Смотрел вчера это интервью на футболах. Там перед ним ещё была связка Алиев-Милевский. А перед ними - Срна-Хюбшман. После и вместе с Сёминым был ещё Луческу...
    Так вот, какая же пропасть между Алиевым и тем же Сёминым - это ужас Просто словарный запас на уровне малолетнего гопаря...
    да обычный у него запас, не меньше чем у всех.
    Biwis
      Biwis, 25.05.2020 12:38
    0
    Могло, но не сыграло!)))
    hater of haters
      hater of haters, 25.05.2020 10:49
    0
    Смотрел вчера это интервью на футболах. Там перед ним ещё была связка Алиев-Милевский. А перед ними - Срна-Хюбшман. После и вместе с Сёминым был ещё Луческу...
    Так вот, какая же пропасть между Алиевым и тем же Сёминым - это ужас Просто словарный запас на уровне малолетнего гопаря...
    Виктор Иванов
    online
      Виктор Иванов, 25.05.2020 08:57
    0
    Ингулец мог стать обладателем Кубка Украины - 2019. Надо было просто обыграть в Запорожье донецкий Шахтёр. И всё...
    tyler tyler
      tyler tyler, 24.05.2020 23:30
    0
    там история была простая... Бадр Эль-Каддури просто всегда был эмоционален в игре. И всегда играл сердцем, в каждом матче.
    Но именно тогда он ошибся в оценке ситуации, когда прошла диагональ на фланг. Бадр "вывалился" на Виллиана, и ... Динамо проиграло полуфинал.
    Но лучше критиковать Бадра, чем быть бразильским Вилианом...