Михаил МИХАЙЛОВ: «Операция Рыбки была плановой»

Наставник вратарей «Динамо» - о своих подопечных

- Михайле Леонідовичу, що трапилось із Рибкою й на скільки він вибув?- Йому зробили операцію, котра була плановою: Олександр мав давні проблеми з ушкодженим меніском і хрящем. Два наступні місяці проведе без тренувань, тобто поновить їх орієнтовно 11 лютого.

- Далі хотів поцікавитися стосовно Коваля: чи слідкуєте за його виступами в Данії, як поясните, що він багато пропускає, втім, із огляду на ситуацію, логічніше спитати про повернення Максима.
- Щодо першої частини запитання: не просто переглядаю всі його матчі - ми разом із ним розбираємо їх, аналізуємо, як він чинив у тому чи іншому епізоді. Щодо особистої статистики: у 18 турах «Оденсе» отримав у свої ворота 35 м'ячів. Справді, забагато. Але там різні ситуації були: інколи невдало грала вся команда, в деяких матчах - оборона, часом сам Максим. Про можливе повернення до Києва нічого не можу сказати.

- Тепер переходимо до основного динамівського кіпера: у Шовковського 410 поєдинків у чемпіонаті України, а в рекордсмена Шелаєва всього на два більше…
- Мені здається, про Олександра сказано стільки всього, що складно додати нове. Професіонал із великої літери, причому це стосується всього, зокрема, ставлення до тренувального процесу. Приємно працювати з настільки відповідальними людьми.

- Скільки ще він радуватиме нас?
- Один Господь Бог знає, а більше ніхто!

- Що відповісте ненависникам СаШо, котрі запевняють, нібито він «угробив» багатьох талановитих кіперів-конкурентів?
- У кожного своя думка, але є думка професіоналів. Ніхто - ще раз наголошую: ніхто! - не ставитиме в основу слабкішого футболіста. Якщо людина об'єктивно найсильніша, чому не внести саме її у стартовий протокол? І яке значення має вік?

- Фахівці відзначають, що за останні два роки він дуже підтягнув гру ногами - чи не ключову рису сучасного воротаря.
- Зрозуміло, що футбол не є статичним явищем, він постійно висуває нові вимоги до гравців і процесу їхньої підготовки. Виникають нові виклики, на котрі треба вміти оперативно реагувати. Останнє десятиріччя еволюція розвивається так, що воротар фактично перетворився на польового гравця. Й сьогодні «Динамо» практикує таку модель, де ведення гри розпочинає «перший номер». І це, до речі, ще одна з ознак професіоналізму Шовковського: те, що він у такому віці зумів перебудуватися!

- Кілька років тому я розмовляв із вашим колегою Глущенком, який тоді працював у Одесі. Він запевняв, що привчає підопічних до голландської воротарської школи: мовляв, вона прогресивніша за, умовно кажучи, радянську.
- Не існує ніякої глобальної школи підготовки голкіперів - ані голландської, ні радянської, ні української чи італійської! Є індивідуальні методики, котрих дотримуються окремі люди. Я треную підопічних за своєю системою, котру виробляв упродовж чверть століття. Моя система є сплавом різних методик, західних і вітчизняних. Я справді намагався зібрати воєдино найкраще від різних майстрів і моделювати це в тренувальному процесі й передавати підопічним. Здається, непогано виходить…

Источник Украинский футбол
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Футбол | 23 ноября 2024, 09:00 18

Уход в другую команду этим исполнителям нужен, прежде всего, чтобы не загубить карьеру…