Прев'ю до виступу збірної України у Кубку Федерацій у Польщі

Чого очікувати від наших дівчат у зональних змаганнях

6-9 лютого жіноча збірна України з тенісу проводитиме матчі командного турніру у Першій групі Євро-Африканської зони. Ігри будуть проходити у польському місті Зелена Гура. Тенісні вболівальники добре пам'ятають, яким чином наша сильна за іменами та потенціалом команда впала аж до зональних змагань.

Жереб минулого року видався вкрай несприятливим для українок. У лютому довелося грати на виїзді проти австралійок. Представниці Зеленого континенту після розгрому в 2017-му у Харкові вирішили будь-яким чином здобути перемогу. Тому постелили траву в розпал хардового сезону, причому траву такої якості, що самі не могли на ній нормально грати. Але головної цілі досягнули: наші лідерки до Австралії не полетіли, тож розбиратися з нюансами покриття довелося нашому третьому чи п'ятому складу, де першим номером була тоді ще п'ятнадцятирічна Марта Костюк. Після свого блискучого виступу на Australian Open Марта добре зіграла і за збірну, перемігши Дар'ю Гаврилову та поступившись Ешлі Барті. Ще однією сенсацією стала перемога Людмили Кіченок, яка майже рік не грала одиночних зустрічей взагалі, над тою-таки Гавриловою. Австралійок врятувала тільки їхній перший номер Барті. Дві виграни нею одиночки та парна звитяга разом з Кейсі Дельаквою над сестрами Кіченок дозволили нашим суперницям вимучити загальну перемогу 3:2.

Далі теж не склалося. Знову українкам довелося летіти через півсвіту аж до Канади та грати вже на харді під час ґрунтового сезону. Тут ніби мало бути трохи легше, бо погодилася допомогти збірній Леся Цуренко. Але друга ракетка України була не в найкращому фізичному стані. Якщо тоді ще відому тільки спеціалістам Б'янку Андреєску ще вдалося дотиснути завдяки досвіду, то з Ежені Бушар усе вийшло з точністю до навпаки аж до травми в кінці третього сету. Катерина Бондаренко теж поступилася Бушар, а перемогла Габріелу Дабровські. Знову все вирішувала парна зустріч, і знову українки поступилися. Останній свій виступ у парі за збірну провела нинішній менеджер команди, Ольга Савчук.

І ось Перша група Євро-Африканської зони. За попереднім складом українки, звичайно, відносилися до фавориток. Але не обійшлося без «але». Грім пролунав на початку минулого тижня, коли раптом з'ясувалося, що через конфлікт агента Світоліної та Ястремської з федерацією тенісу України наша перша та третя ракетки збірній не допоможуть. Не буду ще раз занурюватися вглиб розбірок. Головне, що Даяна все ж зіграє у Польщі. А Еліна Світоліна буде відновлюватися від пошкодження, отриманого на Australian Open. Правда, робить вона іноді це досить дивними способами.

Регламент зональних змагань не дає послаблень тенісисткам. Спочатку за три дні треба зіграти за коловою системою матчі у групі, а наступної доби переможці двох груп у фінальній зустрічі визначать володаря єдиної путівки до плей-офф Другої Світової групи. Команди, що займуть останні місця, поборються за виживання. Кожен матч складається з трьох ігор. Лідери збірних грають між собою, те ж саме стосується других номерів. І парна зустріч. Українська команда потрапила до квартету з шведками, естонками та болгарками. Ще одну групу склали польки, росіянки та датчанки.

Склад збірної України.

Леся Цуренко (№24 WTA)

Даяна Ястремська (№34 WTA)

Катерина Козлова (№126 WTA)

Марта Костюк (№195 WTA)

Надія Кіченок (№40 парного рейтингу WTA)

Наша команда за складом є фаворитом групи, але нюансів вистачає. Леся Цуренко дуже сильно розпочала сезон, зупинившись за крок до перемоги у Брісбені. Австралійський Шолом Лесі відверто не вдався. Зате в неї було вдосталь часу підготуватися саме до хардового покриття у залі. Це важливий момент. Бо Даяні Ястремській, номінально нашій другій ракетці, прийдеться вкрай важко. Спочатку її мама отримала серйозну травму ока, потім скандал, що ледь не призвів до неприїзду Даяни у збірну. Енергозатратний турнір у тайському Хуахіні, дуже складна перемога у фіналі, в якому юна спортсменка залишила всю себе. Пошкодження лівої ноги. Джет-лаг та перехід з відкритих кортів до залу. Але при тому набуті впевненість у собі та нове вміння перемагати серйозних суперниць, навіть не показуючи своєї найкращої гри.

Кубок Федерації. Все, що треба знати про формат змагань

Катерина Козлова та Марта Костюк зараз далеко не в найкращому стані. І все ж, грати одиночки комусь із них доведеться. Дуже вірогідно, що це станеться вже у першому матчі проти шведок. Надя Кіченок, ясна річ, зіграє парні матчі. Хто буде її напарницею чи навіть напарницями проти різних збірних, сказати важко. Перед нашим капітаном Михайлом Філімою кожного дня буде стояти непростий вибір. Від нього багато що залежить.

Тепер про наших суперниць.

Склад збірної Швеції.

Ребекка Петерсон (№54 WTA)

Йоханна Ларссон (№71 WTA, №36 парного рейтингу WTA)

Міріам Бйорклунд (№474 WTA)

Корнелія Лістер (№502 WTA, №114 парного рейтингу WTA)

Кайса Вільда Хеннеманн (-)

По іменах збірна Швеції виглядає головним суперником нашої команди. Але й у них є свої проблеми. 23-річна лідерка шведок Петерсон, яка стабільно прогресує, два минулі тижні грала на турнірах ITF у США. На обох вона діставалася півфіналів, а останній матч зіграла у ніч з суботи на неділю. Тож важка дорога та джет-лаг гарантовані не тільки Даяні Ястремській. Замінити Ребекку шведкам, за великим рахунком, ніким, тому грати проти Цуренко їй доведеться. Йоханна Ларссон зараз не в найкращій формі, та зважаючи на майже стовідсоткову вірогідність відсутності Даяни у першому матчі, вона буде фавориткою хоч проти Козлової, хоч проти Костюк. Шведську пару, найімовірніше, складуть та ж таки Ларссон, відомий і стабільний парний гравець, з Корнелією Лістер. Оскільки з нашого збалансованого дуету сестер Кіченок у строю лише Надія (Людмила травмована), то шансів тут буде трохи більше у шведок.

Склад збірної Болгарії

Вікторія Томова (№158 WTA)

Ізабелла Шинікова (№251 WTA, №222 парного ретийнгу WTA)

Гергана Топалова (№637 WTA)

Петя Аршинкова (№736 WTA)

З болгарками все просто. Цю збірну українки мають перемагати будь-яким складом за будь-яких умов.

Склад збірної Естонії

Анетт Контавейт (№20 WTA, (№383 парного рейтингу WTA)

Олена Малигіна (-)

Майлен Нууді (-)

Сара Орав (-)

Валерія Горлач (-)

Оскільки ветеран естонського тенісу Кайя Канепі відмовилася грати за збірну, то у команді залишилася тільки одна боєздатна одиниця - Анетт Контавейт. Зважаючи на те, що для перемоги у матчі потрібно виграти дві гри, українки повинні перемагати. Контавейт все-таки у парі майже не грає, тим більше, зі своїми колегами по збірній.

У перший ігровий день, 6-го лютого, збірна України зіграє з командою Швеції, 7-го лютого - з Болгарією, і 8-го - з Естонією. Початок кожного матчу об 11.00. З трансляцією матчів очікуються проблеми. За попередньою інформацією, показувати будуть лише поєдинки з центрального корту, а українки там гратимуть тільки з естонками. На фінал, звісно, трансляція планується, але до нього ще треба пробитися. Не хочеться забігати наперед, але варто відмітити, що з іншої групи фіналістками, скоріш за все, стануть переможниці пари Польща - Росія, де росіянки вважаються фаворитками. Данія без Возняцькі навряд чи здатна на диво.

Станіслав Матусевич Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Теннис | 07 мая 2024, 11:20 1

Номер, в который также вошло ее интервью, выйдет в июне

Комментарии