Інфекціоніст: «Сподіваюся, що ми побачимо футбол в кінці травня»

Володимир Курпіта налаштований песимістично

Інфекціоніст: «Сподіваюся, що ми побачимо футбол в кінці травня»
© ФК Шахтар Донецьк

Через пандемію коронавірусу всі європейські першості були припинені, крім чемпіонату Білорусі. Авторитетний інфекціоніст Володимир Курпіта розповів, яка ситуація з коронавірусом зараз. Крім того, фахівець назвав приблизні терміни повернення футболу.

– При якій ситуації Україна може вийти з карантину?
– Поки ми бачимо наростання, і це проблема. Проти нас зіграли релігійні свята. Попри заклики, українці пішли в храми. Ми бачимо приріст захворювання в тих областях, які завзято молилися. Сподіваюся, на Великдень цього не станеться.

– Бувають випадки в спорті, коли одна або дві людини з команди заражалися коронавірусом — поголовної епідемії не було. Спортсмени легко переносять вірус?
– Спортсмени — молоді люди, які для COVID-19 не є групою ризику. Якщо у вас немає серцево-судинних захворювань, не палите, не п'єте  — перенесете хворобу в легкій формі.

– Футбол відновиться після винаходу вакцини?
– Футбол буде без глядачів до тих пір, поки існує ризик масового поширення. Його можна зменшити трьома основними методами: перехворіє 60% населення, винайдення вакцини й пошук ліків, які зупинять масове поширення інфекції.

У мене немає оптимізму в цьому питанні, оскільки кілька авторитетних епідеміологів заявили, що COVID-19 - перша ластівка в серії жахливих випробувань для людства.

Багато фахівців стверджують, що у нас буде кілька хвиль. Всі сподіваються: друга і третя хвиля будуть більш легкою. Поки вірус відомий всього 4 місяці, тому робити висновки зарано.

– У футбол залишається грати тільки влітку?
– Може варто переглянути календар? Можливо необхідно повернутися до того формату, який був в Радянському Союзі — осінньо-весняний турнір.

– У червні побачимо футбол?
– Сподіваюся, що ми побачимо футбол в кінці травня або на початку червня. Мені хотілося б, щоб ці рішення приймалися зважено, враховуючи всі потенційні ризики для футболістів і глядачів.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Футбол 1/2/3

(1 голос)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Valera35
      Valera35, 19.04.2020 17:31
    0
    Sentinel, 19.04.2020 16:04
    У тебя одни крайности. Похоже ты крайне тупой вдобавок. Иди медбратом работай, ходи по церквям, езди на пикники, никто тебя не ограничивает. Но хватит дичь здесь всякую писать Волера.
    В церковь не хожу это для темных, медбратом работать не собираюсь, на пикники езжу и буду ездить. Комментировать буду все что захочу, очкошники мне не указ. Сиди дома и перестань тут свои истерики закатывать вумник
    Sentinel
    online
      Sentinel, 19.04.2020 16:04
    0
    Valera35, 19.04.2020 10:28
    Очкошникам теперь беда, в мире всегда куча вирусов было и будет, всю жизнь будешь теперь сидеть дома?
    У тебя одни крайности. Похоже ты крайне тупой вдобавок. Иди медбратом работай, ходи по церквям, езди на пикники, никто тебя не ограничивает. Но хватит дичь здесь всякую писать Волера.
    dgurkis
    online
      dgurkis, 19.04.2020 11:24
    0
    Четверти населения Земли Коронавирус уже уничтожил последние остатки разума, и процесс нагнетания истерии идет до полного закобаления всего населения...
    Valera35
      Valera35, 19.04.2020 10:37
    -1
    Sentinel, 19.04.2020 09:28
    Если.. А ты давно проверялся?
    В Москве умер 37-летний ЗОЖник после 2 недель мучений Данила Тлисов.
    Вот спецом загуглил, физик ядерщик. по каким ядерным помойкам этот Тлисов лазил неизвестно, но умер конечно от гриппа
    Valera35
      Valera35, 19.04.2020 10:28
    -1
    Sentinel, 19.04.2020 09:28
    Если.. А ты давно проверялся?
    В Москве умер 37-летний ЗОЖник после 2 недель мучений Данила Тлисов.
    Очкошникам теперь беда, в мире всегда куча вирусов было и будет, всю жизнь будешь теперь сидеть дома?
    Sentinel
    online
      Sentinel, 19.04.2020 09:28
    +1
    Valera35, 19.04.2020 09:24
    Если у вас нет сердечно-сосудистых заболеваний, не курите, не пьете - перенесете болезнь в легкой форме.
    Остальные пусть сидят на карантине
    Если.. А ты давно проверялся?
    В Москве умер 37-летний ЗОЖник после 2 недель мучений Данила Тлисов.
    Valera35
      Valera35, 19.04.2020 09:24
    -1
    Если у вас нет сердечно-сосудистых заболеваний, не курите, не пьете - перенесете болезнь в легкой форме.
    Остальные пусть сидят на карантине
    Sentinel
    online
      Sentinel, 19.04.2020 09:28
    +1
    Valera35, 19.04.2020 09:24
    Если у вас нет сердечно-сосудистых заболеваний, не курите, не пьете - перенесете болезнь в легкой форме.
    Остальные пусть сидят на карантине
    Если.. А ты давно проверялся?
    В Москве умер 37-летний ЗОЖник после 2 недель мучений Данила Тлисов.
    Valera35
      Valera35, 19.04.2020 17:31
    0
    Sentinel, 19.04.2020 16:04
    У тебя одни крайности. Похоже ты крайне тупой вдобавок. Иди медбратом работай, ходи по церквям, езди на пикники, никто тебя не ограничивает. Но хватит дичь здесь всякую писать Волера.
    В церковь не хожу это для темных, медбратом работать не собираюсь, на пикники езжу и буду ездить. Комментировать буду все что захочу, очкошники мне не указ. Сиди дома и перестань тут свои истерики закатывать вумник
    Sentinel
    online
      Sentinel, 19.04.2020 16:04
    0
    Valera35, 19.04.2020 10:28
    Очкошникам теперь беда, в мире всегда куча вирусов было и будет, всю жизнь будешь теперь сидеть дома?
    У тебя одни крайности. Похоже ты крайне тупой вдобавок. Иди медбратом работай, ходи по церквям, езди на пикники, никто тебя не ограничивает. Но хватит дичь здесь всякую писать Волера.
    dgurkis
    online
      dgurkis, 19.04.2020 11:24
    0
    Четверти населения Земли Коронавирус уже уничтожил последние остатки разума, и процесс нагнетания истерии идет до полного закобаления всего населения...