Хет-трик Мораєса та шедевр від Патріка: Шахтар в Харкові розгромив Львів

Львів'яни пручалися, але в другому таймі «гірники» довели свою перевагу

32033
54

Для «Шахтаря» цей матч був генеральною репетицією перед поїздкою в англійський Манчестер на зустріч Ліги чемпіонів. Тому головний тренер господарів поля Луїш Каштру випустив у стартовому складі Жуніора Мораєса та Євгена Коноплянку, які тільки-но оговтались від травм і хвороб, а також Алана Патріка, що відбув триматчеву дискваліфікацію. В той же час з перших хвилин на полі з’явились Маркос Антоніо і Тете, які не так часто виходять в основі. Стосовно гостей, то було очевидно, що команда намагатиметься стримати натиск гірників і буде розраховувати на швидкі контратаки. Тим більше, що в середній лінії та нападі тут в основному грають бразильські легіонери.

Стартові десять хвилин суперники не тільки придивлялися один до одного, а й пристосовувалися до морозної погоди і, внаслідок цього, трохи промерзлому полю. Та вже на 11-й хвилині по суті перша ж небезпечна атака «Шахтаря» завершилася результативно. Тете, перебуваючи на куті штрафного майданчика, відправив у прорив по правому флангу Сергія Болбата, а той точною передачею знайшов поблизу воріт «Львова» Жуніора Мораєса. Найкращому бомбардиру чемпіонату України в такій ситуації зовсім не склало великих труднощів відкрити рахунок в матчі.

На 18-й хвилині лідер Української Прем'єр-Ліги міг подвоїти свою перевагу, коли після розіграшу кутового Микола Матвієнко головою переправив м'яч на Ісмаїлі, той пробив, однак Олександр Бандура зупинив м'яч на лінії воріт. Здавалося, що «Шахтар» все одно незабаром заб'є другий гол, але, як виявилося, львів'яни були абсолютно іншої думки.

Чи не перша їх серйозна контратака на 25-й хвилині призвела до того, що лівий захисник гостей Микита Татарков опинився на ударній позиції і досить холоднокровно спрямував м'яч у дальній кут воріт повз Андрія Пятова. Так рахунок став нічийним 1:1.

Пропущений гол досить негативно відбився на діях гірників. Вони хоча і контролювали м'яч набагато більше за своїх суперників, проте небезпечних моментів біля воріт «Львова» довгий час створити не могли. Лише ближче до кінця тайму двічі в центрі уваги опинився Тете. Спочатку на 35-й хвилині він пробив поруч із правою від себе штангою, а за шість хвилин після сильного і точного удару Тете під поперечину блискуче зіграв Олександр Бандура, який переправив м'яч на кутовий.

Після перерви у складі гірників замість Тараса Степаненка, який, до речі, отримав в першому таймі попередження, на поле вийшов Дентіньо. Було зрозуміло, що «Шахтар» намагатиметься якомога швидше знову вийти вперед. І, дійсно, незабаром це йому вдалося. На 53-й хвилині після передачі з лівого флангу від Ісмаїлі Жуніор Мораєс в дотик сильно і точно пробив під поперечину.

Далі гра проходила повністю під диктовку господарів поля. Хоча небезпечних моментів біля воріт «Львова» було не так багато, вже не було відчуття, що гірники знову дадуть гостям відігратися. Забігаючи наперед, відзначимо, що в другому таймі львів'яни попереду практично нічого не створили.

А «Шахтар» забив ще двічі. На 77-й хвилині Жуніор Мораєс реалізував пенальті (призначений за гру рукою Сабіно), і зробив, таким чином хет-трик. А на 85-й хвилині чудовий удар у ліву «дев'ятку» з-за меж штрафного майданчика вийшов у Алана Патріка. М'яч полетів за такої траєкторії, що відчайдушний стрибок Олександра Бандури врятувати становище вже не міг.

У підсумку 4:1 - переконлива перемога «Шахтаря», яка, напевно додасть настрій донецьким гравцям перед відповідальним матчем з «Манчестер Сіті».

Ігор ЗАРЖИЦЬКИЙ

Українська Прем'єр-ліга. 15-й тур.

«Шахтар» - «Львів» - 4:1

Жуніор Мораєс (11, 53, 77 - з пенальті), Алан Патрік (85) - Микита Татарков (25)

Тарас Степаненко (24), Жуніор Мораєс (78), Алан Патрік (88) - Антон Братков (19), Олександр Бандура (70), Сабіно (76), Альваро (86)

«Шахтар»: Андрій П'ятов, Ісмаїлі, Сергій Кривцов, Микола Матвієнко, Сергій Болбат, Маркос Антоніо (Майкон, 82), Тарас Степаненко (Дентіньо, 46), Євген Коноплянка (Віктор Коваленко, 71), Алан Патрік, Тете, Жуніор Мораєс

«Львів»: Олександр Бандура, Ігор Гончар, Антон Братков, Владислав Приймак, Мартан, Сергій Борзенко, Микита Татарков, Сабіно, Педро (Ярослав Богунов, 79), Пернамбуко (Альваро, 71), Шина (Феліпе, 86)

Арбітр: Дмитро Кривушкін (Харків)