Суперліга. Матч лідерів в Южному, повернення Кріка та Грема

Огляд десятого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

1561
0
БК Хімік

Завершився десятий ігровий тиждень Суперліги. Відкрили його матчем в Южному місцевий «Хімік» і «Харківські Соколи». У цьому поєдинку за гостей дебютував один з кращих бігменів минулого чемпіонату Делван Грем. Другий прихід американця до Харкова вийшов непоганим з точки зору індивідуальної статистики (18 очок і такий же рейтинг ефективності, що стало кращим результатом в команді), але не найкращим з точки зору командного результату. Южненці виграли матч, і основою цієї перемоги стала перевага господарів у трисекундній зоні (42-28 за підбираннями на користь «Хіміка»), а ключовий ривок був здійснений ними в другій чверті, після чого южненці впевнено довели матч до розгромної перемоги.

Другий матч четверга відбувся в Одесі, де місцевий баскетбольний клуб приймав «Дніпро». У першій половині зустрічі команди показували рівну гру, а на велику перерву пішли з мінімальною перевагою «Одеси» - 48:47 завдяки двом влучним штрафним від Брюса Мейсі в кінці другої чверті. Ключовим у матчі став затяжний ривок «Дніпра» - 2:15 в четвертій чверті, який затягнувся на шість хвилин фінального відрізку. Коли одесити «прокинулися» на табло вже горіли цифри - 70:80 на користь гостей. Господарі кинулися відіграватися, але блискуча гра дніпрян на чолі з Максимом Корнієнком в захисті не дала їм шансу зачепитися за матч. Відзначаємо дебют в складі «Дніпра» Джареда Террелла. Гравець з досвідом ігор в НБА в минулому сезоні провів на майданчику майже 13 хвилин і набрав 5 очок.

Куди краще у Террелла вийшла його друга гра за новий клуб. У центральному матчі тижня проти южненського «Хіміка» новачок «Дніпра» набрав 23 очки, правда з не найвищим відсотком влучань (8 з 17, 47% реалізації) і став найрезультативнішим гравцем матчу. Сама гра вийшла дуже впертою. Перша половина завершилася з мінімальною перевагою господарів - 48:47, а за останні три хвилини третьої чверті «Хіміку» вдався ривок, і вони перетворили цифри на табло - 62:62 – в 73:65 на свою користь. У четвертій чверті дніпряни підбиралися на відстань одного точного кидка, але наздогнати суперника так і не зуміли.

«Київ-Баскет» і МБК «Миколаїв» втретє зустрілися один проти одного за два останні тижні. Матч між командами знову вийшов результативним, на двох команди набрали 187 очок. Варто відзначити, що в складі «корабелів» вперше найрезультативнішим гравцем став не Квентін Пітерсон після його появи в команді. Американця обігнав Сергій Приймак з 26 очками. Сам же Пітерсон крім набору очок в даному матчі зосередився на взаємодіях з партнерами. В результаті, американцеві не вистачило всього лише одного підбирання до настільки рідкісного в наших широтах тріпл-дабла. Що до самої гри, то переможця в ній визначила потужна третя чверть від «Київ-Баскета», яку господарі виграли з рахунком - 35:17.

Дуже непоганий дебют в складі «Прометея» в грі проти БК «Запоріжжя» видався у їх новачка Моріса Крика. Американець, який минулого сезону виступав за «Київ-Баскет» повернувся в українську Суперлігу і в своєму першому матчі в новій команді став найрезультативнішим гравцем зустрічі з 29 набраними очками. Команди порадували глядачів високою результативністю і впертою боротьбою, яка завершилася на користь «Прометея», але запоріжці до останньої хвилини чіплялися за свого суперника.

Головний індивідуальний перфоманс тижня відбувся в Одесі. У суботньому поєдинку проти «Харківських Соколів» лідер господарів Брюс Мейсі набрав 40 очок з 75 загальнокомандних. Гра йшла на рівних і ще за чотири з половиною хвилини до кінця останньої чверті на табло була нічия - 58:58, але Мейсі в цей день було не зупинити. Два точних триочкових в ключові хвилини матчу - і американський плеймейкер приносить своєму клубу восьму перемогу в сезоні.

Завершився ігровий тиждень в Черкасах, де місцеві «Черкаські Мавпи» обіграли МБК «Миколаїв». У господарів справжнім ікс-фактором став Джейлен Ейрінгтон. Не виблискуючий до цього матчу американський захисник набрав 21 очко і встановив свій особистий рекорд результативності в Суперлізі. Його зусилля і хороша гра основної пари бігменів «Мавп» Райт-Хаджифейзовіч визначила успіх господарів.