Суперліга. Перша перемога Соколів, вдалий тиждень Київ-Баскета

Огляд шостого ігрового тижня баскетбольної Суперліги

1953
0
ФБУ

Завершився шостий ігровий тиждень Суперліги. Першою знаменною подією в ньому став фантастичний дебют новачка МБК «Миколаїв» Квентіна Пітерсона. Матч проти БК «Запоріжжя» став першим для американського легіонера в рамках Суперліги (до цього були поєдинки тільки в Кубку України) і в ньому новоспечений «корабел» набрав 37 очок, тим самим повторивши рекорд результативності нинішнього сезону в Суперлізі. Результативна гра Пітерсона забезпечила господарям паркету перемогу з рахунком - 96:81.

Досить непоганим вийшов у Квентіна і другий матч в українській першості проти «Прометея», в якому американець набрав 22 очки. Але кадровий потенціал у гостей з Кам'янського буде набагато краще, особливо з урахуванням того, що в даному поєдинку відбулося довгоочікуване повернення в стрій Ренді Калпеппера. З огляду на провальний матч одного з лідерів «корабелів» Максима Луценко (0 з 9 триочкових) і рівну гру основних гравців «Прометея», перемога заслужено залишилася за гостями.

Після провального єврокубкового поєдинку проти «Левські» дніпряни відігралися на команді з Черкас, яка потрапила під гарячу руку. «Дніпро» вже в першій чверті забезпечив собі більш ніж комфортний гандикап в сімнадцять очок - 28:11 і надалі грамотно утримував зароблену перевагу. Відзначаємо провальну гру лідера «Черкаських Мавп» Діона Райта, який заробив за матч лише три очки, та й ті з лінії штрафних.

У другій в нинішньому сезоні зустрічі географічних сусідів з Одеси і Южного верх взяли представники обласного центру і вирівняли рахунок в одеському дербі по ходу нинішнього сезону - 1:1. Важливим фактором на користь одеситів стала більш успішна боротьба на підбиранні. Матч завершився з показниками за зібраними відскоками - 45:35 на користь господарів. Визначальною в поєдинку стала четверта чверть, за яку гравці «Хіміка» набрали всього лише п'ять очок.

Після блискучої вікторії в Мінську «Київ-Баскет» гостював у Харкові. Спочатку матч проти «Харківських Соколов» не віщував для гостей зі столиці особливих проблем, але аутсайдер першості змусив киян понервувати. Після програної з різницею в шість очок першої чверті - 17:23 господарі зібралися і почали грати з «Київ-Баскетом» абсолютно на рівних. У другій половині заключної десятихвилинки «пернаті» були на відстані одного точного триочкового від київського клубу, але ряд помилок в нападі не дозволив їм наздогнати суперника. Гравці «Київ-Баскета» таким подарунком скористалися і знову втекли на комфортну відстань, відіграти яку харків'янам вже не було можливості.

Продовжилася переможна серія у «Київ-Баскета» і в поєдинку з «Дніпром». Після двох єврокубкових баталій команди, нарешті, зустрілися і в рамках Суперліги. Матч вийшов дуже напруженим, а найбільша різниця в рахунку не перевищувала семи пунктів. Команди по черзі виходили вперед, і поєдинок цілком міг закінчитися в овертаймі, але в своїй останній атаці «Київ-Баскет» влучив точний триочковий руками бігмена В'ячеслава Петрова за 0,1 секунди до кінця. Перевести гру в додаткову п'ятихвилинку у дніпрян просто не було шансів.

Знаменна подія відбулася в харківському баскетболі в перший день зими. «Харківські Соколи» з десятої спроби здобули свою першу перемогу в Суперлізі. В історію увійшов їхній матч проти «Черкаських Мавп», в якому «соколи» після програної першої половини в чотирнадцять очок почали свій зліт і підкорили свою першу вершину. Харків'яни показали дуже пристойну реалізацію триочкових (8 з 18, 44% влучань) і помітно перевершили гостей за результативними передачами (20 проти 12), левова частка з яких на рахунку Ігоря Бояркіна.

Суперліга
28 листопада
МБК «Миколаїв» - БК «Запоріжжя» - 96:81 (27:22,23:18,22:22,24:19)
МБК «Миколаїв»: Пітерсон – 37 + 8 підбирань + 5 передач + 5 перехоплень, Луценко – 20
БК «Запоріжжя»: Рендольф – 21 + 5 підбирань, Сталлворт – 17 + 5 передач

29 листопада
«Дніпро» - «Черкаські Мавпи» - 82:70 (28:11,21:23,22:17,11:19)
«Дніпро»: Корнієнко – 17 + 15 підбирань, Глєбов – 14 + 5 передач, Закурдаєв – 14 + 7 передач
«Черкаські Мавпи»: Хаджифейзовіч – 20 + 6 підбирань, Бєліков – 15

«Харківські Соколи» - «Київ-Баскет» - 68:76 (17:23,21:21,20:22,10:10)
«Харківські Соколи»: Джамар – 15 + 5 підбирань + 6 передач, Тіщенко – 13, Тіг – 11 + 8 підбирань
«Київ-Баскет»: Шепард – 16, Петров – 13 + 5 підбирань, Пустозвонов – 10

30 листопада
БК «Одеса» - «Хімік» - 86:73 (21:30,22:16,29:22,14:5)
БК «Одеса»: Мейсі – 20 + 5 підбирань + 6 передач, Щепкін – 14, Носков – 14 + 8 підбирань
«Хімік»: Вільямс – 20 + 5 передач, Салліван – 18 + 8 підбирань

МБК «Миколаїв» - «Прометей» - 73:92 (15:25,23:28,22:17,13:22)
МБК «Миколаїв»: Пітерсон – 22 + 11 підбирань + 7 передач, Адедіран – 11 + 12 підбирань
«Прометей»: Майєрс – 19 + 7 підбирань, Калпеппер – 17 + 5 передач, Міллер – 14 + 7 підбирань

1 грудня
«Дніпро» - «Київ-Баскет» - 75:78 (20:17,23:24,12:17,20:20)
«Дніпро»: Санон – 16 + 9 підбирань, Корнієнко – 13 + 11 підбирань, Тимофєєнко – 11 + 5 підбирань
«Київ-Баскет»: Петров – 20 + 8 підбирань, Близнюк – 15

«Харківські Соколи» - «Черкаські Мавпи» - 77:72 (7:19,20:22,27:15,23:16)
«Харківські Соколи»: Тіг – 22 + 8 підбирань, Бояркін – 15 + 9 передач, Джексон – 14 + 5 втрат

Футбол | 10 травня 2024, 00:03 39

«Рома» не зуміла втримати перемогу та перервати неймовірну серію німецької команди