Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

НХЛ
| Оновлено 20 червня 2019, 15:41
3226
0

НХЛ. Як Сент-Луїс чекав 51 сезон і виграв перший Кубок Стенлі

Чим довше чекаєш, тим солодший успіх. Сент-Луїс свого домігся

| Оновлено 20 червня 2019, 15:41
3226
0
НХЛ. Як Сент-Луїс чекав 51 сезон і виграв перший Кубок Стенлі
twitter.com/StLouisBlues

НХЛ не перестає радувати вболівальників несподіваними поворотами і різними рекордами. У минулому році в фінал Кубка Стенлі вийшов дебютант Лас-Вегас, який міг у першому ж своєму чемпіонаті виграти трофей, а зараз переможцем став Сент-Луїс. Другий рік поспіль Кубок Стенлі виграє команда, для якої це перший подібний тріумф.

Ще цікавіше той факт, що на старті сезону Сент-Луїс перебував у кризі і в листопаді був змушений змінити наставника. Замість Майка Йео призначили Крейга Берубе. Спершу це ефекту не принесло, і ще в січні Блюзмени залишалися на останньому місці в загальній таблиці Ліги. Власне, команда стала першою в історії НХЛ, яка виграла Кубок Стенлі в ситуації, коли починала поточний рік головним аутсайдером першості.

Це досить звична ситуація для фанів команди. Останні роки у Блюзменів був непоганий склад, але було видно, що цього ростера явно не вистачає, щоб серйозно претендувати на Кубок Стенлі. Більш того, так здавалося і зараз. І навіть після того, як Сент-Луїс вийшов в плей-офф, мало хто розглядав його як реального кандидата на трофей. Багато хто відзначає, що найважливішим для Блюз став виклик в основу воротаря Джордана Біннінгтона.



25-річний кіпер до січня 2019 року провела в НХЛ 3 матчі і жодного разу не виходив в старті. Але Берубе довірився новачкові, який здобув 24 перемоги в 30-ти матчах і увійшов до трійки претендентів на Колдер Трофі. У тому числі і Біннінгтон витягнув Сент-Луїс в плей-офф, де у молодого стража воріт 16 перемог в 26-ти зустрічах. Чимось нагадує історію Метта Мюррея в Піттсбурзі. Клуб вже обіцяє Біннінгтону топ-контракт, адже гравець стає обмежено вільним агентом.

Якщо ж оцінювати склад Сент-Луїса в цілому, то з чим ніколи не було проблем, так це з обороною. Лінія захисту у команди практично топова на Заході: олімпійські чемпіони в складі Канади Джей Боумістер і Алекс П'єтранджело, а також відмінний захисник Колтон Парейко. Це топ-3 оборони Блюзменів. Наприклад, у вирішальному 7 матчі кожен з них провів на льоду майже по 30 хвилин. А ось з атакою виникали труднощі. Якщо взяти сезон 2017/18, то Сент-Луїс був 4 гіршим на Заході за кількістю закинутих шайб, і влітку менеджмент вклався в нових гравців.



Мабуть, головним став обмін нападника Райана О'Райллі. Відмінний центрфорвард, який в новій команді відразу ж встановив особистий рекорд результативності, набравши в регулярці 77 очок. У плей-офф нападник набрав 23 очки і став кращим бомбардиром (разом з Бредом Маршаном), а в 4-х останніх поєдинках фіналу О'Райллі закинув 5 шайб і справедливо отримав Конн Смайт Трофі.

Крім того, минулого літа були підписані Девід Перон, Тайлер Бозак і Патрік Марун, а всього платіжка зросла на 19 мільйонів. Головною зіркою команди в атаці залишався Тарасенко, плюс є тямущі хокеїсти Швартц, Шенн і Стін. Відверто кажучи, по іменах - абсолютно не зіркова команда.

Сент-Луїс досить сильно відрізняється від чемпіонів останніх років. Наприклад, Піттсбург або Чикаго робили ставку на суперзірок в атаці, на швидкий хокей, на майстерність форвардів. Вашингтон був більш збалансованим, а ось Блюзменів, мабуть, можна швидше порівняти з Лос-Анджелесом чемпіонських сезонів. Не така швидкісна або технічна команда, але вміло користується габаритами своїх гравців, любить силовий хокей і при цьому здатна забивати голи.

Чесно кажучи, у фінальній серії був упевнений, що переможе Бостон. Ведмеді куди більш досвідчені, у них чудовий воротар, непогана оборона і більш потужна атака на чолі з Бержероном, Маршаном і Пастрнаком. Це топ-ланка, і зупинити таку машину дуже складно. Але Сент-Луїс виявився більш наполегливим, працьовитим на льоду і заслужив перемогу.



Відзначимо, що вболівальники Сент-Луїса дійсно довго чекали цього тріумфу. Команда встановила рекорд НХЛ за кількістю виходів у плей-офф (42), проведених серій (72) і зіграних матчів плей-офф (391) до завоювання першого Кубка Стенлі. Блюзмени йшли до свого дебютного трофею 51 сезон - ще один рекорд. До свого нинішнього успіху Музиканти тричі виходили в фінал - і тричі програвали.

Жоден з клубів НХЛ так довго не чекав першого Кубка.

Оцініть матеріал
(5)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.