Огляд шістнадцятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

1036
1
БК Дніпро

Завершився шістнадцятий ігровий тиждень Суперліги. Розпочався він з несподіваного результату в Миколаєві, де місцеві «корабели» обіграли «Прометей». Перші три чверті поєдинку пройшли в рівній боротьбі і перед останнім ігровим відрізком на табло горіли ідентичні цифри – 66:66. Четверту десятихвилинку краще почав «Прометей». За три хвилини до кінця чверті гості з Кам'янського зуміли відірватися в рахунку на п'ять очок і мали всі шанси закрити гру, але замість цього розгубили свою перевагу і матч перейшов в напружений клатч. На останніх хвилинах дуже невдало виконав штрафні кидки центровий «Прометея» Майкл Майєрс, який реалізував тільки один з чотирьох кидків з лінії.

«Корабели» таким подарунком скористалися, і за дев'ятнадцять секунд до кінця поєдинку Максим Луценко реалізував складний триочковий кидок більш ніж з восьми метрів. У гостей був шанс врятуватися, але важкий кидок у відповідь від Лукашова в останній атаці мети не досяг.

Після матчу стало відомо, що гра проти «Миколаєва» стала останньою для Карліса Муйжнієкса на посаді головного тренера «титанів». В принципі, відставка Муйжнієкса не стала занадто великою несподіванкою. «Прометей» останнім часом явно розгубив гру зразка початку сезону, кількість поразок різко збільшилася, а перетасування американських легіонерів поки не принесло очікуваного результату. Плюс до всього ранній виліт з Кубка України і постійні новини про конфлікти всередині колективу. Виконуючим обов'язки головного тренера команди стане Кирило Большаков, який до цього обіймав посаду спортивного директора «Прометея».

Серія несподіваних результатів продовжилася в Харкові, де на наступний день місцеві «соколи» обіграли «Черкаські Мавпи». Після програних перших трьох чвертей з шестиочковим відставанням – 52:58, харків'яни вже на старті четвертої десятихвилинки завдяки ривку – 8:0 вийшли вперед. Надалі на майданчику точилася рівна боротьба, але в кінцівці трохи краще себе проявили господарі. Головний аутсайдер чемпіонату вже вдруге в сезоні обіграє «Черкаських Мавп».

Невдачі черкащан продовжилися вже після харківського поєдинку. На тренуванні перед виїзним матчем проти «Дніпра» дуже серйозну травму отримав захисник «Мавп» Джейлен Ейрінгтон. У американця діагностований перелом кістки в правій стопі і за прогнозами медиків сезон для нього вже завершено. З огляду на обмежену ротацію черкащан в задній лінії, виліт одного з основних захисників стане дуже серйозною проблемою для тренерського штабу команди.

Вже без Ейрінгтона черкащани поступилися «Дніпру», але зуміли дати бій фавориту поєдинку. Дніпряни з самого початку гри захопили лідерство, але гості постійно перебували на небезпечній відстані, не даючи супернику розслабитися і вичікуючи свій шанс. На радість вболівальників дніпрян він так і не настав. У четвертій чверті «Дніпру» вдався затяжний ривок, організатором якого став Іссуф Санон, який повернувся на майданчик після тримісячної перерви. Черкащани в черговий раз спробували підтягнутися до суперника, але точні кидки від Тимофієнка і Террелла закрили гру.

Після перемоги над гостями з Кам'янського «корабели» продовжили свою успішну серію в домашньому поєдинку проти БК «Запоріжжя». Гості непогано виглядали перші три чверті і заходили на останній ігровий відрізок лідерами, але в четвертій чверті на повну включився лідер «Миколаєва» Квентін Пітерсон. Американець за останні десять хвилин набрав двадцять очок і з посильною допомогою від своїх партнерів (перш за все від Максима Луценка і Сергія Приймака) зумів переломити хід зустрічі.

У черговому «одеському дербі» южненський «Хімік» зумів виграти у представників обласного центру тільки одну чверть. Але розгрому в першій десятихвилинці – 29:14 з запасом вистачило для перемоги. Одесити за весь поєдинок жодного разу не були попереду своїх суперників, а реально загострити гру змогли тільки в середині четвертої чверті, коли скоротили різницю в рахунку до чотирьох очок, але южненці своїми точними атаками швидко зняли питання про переможця зустрічі.

Завершився ігровий тиждень дуже запеклим протистоянням «Харківських Соколів» і «Київ-Баскета», хоча початковий розвиток гри такого не передбачав. Коли на початку другої чверті перевага киян досягла 15 очок, здавалося, що доля зустрічі вирішена. Але харків'яни стрепенулися і почали наздоганяти суперника. Відзначаємо блискучу гру Делвана Грема, який за підсумками зустрічі набрав 37 очок і додав до них півтора десятка підбирань. В середині третьої десятихвилинки вже гості були змушені відігравати 15 очок відставання. Гра перейшла в рівну кінцівку, яка не змогла визначити переможця.

Овертайм команди також зіграли на тонесенького, і перемога могла піти до будь-якого з опонентів. Але, точне виконання штрафних від гравців «Київ-Баскета» на останній хвилині додаткового часу і ключові промахи з-за дуги та з лінії від захисника «Харківських Соколів» Романа Козлова визначили переможця зустрічі.