ГЕЦКО: «Після матчу з Угорщиною мою футболку розірвали прямо на стадіоні»

Автор першого голу збірної України згадав історичний матч

1186
0
Футбол 1/2/3. Іван Гецко

29 квітня була річниця першого матчу в історії збірної України. У 1992 році команда під керівництвом Віктора Прокопенка зіграла товариський поєдинок з угорцями в Ужгороді, в якому програла з рахунком 1:3.

Автор першого голу в історії збірної України Іван Гецко згадав легендарний матч на стадіоні «Авангард» в Ужгороді.

«Ми були не готові до таких поєдинків і дивно, що матч взагалі відбувся. Коли ця зустріч увійшла в історію, до неї стали по-іншому ставитися. Сім футболістів зі збірної Угорщини грало в Європі. По-друге, багато гравців зі збірної України не доїхали. По-третє, тренувалися ми, якщо чесно, на стадіоні Баннікова — там був город. Це позначилося на грі.

Тільки останнім часом я приділив особливу увагу цьому м'ячу, тому що раніше не надавали великого значення історичному поєдинку для збірної України. Історія — історією, а до тієї зустрічі ніхто не любив повертатися. Перед матчем у мене стався конфлікт з головним тренером — Віктором Прокопенком. Я не розумів, чому він не ставить мене в стартовий склад, тим більше я із Закарпаття.

Нам не вистачило часу згуртуватися — провести тижневий цикл. Зіграли, відверто кажучи, не дуже вдало: багато помилок ззаду, нереалізація. Вийди я на 5-7 хвилин раніше, міг ще один м'яч забити, а там невідомо, як би воно все закінчилося. Сам винен. Я повинен був вийти хвилин за 20 до кінця матчу. Я дуже довго переодягався, шукав щитки, гетри — дитинство ще грало в одному місці. Був неправий.

Багато хто знав мене і мій удар. Це не обговорювалося: я підійшов і врівноважено пробив — вийшов непоганий гол. Де футболка з того поєдинку? Після матчу вона була розірвана прямо там, на стадіоні», - сказав Гецко.