Ілля СКОРОПАШКІН: «Мораес мав всі підстави грати за збірну»

Юрист розповів, на яких підставах ФФУ мала право натуралізувати футболіста

Ілля СКОРОПАШКІН: «Мораес мав всі підстави грати за збірну»
© Sport.ua. Ілля Скоропашкін
Юрист Ілля Скоропашкін прокоментував ситуацію з можливим порушенням ФФУ статуту ФІФА по натуралізації футболістів.
 
«Згідно з ч. 3 ст. 9 Закону України «Про громадянство України» однією з підстав його отримання є безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх 5 років.
 
Згідно абз. 10 ст. 1 цього ж закону безперервним проживанням на території України вважається проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів.
 
При цьому, не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України.
 
Звичайно, в сучасному футболі немає такого поняття як «службове відрядження», з огляду на особливості виду спорту.
 
У той же час, слід зауважити, що істотними обставинами в цій справі є наступні: при укладанні орендної угоди між клубами про перехід Мораеса в Китай, контракт з українським клубом не розривався, а припинявся на період оренди.
 
Виконавши роботу в китайському клубі за контрактом на правах оренди, футболіст був змушений повернутися назад в український клуб, якому весь цей час належали трансферні і економічні права на гравця.
 
Оскільки дані відносини не врегульовані, застосовуючи аналогію є підстави стверджувати, що футболіст повернутися з тимчасової службового відрядження, термін якої закінчився, для продовження роботи за місцем постійного проживання (за місцем постійного працевлаштування).
 
Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (ст. 3) розділяє поняття «місце проживання» і «місце перебування».
 
Останнім вважається адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік (абз. 4 ст. 3).
 
Таким чином, відсутність особи в місці проживання менше шести місяців не перериває термін постійного проживання на території України з точки зору національного законодавства.
 
Отже, є достатні підстави стверджувати, що тимчасове перебування гравця протягом 4-х місяців в зарубіжному клубі на правах оренди, не є перериванням постійного проживання в Україні.
 
Тобто, згідно з чинним законодавством України, громадянин України Чавес Рібейро Мораес Жуніор безперервно прожив протягом не менше п'яти років на території України і мав всі підстави грати за збірну України в міжнародному матчі.
 
Таким чином, відсутність особи в місці проживання менше шести місяців, не перериває термін постійного проживання на території України з точки зору національного законодавства», - сказав Скоропашкін.
 
Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Трибуна

(5 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Міша Гакман
      Міша Гакман, 26.03.2019 21:26
    0
    Взагалі якась дурниця. Шева перед грою з португальцями "не знає", що Мораєс отримує український паспорт - і тут він вже в заявці. Якщо ФІФА таки зарахує поразки, скажу нашим...-"молодці"
    Ruud
      Ruud, 26.03.2019 21:21
    +2
    как только Украина вышла на первое место, сразу предъява нарисовалась...)))
    Валерии Пономарев
      Валерии Пономарев, 26.03.2019 21:12
    +1
    А где уефа и фифа берет данные кто сколько прожил в той или иной стране?
    JulikoB
    online
      JulikoB, 26.03.2019 21:00
    -2
    Я не знаю, может в домино или бильярде Илья лучше разбирается, но футбол явно не его направление.
    Вячеслав Круссер
      Вячеслав Круссер, 26.03.2019 18:14
    0
    всё португальцы закройте пельку
    samird
    online
      samird, 26.03.2019 18:07
    +1
    ФИФА конечно же заднюю передачу уже включать не будет - они УЖЕ разрешили Мораесу играть. Никто ничего отменять (защипывать технические поражения) не будет. А вот в будущем вполне возможно будут более скрупулезно относиться к подтверждению статуса игрока.
    Владимир Копяк
      Владимир Копяк, 26.03.2019 17:52
    -1
    Александр Ад, 26.03.2019 17:37
    воть и всьо, чітко и зрозумилоТребв все виришувати на поле а не кулуарно!
    Вы предлагаете, что после игры хавать нарушение регламента и руководящих документов ФИФА и УЕФА? Далеко пойдете, товарищь...
    Владимир Копяк
      Владимир Копяк, 26.03.2019 17:50
    -1
    Сергій Найденко , 26.03.2019 17:42
    Вся эта история - с душком. Почему португальцы до матча не поднимали кипишь, а только после неудачной игры свой сборной? Может им кто то подсказал? Наш северный сосед, например...
    Рупь за сто, что в этой ситуации НИКТО, даже Павелко, до игры не будет озвучивать то, что можно использовать в случае неудовлетворительного результата. Назовите хоть один такой случай ....
    Сергій Найденко
      Сергій Найденко , 26.03.2019 17:42
    +3
    Вся эта история - с душком. Почему португальцы до матча не поднимали кипишь, а только после неудачной игры свой сборной? Может им кто то подсказал? Наш северный сосед, например...
    Александр Ад
      Александр Ад, 26.03.2019 17:41
    +2
    Юрий Карпенко, 26.03.2019 17:35
    З точки зрения национального законодательства Мораес жил в Украине, а с точки зрения здравого смысла и справедливости он играл в Китае
    житло в Україні..Тимчасова робота в Китае
    Александр Ад
      Александр Ад, 26.03.2019 17:37
    +4
    воть и всьо, чітко и зрозумилоТребв все виришувати на поле а не кулуарно!
    Владимир Копяк
      Владимир Копяк, 26.03.2019 17:37
    -6
    А при чем тут законодательство Украины? Такие вещи делаются СОГЛАСНО требований ФИФА!!!! Если в в такой стране как Папуа Новая Гвинея достаточно внести в казну 500 тысяч долларов и один мнесяц прожить на территории этой страна, то получается, и они могут на таких условиях заявлять иностранца, который таким способом стал гажданином этой страны? Мозги включайте, а с такими юристами Украина далеко пойдет... Особенно, если они работают в ФФУ ( помните недавнюю историю с перебором карточек у нашей молодежки? Тоже такие-же юристы "контролировали" процес). Пришлось перелопатить за полсуток много нормативных требований ФИФА и УЕФА и пришел к выводу - наши приплыли.... Есть конечно возможность за большие деньги все "порешать", но кто платить будет? Вдохновитель всех побед - Порошенко? А захочет-ли? Ведь бабки немерянные от него потребуют за положительное решение.....
    Юрий Карпенко
    online
      Юрий Карпенко, 26.03.2019 17:35
    -3
    З точки зрения национального законодательства Мораес жил в Украине, а с точки зрения здравого смысла и справедливости он играл в Китае
    padlo95
      padlo95, 26.03.2019 17:32
    +4
    Это понятно! А законы ФИФА?
    Александр Пышненко
      Александр Пышненко, 26.03.2019 17:10
    +1
    Ну, дай Бог, чтоб это было так как он говорит.
    sergeua
      sergeua, 26.03.2019 16:53
    +4
    Коментар згорнуто. Показати
    Красавчик
    Александр Ад
      Александр Ад, 26.03.2019 17:37
    +4
    воть и всьо, чітко и зрозумилоТребв все виришувати на поле а не кулуарно!
    padlo95
      padlo95, 26.03.2019 17:32
    +4
    Это понятно! А законы ФИФА?
    sergeua
      sergeua, 26.03.2019 16:53
    +4
    Коментар згорнуто. Показати
    Красавчик
    Сергій Найденко
      Сергій Найденко , 26.03.2019 17:42
    +3
    Вся эта история - с душком. Почему португальцы до матча не поднимали кипишь, а только после неудачной игры свой сборной? Может им кто то подсказал? Наш северный сосед, например...
    Ruud
      Ruud, 26.03.2019 21:21
    +2
    как только Украина вышла на первое место, сразу предъява нарисовалась...)))
    Александр Ад
      Александр Ад, 26.03.2019 17:41
    +2
    Юрий Карпенко, 26.03.2019 17:35
    З точки зрения национального законодательства Мораес жил в Украине, а с точки зрения здравого смысла и справедливости он играл в Китае
    житло в Україні..Тимчасова робота в Китае
    Валерии Пономарев
      Валерии Пономарев, 26.03.2019 21:12
    +1
    А где уефа и фифа берет данные кто сколько прожил в той или иной стране?
    samird
    online
      samird, 26.03.2019 18:07
    +1
    ФИФА конечно же заднюю передачу уже включать не будет - они УЖЕ разрешили Мораесу играть. Никто ничего отменять (защипывать технические поражения) не будет. А вот в будущем вполне возможно будут более скрупулезно относиться к подтверждению статуса игрока.
    Александр Пышненко
      Александр Пышненко, 26.03.2019 17:10
    +1
    Ну, дай Бог, чтоб это было так как он говорит.
    Міша Гакман
      Міша Гакман, 26.03.2019 21:26
    0
    Взагалі якась дурниця. Шева перед грою з португальцями "не знає", що Мораєс отримує український паспорт - і тут він вже в заявці. Якщо ФІФА таки зарахує поразки, скажу нашим...-"молодці"
    Вячеслав Круссер
    online