Українські юристи вважають законною натуралізацію Мораеса

Деякі нюанси українського законодавства говорять на користь Мораеса

Українські юристи вважають законною натуралізацію Мораеса
© Instagram. Жуніор Мораес
Сьогодні вранці одне з провідних португальських видань опублікувало інформацію про те, що футбольна натуралізація Жуніора Мораеса могла бути незаконною. Видання посилалося на норму про п'ять безперервних років, які необхідно прожити в країні, щоб отримати громадянство і право грати за збірну. Бразилець, нібито, не виконав цю норму, тому що грав кілька місяців в оренді в Китаї.
 
Українські спортивні юристи роз'яснили ситуацію на користь новоспеченого українця. Звертається увага на наступні нюанси:
  • в Україні безперервним роком проживання вважається перебування на території країни 183 дні на рік;
  • спортсмени в Україні отримують громадянство за особливою процедурою, в якій неважливо, скільки днів прожито в році;
  • кількість років, безперервно прожитих в країні, важлива тільки для отримання «футбольного громадянства ФІФА»;
  • при визначенні кількості років, безперервно прожитих в країні, для громадянства ФІФА враховуються норми місцевого законодавства;
  • коли Мораес виступав в Китаї в оренді, він сумарно провів в тому році більше 183 днів на території України, а значить порушення не було.
Таким чином, норми внутрішнього законодавства України дозволяють сказати про те, що гравець прожив на території країни 5 років і більше, а значить має право на зміну «футбольного громадянства ФІФА».
Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Betnews365.com

(9 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Опитування
  • У чому причина невиразної гри збірної України проти Люксембургу?
    • 37.14% (166)
      1. Кадрові та тактичні рішення Андрія Шевченка
    • 12.53% (56)
      2. Втома футболістів після гри з Португалією
    • 38.7% (173)
      3. Недооцінена сила збірної Люксембургу
    • 11.63% (52)
      4. Інші причини або чинники
    Результати опитування Проголосували — 446
    В опитуваннях можуть брати участь тільки зареєстровані користувачі.
    Будь-ласка, авторизуйтесь або зареєструйтеся.
Новини партнерiв
Коментарі
    Irrlicht
      Irrlicht, 27.03.2019 14:14
    +2
    Ох вже ці юристи... Де вони їх шукають?
    1) Не є порушенням "безперервного проживання", якщо особа прожила закордоном понад 180 (не 183) днів за рік суммарно, або (і це ВАЖЛИВО) понад 90 днів разово (джерело: ст. 1 ЗУ "Про громадянство", гугл в допомогу). Португальці кажуть, що він прожив 4 роки і 8 місяців перед поїздкою до Китая, тобто все впирається в те, чи протягом 4 місяців після цього у нього були періоди, коли він понад 90 днів не повертався до України.
    2) Спортсмени отримують громадянство за особливою процедурою - це правда, тільки ФІФА на це до ***, вони ввели додаткові вимоги окрім національних, щоб не можна було президентським указом просто згрібати собі спортсменів (так зване, "футбольне громадянство").
    3) к-ть років важлива лише для отримання "футбольного громадянства" - це правда. Тільки до чого тут ця ремарка, якщо для натуралізації якраз важливе "футбольне громадянство", а не "паспорт"? В цьому ж то й проблема, дорогі юристи спорт.уа.
    4) По нормам визначення безперервності громадянства - правда, але див. п.1 як вони розраховуються у нас.
    5) Так, сумарно провів менше 180 днів (не 183, див. п.1), але якщо більше 90 днів за один раз (сподіваюся - ні), то порушення МАЛО МІСЦЕ (знову, див. п.1).
    Александр Плесконос
      Александр Плесконос, 26.03.2019 13:43
    -3
    Гражданство получил законно. Это не дело ФИФА. А играет за футбольную сборную не по правилам ФИФА.
    Леха Аксютенко
    online
      Леха Аксютенко, 26.03.2019 13:43
    +1
    Новость составлена с комментария пользователя сайта спорт.уа?
    Valera Gavula
      Valera Gavula, 26.03.2019 13:02
    +7
    vitaha33, 26.03.2019 12:06
    А звідки спортивний юрист знає, скільки днів насправді перебував мораес? 3 треніровочні збори це вде 1.5 місяці поза країною, а вояжі додому напртязі канікул? А участь у виїздах в єврокубках?
    Дай Бог щоб все минуло, але пахне жареним насправді
    канікули це гостьова поїздка (не рахується як покидання місця проживання) а збори - командування (по роботі, що також юридично не є покиданням країни в плані проживання). Говориться саме про проживання на території країни. Юридичне, а не формальне
    _ENJOY
      _ENJOY, 26.03.2019 12:12
    +5
    уззззпокоились все
    vitaha33
    online
      vitaha33, 26.03.2019 12:09
    +14
    Доречі, португали стратеги, оголосили не одразу після матчу з ними, а після нашої гри з Люксами, щоб за 2 матчі у нас були баранки
    GR-65
      GR-65, 26.03.2019 12:07
    +4
    Cardanus, 26.03.2019 11:52
    Так себе отмазочки...
    Ты расстроился?
    vitaha33
    online
      vitaha33, 26.03.2019 12:06
    -10
    А звідки спортивний юрист знає, скільки днів насправді перебував мораес? 3 треніровочні збори це вде 1.5 місяці поза країною, а вояжі додому напртязі канікул? А участь у виїздах в єврокубках?
    Дай Бог щоб все минуло, але пахне жареним насправді
    Cardanus
      Cardanus, 26.03.2019 11:52
    -14
    Так себе отмазочки...
    Юрий Карпенко
      Юрий Карпенко, 26.03.2019 11:28
    +32
    Даа если уже португальцам опускаются до кабинетного уровня разборок то действительно с игрой у сборной у них проблемы
    yuryan
    online
      yuryan, 26.03.2019 11:26
    +26
    Як на мене все вірно, перерваним постійне місце проживання повинно рахуватись тоді коли воно було перервано на більше ніж 0,5 року = 6 місяців= 183 дні... ( саме так це рахується і в Європі)
    Хоч я і не є прихильником натуралізації Мораеса і прихильником ФФУ на чолі з Павелком, в даній ситуації думаю не було жодного порушення...
    ihor7003
    online
      ihor7003, 26.03.2019 11:24
    +13
    Вот и гуд
    Юрий Карпенко
    online
      Юрий Карпенко, 26.03.2019 11:28
    +32
    Даа если уже португальцам опускаются до кабинетного уровня разборок то действительно с игрой у сборной у них проблемы
    yuryan
    online
      yuryan, 26.03.2019 11:26
    +26
    Як на мене все вірно, перерваним постійне місце проживання повинно рахуватись тоді коли воно було перервано на більше ніж 0,5 року = 6 місяців= 183 дні... ( саме так це рахується і в Європі)
    Хоч я і не є прихильником натуралізації Мораеса і прихильником ФФУ на чолі з Павелком, в даній ситуації думаю не було жодного порушення...
    vitaha33
    online
      vitaha33, 26.03.2019 12:09
    +14
    Доречі, португали стратеги, оголосили не одразу після матчу з ними, а після нашої гри з Люксами, щоб за 2 матчі у нас були баранки
    ihor7003
    online
      ihor7003, 26.03.2019 11:24
    +13
    Вот и гуд
    Valera Gavula
      Valera Gavula, 26.03.2019 13:02
    +7
    vitaha33, 26.03.2019 12:06
    А звідки спортивний юрист знає, скільки днів насправді перебував мораес? 3 треніровочні збори це вде 1.5 місяці поза країною, а вояжі додому напртязі канікул? А участь у виїздах в єврокубках?
    Дай Бог щоб все минуло, але пахне жареним насправді
    канікули це гостьова поїздка (не рахується як покидання місця проживання) а збори - командування (по роботі, що також юридично не є покиданням країни в плані проживання). Говориться саме про проживання на території країни. Юридичне, а не формальне
    _ENJOY
      _ENJOY, 26.03.2019 12:12
    +5
    уззззпокоились все
    GR-65
      GR-65, 26.03.2019 12:07
    +4
    Cardanus, 26.03.2019 11:52
    Так себе отмазочки...
    Ты расстроился?
    Irrlicht
      Irrlicht, 27.03.2019 14:14
    +2
    Ох вже ці юристи... Де вони їх шукають?
    1) Не є порушенням "безперервного проживання", якщо особа прожила закордоном понад 180 (не 183) днів за рік суммарно, або (і це ВАЖЛИВО) понад 90 днів разово (джерело: ст. 1 ЗУ "Про громадянство", гугл в допомогу). Португальці кажуть, що він прожив 4 роки і 8 місяців перед поїздкою до Китая, тобто все впирається в те, чи протягом 4 місяців після цього у нього були періоди, коли він понад 90 днів не повертався до України.
    2) Спортсмени отримують громадянство за особливою процедурою - це правда, тільки ФІФА на це до ***, вони ввели додаткові вимоги окрім національних, щоб не можна було президентським указом просто згрібати собі спортсменів (так зване, "футбольне громадянство").
    3) к-ть років важлива лише для отримання "футбольного громадянства" - це правда. Тільки до чого тут ця ремарка, якщо для натуралізації якраз важливе "футбольне громадянство", а не "паспорт"? В цьому ж то й проблема, дорогі юристи спорт.уа.
    4) По нормам визначення безперервності громадянства - правда, але див. п.1 як вони розраховуються у нас.
    5) Так, сумарно провів менше 180 днів (не 183, див. п.1), але якщо більше 90 днів за один раз (сподіваюся - ні), то порушення МАЛО МІСЦЕ (знову, див. п.1).
    Леха Аксютенко
    online
      Леха Аксютенко, 26.03.2019 13:43
    +1