China Championship: Мерфі в фіналі здолав Вільямса

У Гуанчжоу завершився рейтинговий турнір

2255
0
У Китаї відбувся фінальний поєдинок рейтингового снукерного турніру China Championship. За титул і приз в 150 тис. фунтів змагалися Шон Мерфі і Марк Вільямс.

Півфінальні зустрічі обидва почали схоже - вели в рахунку 3:0, а потім дозволили суперникам нав'язати боротьбу. Причому Марку довелося вирішувати питання виходу в фінал в останньому, вирішальному фреймі. В очній зустрічі Мерфі стартував краще, вигравши дві перші партії (другу - на останньому чорному). Вільямса це не збентежило, він оформив дві серії в «70+», взяв і третій фрейм, за рахунок чого повів в рахунку - 3:2. Шон опинився в ролі наздоганяючого і з честю завершив першу півсессію. До великої перерви він дозволив супернику зробити «сенчурі» (точніше - серію в 143 очка!), Але інші партії виграв: дві з півсотеннимі брейками, а один - з сотеннимї! Тож на велику перерву суперники пішли за рахунку 5:4 на користь Мерфі.

Під час тривалої паузи Вільямс встиг збрити бороду, з якою починав турнір! Здалося, що на фарт: після відновлення матчу він відразу ж виграв партію і в черговий раз наздогнав Шона. А потім Мерфі знову проявив свою серійність: він взяв чотири фрейми поспіль, причому три - з серіями «75+», а один - з «сотенкою»! 9:5 - і кожна наступна партія могла стати останньою в матчі. Триразовий чемпіон світу зібрався. Виграв партію. Наступна затягнулася через велику кількість снукерів і пауз, пов'язаних з відновленням позиції. Довгий час вів у рахунку Мерфі, але велика кількість штрафних очок і помилок з його боку дозволили вийти вперед Марку, а вже потім той довів до перемоги і цю партію - 9:7. У 17-му фреймі Вільямс знову відставав (на 47 очок), однак і тут скористався промахом суперника і взяв 3-ю партію поспіль - 9:8! Натхнений, Вїльямс оформив брейк в 132 очка і зрівняв рахунок. 19-й фрейм знову краще почав Шон - і знову помилився. Однак на цей раз 44-річний Вільямс свій шанс не використав: фрейм, а разом з ним і матч, залишився за англійцем - 10:9. 2 сотенних і 9 півсотенних серій в матчі підтверджують справедливість перемоги Шона.

Відзначимо, що даний фінал в нинішньому сезоні був 3-м поспіль для Мерфі (і другим рейтинговим), і нарешті Шон здобув перемогу. Крім 150 тис. фунтів призових, Шон завоював 8-й титул в кар'єрі (нагадаємо, першим став ні багато, ні мало, а звання чемпіона світу в сезоні-2004/05). Останні 2 сезони (якщо бути точніше, то 30 місяців) він провів без перемог, програв 6 рейтингових фіналів з березня 2017-го - і лише тепер завоював звання кращого! У Марка залишилося на рахунку 22 титули, 3-е місце в світовому табелі про ранги і 75 тис. фунтів. Краща серія на турнірі (145 очок), а разом з нею і приз в 6 тис фунтів, належить Марку Аллену. Всього ж спортсмени оформили в Гуанчжоу 55 «сенчурі». Лідери в цій номінації - Хоссейн Вафаей, Марк Селбі і Шон Мерфі - записали до свого активу по 4 «сотенки».