Універсіада 2019. Обидві наші збірні фінішували в другій десятці

Чоловіки посіли підсумкове 13 місце, а жінки - 14

2851
2
В італійському місті Неаполь завершується волейбольний турнір. У чоловіків у фіналі зустрінуться збірні Італії та Польщі, а бронзові нагороди розіграють студентські команди Франції та Росії. Що стосується жіночого турніру, то тут перемогли росіянки, на другому місці збірна Італії і на третьому волейболістки Японії.

На жаль, українські збірні виступили вкрай невдало. Серед 20 чоловічих команд наша збірна посіла 13 місце, а серед 16 жіночих колективів - тільки 14.

А ще зовсім нещодавно були часи, коли українські волейболісти-студенти на Всесвітніх Універсіадах боролися виключно за медалі.

Так, в 2011 році на Універсіаді в Китаї чоловіча збірна України стала срібним призером, а жіноча посіла 6 місце. У 2013 році на Універсіаді в Казані чоловіча збірна України в матчі за третє місце програла збірній Японії.

На Універсіаді 2015 року у Південній Кореї обидві наші збірні стали срібними призерами, а на Універсіаді 2017 року, яка проходила на Тайвані, жіноча збірна України завоювала бронзові нагороди, а чоловіки в матчі за 3 місце знову поступилися збірній Японії.

Повертаючись до нинішнього турніру, слід сказати, що і чоловіча, і жіноча збірна України були непогано укомплектовані гравцями, які виступають у вітчизняній Суперлізі, причому деякі з них мають навіть досвід виступу за національну збірну країни.

Так, у складі чоловічої студентської збірної України зразка 2019 року виступали вже досить відомі гравці Євген Кисилюк, Борис Жуков, Олексій Головень, Володимир Остапенко, Георгій Клепко, Іван Кривобок, Кирило Клочко, а у жінок - Діана Карпець, Катерина Дудник, Юлія Бойко, Олена Напалкова, Дар'я Дуденок, Анастасія Маєвська.

Якщо до цього додати не зовсім вдалий виступ наших національних збірних у «Золотій Євролізі» 2019 року, які не змогли вийти з групи, то картина стає зовсім сумною.

Тут, ймовірно, чиновники знайдуть пояснення, що обидві наші національні збірні в даний час ведуть підготовку до чемпіонатів Європи 2019 року, куди вони пробилися через тривалий час. Але ж в абсолютно такому ж становищі інші європейські країни, які цілком успішно виступають в різних турнірах. Взяти, наприклад, Польщу, яка відмінно грає зараз і в Лізі Націй, і на Універсіаді. Ось на кого треба рівнятися і брати їх за взірець.

Що ж, почекаємо фінальні турніри чемпіонату Європи, які відбудуться вже зовсім скоро в серпні і вересні поточного року і тоді вже будемо робити висновки.

Результати матчів плей-офф Всесвітньої Універсіади з участю українських збірних, після того як вони не вийшли зі своїх груп в чвертьфінал:

Україна - Таїланд
3:2 (25:21, 21:25, на 25:14, 16:25 15:13)

Україна - Китай
0:3 (22:25 22:25 18:25)

(2)

Житичі-Полісся став переможцем передсезонного турніру
Волейбол | 23 вересня 2024, 22:11 0

Змагання були присвячені пам'яті президента клубу, який пішов із життя у середині вересня

Криза у Шахтарі: Матвієнко на колінах, Пушич читає мантри про якість гри
Футбол | 28 вересня 2024, 09:45 82

Олексій Сливченко наполягає, що з таким підходом до справи шансів на чемпіонство «гірники» не мають