Пам'яті Кобі Брайанта

Як же сумно...

Пам'яті Кобі Брайанта
© Твіттер. Кобі Брайант

Життя обчислюється миттєвостями, які хочеться зупинити. Кобі Брайант і є цією миттєвістю. Миттєвістю, що зупинилася.

Бог дав йому все. Спочатку - недугу, яку він подолав на шляху до своєї мрії. Він дав йому кумира, хоч і не мав цього робити. Так чи інакше, але Його Повітряність залишив незгладимий відбиток на всій його кар'єрі, та що там кар'єрі - на все життя Кобі.

Він дав йому невгамовний, екстравагантний, нетутешній талант, завдяки якому Брайант став в один ряд зі своїм учителем Джорданом. А разом з талантом - і одержимість. Одержимість грою, спортом, перемогами. Двадцять років в НБА, відміряні Брайанту, перетворили його в ікону, а цей вид спорту - в стиль життя. Великий Майкл так і залишиться великим, але останнє покоління буде носити годинник і кросівки так, як робив це Кобі.

А ще Творець зробив його справжнім, не штучним, і не глянцевим. Він сперечався з партнерами і суперниками, бився, коли не вистачало слів, падав, коли не вистачало сил. Але завжди піднімався і продовжував. Грати, перемагати, жити. «Життя коротке, тому поспішай зробити все, що хочеш», - приблизно так він сказав колись. Немов про себе. Немов відчував щось.

Тому, напевно, і поспішав жити. І всупереч, і на благо. Він тренувався до колік і непритомності, залишаючи на сон пару годин. Він не боявся виходити на майданчик з незагоєними травмами. Він ламав руки, травмував коліна, йому спотворили ніс, але він все одно повертався в гру. Тому що без нього вона була такою, що не відбулася, неповною. Як і він без неї. Кобі весь час доводив комусь щось, виводячи з себе і тренерів, і вболівальників. Він міг собі дозволити безумство і навіженість. Міг вигнати зі своєї команди і наставника, і колегу. Він не дуже розбирався в людях, навколо нього завжди крутилися сумнівні суб'єкти. Він не дуже розбирався в жінках, хоча все одно знайшов ту, яку шукав. Бог дав Кобі пристрасть, що межує з генієм і божевіллям - саме цим він подобався всім тим, хто був поруч з ним. І всім нам, хто його хоч раз бачив на паркеті. Поряд з небайдужістю весь цей його набір якостей здавався майже нереальним, вибуховим, божевільним.

Бог дав йому навіть щастя. Заради цього він на час порвав з батьками. Він дуже любив свою дружину Ванессу, свою дочку Джіанну, яку він хотів бачити професійною баскетболісткою.

Так, він час від часу все одно пускався в усі тяжкі, страждаючи від поголосу і самотності. Однак все одно повертався туди, де його люблять. І де він міг дозволити собі теж любити. Напевно, всі ці американські гірки - це карма. Доля. Це хрест тих, хто зумів достукатися до небес. І зрозумів, що там, на Олімпі, напевно теж буває холодно і порожньо. І з цим потрібно продовжувати жити.

Бог дав йому все: славу, визнання, шанування, гроші. Загалом, все, крім довголіття. Тому ми і запам'ятаємо його тільки молодим. Може, в цьому і є справжній прихований сенс. Чесно кажучи, важко уявити Брайанта сімдесятирічним спокійним дідком, який вгамувався і дозволив собі просто споглядати. Ні, Кобі назавжди залишиться в нашій пам'яті на гребені хвилі. Відтепер він може собі це дозволити, назавжди застовпивши за собою це право.

Жахливий символізм: Леброн Джеймс напередодні обійшов Брайанта за кількістю набраних очок в НБА, написавши на кросівках: Мамба назавжди. Кобі відповів твітом, який став останнім у його житті: «Продовжуйте розвивати гру [в баскетбол]. І намічайте шлях для наступних [рекордсменів]».

В останньому матчі в кар'єрі Кобі набрав 60 (!) очок, видавши фантастичні три останні хвилини. Він безумовно великий!

Так, без нього баскетбол буде вже не той. І смуток на довгий час візьме верх над експресією і шаленством. Але цей смуток буде світлим. Адже напевно Кобі зі свого Олімпу спостерігатиме за нами. І лукаво підморгуватиме: мовляв, «посміхайтеся і рухайтеся далі». І ми всі йому, звичайно, повіримо. Як вірили раніше. З тієї простої причини, що він був справжнім. І найкращим. Він змінив гру, змінивши всіх нас, залишившись тим же непоганим хлопцем із сусіднього кварталу, схибленим на своїй мрії.

Він змінив баскетбол, не зрадивши себе...

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(27 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    alvesh
      alvesh, 28.01.2020 10:52
    0
    dar veter, 27.01.2020 18:24
    Бестактно заявлять про бестактность тому, кто ничем не оскорбил память погибшего. Более того, я ещё раньше сожалел о гибели и дочки. Ну зачем её было лететь на тренировку? И рекомендую перечитать мой комментарий...
    Мне же печальнее другое. На Закарпатье пассажирский поезд протаранил грузовик. Погибли 2 человека... Наших.
    Зачем ей было лететь на тренировку? Ребенок летел на свою тренировку. Как и ее напарница по команде и ее родители. Не пишите чушь
    0-7
      0-7, 27.01.2020 20:08
    -1
    dar veter, 27.01.2020 15:48
    А про украинские легенды баскетбола что то будет? Сколько можно иностранцам поклонятся? Ну был, ну отличный, погиб, царство небесное. Он как то помог развитию нашего баскетбола? Ведь про наш баскетбол ТУТ почти никто ничего не комментирует, в отличие от футбола и тенниса. Вот где печаль...
    Просто такие люди - пример для всех спортсменов , в т.ч. и для наших. Если Вашим супер интеллектуальным мозгам не дано этого понять , надо искать причину в районе головной коробки. Удачи.
    grifon
    online
      grifon, 27.01.2020 19:22
    0
    вертушки це зло
    Doozer
      Doozer, 27.01.2020 19:11
    +1
    Тот кто утверждает, что умнее других - гораздо глупее среднего... Поклоняться своим или чужим - дело каждого.... Ежедневно в мире уходят в мир иной десятки тысяч... Но...Если кто-то о ком-то говорит, то этот кто-то либо друг, либо враг, либо "кумир" - в чем-то учитель или пример для подражания.
    Вот ты бы смог назвать имена погибших на Закарпатье? Уверен - нет.
    dar veter
      dar veter, 27.01.2020 18:24
    -5
    D.Lanskoy, 27.01.2020 16:49
    Совершенно бестактное замечание. Это сайт о спорте, а спорт всемирный. И хотя нам всем особенно интересно следить за украинскими спортсменами, нельзя обходить вниманием великих спортсменов из других стран, иначе будем как Северная Корея, читать только о своих и считать их чемпионами мира. Коби Брайант не был мной особенно почитаем, хотя я люблю баскетбол, у меня были другие кумиры, но он был игрок уровня Джордана и ЛеБрона, а если сравнивать с личностями из других видов спорта, то никак не меньше Месси или Шумахера. Поэтому новость о его гибели - это шок мирового масштаба, и точно спортивная новость номер один, к сожалению
    Бестактно заявлять про бестактность тому, кто ничем не оскорбил память погибшего. Более того, я ещё раньше сожалел о гибели и дочки. Ну зачем её было лететь на тренировку? И рекомендую перечитать мой комментарий...
    Мне же печальнее другое. На Закарпатье пассажирский поезд протаранил грузовик. Погибли 2 человека... Наших.
    dar veter
      dar veter, 27.01.2020 18:01
    -6
    alvesh, 27.01.2020 16:06
    Я тоже бываю на баскетболе. Но умничать вы начали, разве нет?
    ИМХО это у вас называется умничать? Хороший расклад. Как у хунвейбинов в одинаковых костюмах.
    D.Lanskoy
      D.Lanskoy, 27.01.2020 16:49
    +7
    dar veter, 27.01.2020 15:48
    А про украинские легенды баскетбола что то будет? Сколько можно иностранцам поклонятся? Ну был, ну отличный, погиб, царство небесное. Он как то помог развитию нашего баскетбола? Ведь про наш баскетбол ТУТ почти никто ничего не комментирует, в отличие от футбола и тенниса. Вот где печаль...
    Совершенно бестактное замечание. Это сайт о спорте, а спорт всемирный. И хотя нам всем особенно интересно следить за украинскими спортсменами, нельзя обходить вниманием великих спортсменов из других стран, иначе будем как Северная Корея, читать только о своих и считать их чемпионами мира. Коби Брайант не был мной особенно почитаем, хотя я люблю баскетбол, у меня были другие кумиры, но он был игрок уровня Джордана и ЛеБрона, а если сравнивать с личностями из других видов спорта, то никак не меньше Месси или Шумахера. Поэтому новость о его гибели - это шок мирового масштаба, и точно спортивная новость номер один, к сожалению
    alvesh
      alvesh, 27.01.2020 16:06
    +6
    dar veter, 27.01.2020 15:57
    Умничать не надо, я всё равно умней. И по чужим ссылкам не хожу. Сам играл в баскетбол и болел за наших. И я регулярно комментирую игры нашего чемпионата. Тебя там не видел.
    Я тоже бываю на баскетболе. Но умничать вы начали, разве нет?
    dar veter
      dar veter, 27.01.2020 15:57
    -10
    alvesh, 27.01.2020 15:53
    https://sport.ua/uk/news/475312-superliga-kontrasty-prometeya-dvoynoy-uspeh
    -cherkass Комментируйте
    Умничать не надо, я всё равно умней. И по чужим ссылкам не хожу. Сам играл в баскетбол и болел за наших. И я регулярно комментирую игры нашего чемпионата. Тебя там не видел.
    alvesh
      alvesh, 27.01.2020 15:53
    0
    dar veter, 27.01.2020 15:48
    А про украинские легенды баскетбола что то будет? Сколько можно иностранцам поклонятся? Ну был, ну отличный, погиб, царство небесное. Он как то помог развитию нашего баскетбола? Ведь про наш баскетбол ТУТ почти никто ничего не комментирует, в отличие от футбола и тенниса. Вот где печаль...
    dar veter
      dar veter, 27.01.2020 15:48
    -17
    А про украинские легенды баскетбола что то будет? Сколько можно иностранцам поклонятся? Ну был, ну отличный, погиб, царство небесное. Он как то помог развитию нашего баскетбола? Ведь про наш баскетбол ТУТ почти никто ничего не комментирует, в отличие от футбола и тенниса. Вот где печаль...
    D.Lanskoy
      D.Lanskoy, 27.01.2020 15:45
    +2
    HAMmerTIME, 27.01.2020 14:31
    ВИЧ это не СПИД. С ВИЧем люди живут до старости.
    В начале 90х наличие ВИЧ практически гарантировало СПИД и смерть. Мэджику просто сказочно повезло, он как раз дождался препаратов, которые останавливают разрушение иммунитета, и у него были деньги, когда эти препараты стоили очень дорого. Фредди, например, не дождался
    sv40sv
      sv40sv, 27.01.2020 14:45
    +2
    Брайант - это легенда мирового баскетбола! Ему бы ещё играть и играть, но судьба поставила точку на его жизни. Жаль, что погибла и его дочка... Видимо Брайант были прекрасный семьянин.
    Все люди, независимо от звания, славы, состояния, сословия, известности - словно фигуры на шахматной доске! После окончания игры - неизбежно будут сложены в одну коробку... Светлая память Брайанту!
    HAMmerTIME
      HAMmerTIME, 27.01.2020 14:31
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    D.Lanskoy, 27.01.2020 13:37
    Удивительно, что старая легенда Лейкерс, Меджик Джонсон, с ВИЧ был списан как не жилец - и жив до сих пор, слава Богу, пусть живет еще сто лет, а вот Коби...
    ВИЧ это не СПИД. С ВИЧем люди живут до старости.
    Dukalis12
      Dukalis12, 27.01.2020 14:31
    0
    Мамба-навсегда!
    tima fialko
    online
      tima fialko, 27.01.2020 14:28
    +5
    Блискуча стаття,гідна великого майстра.Кобі Брайант виявився ще кращим ніж знав і бачив його до цієї трагедіі.Закохати в себе мільони людей,це є і найвища шана людині.Слава герою спорта!
    Yalta
      Yalta, 27.01.2020 14:22
    +4
    Покойся с миром!!!!
    D.Lanskoy
      D.Lanskoy, 27.01.2020 13:37
    +6
    Удивительно, что старая легенда Лейкерс, Меджик Джонсон, с ВИЧ был списан как не жилец - и жив до сих пор, слава Богу, пусть живет еще сто лет, а вот Коби...
    Leo Leo
      Leo Leo, 27.01.2020 13:36
    +11
    Вечная память! Ушел Великий.
    NachoBarbero
      NachoBarbero, 27.01.2020 13:34
    +8
    R.I.P.
    ihor7003
    online
      ihor7003, 27.01.2020 13:03
    +18
    Легенда! Земля пухом...
    Leo Leo
    online
      Leo Leo, 27.01.2020 13:36
    +11
    Вечная память! Ушел Великий.
    NachoBarbero
      NachoBarbero, 27.01.2020 13:34
    +8
    R.I.P.
    D.Lanskoy
      D.Lanskoy, 27.01.2020 16:49
    +7
    dar veter, 27.01.2020 15:48
    А про украинские легенды баскетбола что то будет? Сколько можно иностранцам поклонятся? Ну был, ну отличный, погиб, царство небесное. Он как то помог развитию нашего баскетбола? Ведь про наш баскетбол ТУТ почти никто ничего не комментирует, в отличие от футбола и тенниса. Вот где печаль...
    Совершенно бестактное замечание. Это сайт о спорте, а спорт всемирный. И хотя нам всем особенно интересно следить за украинскими спортсменами, нельзя обходить вниманием великих спортсменов из других стран, иначе будем как Северная Корея, читать только о своих и считать их чемпионами мира. Коби Брайант не был мной особенно почитаем, хотя я люблю баскетбол, у меня были другие кумиры, но он был игрок уровня Джордана и ЛеБрона, а если сравнивать с личностями из других видов спорта, то никак не меньше Месси или Шумахера. Поэтому новость о его гибели - это шок мирового масштаба, и точно спортивная новость номер один, к сожалению
    alvesh
      alvesh, 27.01.2020 16:06
    +6
    dar veter, 27.01.2020 15:57
    Умничать не надо, я всё равно умней. И по чужим ссылкам не хожу. Сам играл в баскетбол и болел за наших. И я регулярно комментирую игры нашего чемпионата. Тебя там не видел.
    Я тоже бываю на баскетболе. Но умничать вы начали, разве нет?
    D.Lanskoy
      D.Lanskoy, 27.01.2020 13:37
    +6
    Удивительно, что старая легенда Лейкерс, Меджик Джонсон, с ВИЧ был списан как не жилец - и жив до сих пор, слава Богу, пусть живет еще сто лет, а вот Коби...
    tima fialko
    online
      tima fialko, 27.01.2020 14:28
    +5
    Блискуча стаття,гідна великого майстра.Кобі Брайант виявився ще кращим ніж знав і бачив його до цієї трагедіі.Закохати в себе мільони людей,це є і найвища шана людині.Слава герою спорта!
    Yalta
      Yalta, 27.01.2020 14:22
    +4
    Покойся с миром!!!!
    D.Lanskoy
      D.Lanskoy, 27.01.2020 15:45
    +2
    HAMmerTIME, 27.01.2020 14:31
    ВИЧ это не СПИД. С ВИЧем люди живут до старости.
    В начале 90х наличие ВИЧ практически гарантировало СПИД и смерть. Мэджику просто сказочно повезло, он как раз дождался препаратов, которые останавливают разрушение иммунитета, и у него были деньги, когда эти препараты стоили очень дорого. Фредди, например, не дождался
    sv40sv
      sv40sv, 27.01.2020 14:45
    +2
    Брайант - это легенда мирового баскетбола! Ему бы ещё играть и играть, но судьба поставила точку на его жизни. Жаль, что погибла и его дочка... Видимо Брайант были прекрасный семьянин.
    Все люди, независимо от звания, славы, состояния, сословия, известности - словно фигуры на шахматной доске! После окончания игры - неизбежно будут сложены в одну коробку... Светлая память Брайанту!
    Doozer
      Doozer, 27.01.2020 19:11
    +1
    Тот кто утверждает, что умнее других - гораздо глупее среднего... Поклоняться своим или чужим - дело каждого.... Ежедневно в мире уходят в мир иной десятки тысяч... Но...Если кто-то о ком-то говорит, то этот кто-то либо друг, либо враг, либо "кумир" - в чем-то учитель или пример для подражания.
    Вот ты бы смог назвать имена погибших на Закарпатье? Уверен - нет.
    HAMmerTIME
      HAMmerTIME, 27.01.2020 14:31
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    D.Lanskoy, 27.01.2020 13:37
    Удивительно, что старая легенда Лейкерс, Меджик Джонсон, с ВИЧ был списан как не жилец - и жив до сих пор, слава Богу, пусть живет еще сто лет, а вот Коби...
    ВИЧ это не СПИД. С ВИЧем люди живут до старости.
    alvesh
      alvesh, 28.01.2020 10:52
    0
    dar veter, 27.01.2020 18:24
    Бестактно заявлять про бестактность тому, кто ничем не оскорбил память погибшего. Более того, я ещё раньше сожалел о гибели и дочки. Ну зачем её было лететь на тренировку? И рекомендую перечитать мой комментарий...
    Мне же печальнее другое. На Закарпатье пассажирский поезд протаранил грузовик. Погибли 2 человека... Наших.
    Зачем ей было лететь на тренировку? Ребенок летел на свою тренировку. Как и ее напарница по команде и ее родители. Не пишите чушь
    grifon
    online
      grifon, 27.01.2020 19:22
    0
    вертушки це зло
    alvesh
      alvesh, 27.01.2020 15:53
    0
    dar veter, 27.01.2020 15:48
    А про украинские легенды баскетбола что то будет? Сколько можно иностранцам поклонятся? Ну был, ну отличный, погиб, царство небесное. Он как то помог развитию нашего баскетбола? Ведь про наш баскетбол ТУТ почти никто ничего не комментирует, в отличие от футбола и тенниса. Вот где печаль...
    Dukalis12
      Dukalis12, 27.01.2020 14:31
    0
    Мамба-навсегда!