Віктор Постол: чемпіонські перспективи або кінець кар'єри?
Лев Кравців розбирається з перспективами самого не попсового українського боксера
Віктор Постол запалився на чемпіонському небозводі України несподівано. На його перемогу над Лукасом Матіссе не ставив ніхто - аргентинець здавався неймовірним нокаутером, який повинен зломити українця. У результаті, все вийшло навпаки: Віктор виграв нокаутом, травмувавши суперника і, схоже, став початком кінця для потужного панчера.
Після тієї поразки Лукас виграв у двох середняків - Еммануеля Тейлора і Тева Кірама, після чого зустрівся з Менні Пакьяо, програв технічним нокаутом і завершив кар'єру. От і все.
А що було у Постола?
Віктор менше, ніж через рік після перемоги, вийшов на Теренса Кроуфорда. Американець залишається непереможним досі - він відправив українця в нокдаун і розбив без шансів. Багато хто тоді вже поховав українця, але, схоже, рано.
Boxing Scene. Теренс Кроуфорд і Віктор Постол
Хоча, причини говорити, що українець закінчився, були. Наступний бій проти людини з невимовним ім'ям і прізвищем – Jamshidbek Najmitdinov – який був навіть трохи кращим за Постола, але перемогу здобув Віктор. Багато хто не погодився з тим результатом, та і броварчанин згоден, що це один з найневпевненіших поєдинків у кар'єрі.
Після цього була зустріч з Джошом Тейлором - нинішнім об'єднаним чемпіоном цієї ж ваги. Поєдинок вийшов хорошим, але став другою поразкою для Віктора в кар'єрі.
Знову з'явилися прибічники теорії про те, що Постолу кінець. Але знову-таки ні. Віктор виграв у Сіара Озгула і Мохамеда Мімуна – в обох за очками, і увірвався в чемпіонську гонку. Українець - саме той тип боксерів, яких постійно збираються поховати, але він звідкись бере енергію і кожного разу повертає загублені позиції.
І що, знову чемпіонський бій?
Офіційно першого лютого в Китаї Віктор Постол боксуватиме відразу за два пояси: за версією WBC і за версією WBO проти чемпіона Хосе Карлоса Раміреса. Команда суперника українця намагалася обійти його і відразу зустрітися з Джошом Тейлором, але не вийшло - доведеться захищати пояси.
Віктор - обов'язковий претендент на пояс за версією WBC, але підбирається до того ж Хосе Карлоса Раміреса і за іншою версією - WBO. На даний момент українець - четвертий в рейтингу Всесвітньої боксерської організації. Тобто, навіть впустивши один шанс, Віктор може зовсім скоро отримати наступний.
Це точно в його стилі. Крім того, що бій буде чемпіонським, Віктор вдало потрапив під бажання Top Rank розширитися на новий ринок. Його поєдинок проти Хосе Карлоса Раміреса стане головною подією вечора, а бій покаже цілий телеканал ESPN.
Цей поєдинок - останній шанс?
Віктор - той боксер, у якого кожен бій - останній шанс, а кожен наступний поєдинок після програного може привести до титульного поєдинку. Кругообіг титульних шансів в житті Постола виходить.
Виглядає смішно, але так воно і є. Поразка не ставить хрест на чемпіонських амбіціях українця. Рамірес, звичайно, хороший боксер, уміє в рингу все і просто чемпіон за двома версіями - це дорогого коштує. Але і Віктор - не подарунок.
По-перше, він може виграти. Чом би й ні? Так, Хосе Карлос - фаворит. На нього ставить промоутерська компанія, більшість експертів і фанатів. І це справедливо. Але українець теж може показати клас. Якщо відправляв в нокаут Лукаса Матіссе, а ще декілька суперників нокаутував і зовсім красиво, то чому б цього разу точному удару не прилетіти туди, куди потрібно?
Boxing Scene. Джош Тейлор і Віктор Постол
По-друге, шансів, окрім цього, буде досить. І побитися за титул, і за хороші гроші. Віктор Постол - це як Сергій Дерев’янченко для першої напівсередньої ваги. Вічний майже топовий суперник, з яким варто зустрітися, якщо хочеш завоювати титул і який може зробити трохи більше, ніж зазвичай, щоб стати чемпіоном.
Щоб добитися титульного шансу за версією WBO, Віктору треба буде виграти у когось з трійки Кріс Алджиєрі, Ліам Паро і Джек Кеттерол. Усі цікаві бої, і жодного непрохідного для українця.
Окрім цього, у ваговій категорії є Іван Баранчик - сильний білорус, якого на техніці можна розбирати. Ріджис Прогрейс, у якого є бажання повернути собі титули, але, як проміжний бій, може вибрати собі Постола. І ще декілька суперників, з якими буде і каса, і просування вгору по рейтингах. Це якщо ми говоримо про потенційну поразку в титульному поєдинку.
Тобто, боятися зовсім нічого. Один-два поєдинки, і Віктор знову в строю, серед претендентів і готовий пробувати взяти пояс знову.
Чи є шанс узяти пояс?
Чом би й ні? Так, Рамірес хороший. Так, фаворит. Але це зовсім не означає, що шансів немає. Шансів було не багато у бою з Кроуфордом, хоча Віктор спочатку проявляв себе непогано. Шансів не було в поєдинку проти Матіссе, і що? Нокаут і зовсім не в ту сторону, в яку усі прогнозували.
Труднощі, окрім суперника, можуть виникнути з тимчасовими поясами, кліматом і суддями. Щоб побороти два перші показники, варто приїхати до Китаю заздалегідь і акліматизуватися. Проти суддів теж є прийом - нокаут.
Чи реальний він? Якщо Матіссе закінчився, як боксер, програвши Віктору, то той нокаут - останній на даний момент для Постола. Пройшло вже чотири роки, а суперники або виграють, або не падають.
Але українець ніколи і не був нокаутером. Він може упіймати суперника, але упор на удар не робить. Чи витримає удар Віктора Рамірес? Швидше за все, так. Але якщо накопичуватиметься, як у бою з аргентинським нокаутером, все може закінчитися так само.
Віктора Постола усі ховали вже кілька разів. Говорили, що це усе, кінець кар'єри, та і нічого виходити в ринг, адже вже 35 років. Але броварчанин раз по раз перевертає уявлення людей про те, як треба вірити в себе, щоб добитися мети. Він вже був чемпіоном світу, нокаутувавши нокаутера. Чому б не провернути апсет ще раз?
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Мозес Ітаума хоче стати наймолодшим чемпіоном світу
Тайсон не готовий завершувати кар'єру
а)"И що, знову чемпіонський бій?". Мабуть "І", а не "и"
б)" але упор на удар не робить" . Калька з російської. Акцент чи якийсь інший синонім, а не "упор".
в)"Труднощі, окрім суперника, можуть виникнути з тимчасовими поясами, кліматом і суддями". Тут, якщо не всі, то принаймні дві з трьох коми зайві ...